Foukací harmonika jako zábava pro děti

Foukací harmonika je skvělým nástrojem pro děti, které se chtějí naučit hrát hudební nástroj. Je to malý a lehký nástroj, který je snadno ovladatelný i pro ty nejmenší děti.

Díky foukací harmonice se děti mohou naučit základy hudby, jako jsou tóny, rytmus a melodie. Navíc je to skvělá zábava, kterou mohou sdílet s rodinou a přáteli.

Foukací harmonika také pomáhá rozvíjet kreativitu a fantazii dítěte. S možností hrát různé melodie a tóny si mohou děti vytvořit své vlastní písně a zábavné skladby.

Zkrátka, foukací harmonika je skvělým nástrojem pro děti, který může pomoci posílit dětskou kreativitu a zároveň jim poskytne spoustu zábavy.

děti

Hudební nástroje pro děti v AKCI ➡️

Foukací harmonika jako zábava pro děti

Pro mnoho rodičů je výzvou najít vhodnou zábavu pro své děti. Foukací harmonika může být skvělou volbou pro dětskou zábavu a zároveň i pro rozvoj jejich hudebních schopností. V tomto článku se podíváme na to, jak foukací harmonika může být pro děti skvělou volbou.

Proč foukací harmonika?

Foukací harmonika je univerzální hudební nástroj, který se vyskytuje v mnoha hudebních žánrech. Děti, které se s ním seznámí, se mohou později stát úspěšnými hudebníky nebo se k této výjimečné hudbě vrátí jako dospělí. Foukací harmonika tak může být pro děti zajímavou volbou, pokud se chtějí začít zajímat o hudbu.

Foukací harmonika má také další výhody. Je to relativně malý nástroj, což znamená, že se vejde do batohu a dítě ho může vzít kamkoliv chce. Navíc nepotřebujete pro jeho hraní elektřinu, takže se dá hrát všude, kde je teplo a suchý vzduch.

Jak začít?

Pokud vaše dítě ještě nikdy nefoukalo na foukací harmoniku, bude lepší začít s menší a jednodušší harmonikou. Doporučujeme pořídit diatonickou harmoniku – je to základní typ foukací harmoniky, která má bílé klávesy a černé díry na příčkách, podobně jako na klavíru.

Po získání harmoniky může dítě následovat následující kroky:

 • Nakreslete harmoniku na papír, abyste viděli, která díra odpovídá kterému tónu;
 • Naučte své dítě základní techniku foukání bez držení tónu;
 • Naučte své dítě držet jeden tón po dobu pár sekund;
 • Zkuste jednoduché melodie, jako jsou „Mary Had a Little Lamb“ nebo „Twinkle, Twinkle, Little Star“;
 • Prosíme, buďte k němu trpělivý.

Vyberte nejlepší harmoniku pro své dítě

Pokud jste se rozhodli, že foukací harmonika bude pro vaše dítě tou správnou volbou, budete potřebovat vhodnou harmoniku. Existuje mnoho druhů harmonik na trhu, ale ne všechny jsou vhodné pro děti. Většina diatonických harmonik je navržena pro děti 6–12 let. Některé modely mávají základní stupnici C a G, zatímco jiné obsahují dva nebo tři různé typy stupnic.

Výběr nejlepší harmoniky pro vaše dítě záleží na věku, úrovni zkušenosti a stylu hraní.

Závěr

Foukací harmonika může být pro děti fantastickou volbou, jak se dostat ke hraní na hudební nástroj a zároveň se u nich rozvinout schopnost hudebního sluchu. Je to jednoduchý a přenosný nástroj, který děti mohou snadno uchopit a užívat si ho. Nakonec, pokud se dítě rozhodne pokračovat v hraní na foukací harmoniku, tak mu bude tento nástroj přinášet radost a celoživotní zálibu.

Zdroj: Live About

Hudební nástroje pro děti v AKCI ➡️

Foukací harmonika jako zábava pro děti

Co je to foukací harmonika?

Foukací harmonika je hudební nástroj, který se skládá z různých délek trubic, které produkuje zvuk v momentě, kdy jsou sálavky (díry na trubicích) zakryty prsty nebo rty hráče.

Proč je foukací harmonika skvělou zábavou pro děti?

Foukací harmonika může být velmi zábavným nástrojem pro děti, které hledají novou aktivitu nebo se chtějí naučit hrát nějaký hudební nástroj. Foukací harmonika je poměrně jednoduchá na ovládání, což dětem umožňuje rychleji se naučit základní melodii. Kromě toho je foukací harmonika menší a mnohem přenosnější než jiné nástroje, což dětem umožňuje hrát a trénovat kdekoli a kdykoli.

Pro koho je foukací harmonika vhodná?

Foukací harmonika může být vhodným nástrojem jak pro děti, tak pro dospělé. Pro děti může být vhodná již od pěti let, zatímco dospělí se mohou učit i později. Je důležité si uvědomit, že každý se učí v jiném tempu, proto je třeba mít trpělivost a čas na trénink.

Co potřebuji k tomu, abych se naučil/a hrát na foukací harmoniku?

Kromě foukací harmoniky je nutné mít také dostatečnou trpělivost, aby se hráč mohl naučit základy. Dále je dobré si pořídit nějaký nástroj, který může hráče naučit hrát na foukací harmoniku, například noty nebo online lekce. Je třeba si uvědomit, že učení se hudebního nástroje může být náročné, ale trénink a opakování vede ke zlepšení.

hudebni nastroje

Foukací harmonika pro děti – perfektní nástroj na rozvoj hudebních dovedností

Foukací harmonika je oblíbený hudební nástroj, který může být perfektním způsobem, jak rozvíjet hudební dovednosti u dětí. Existuje mnoho různých harmonik na trhu, ale vybírání té správné pro vaše dítě může být obtížné.

Jak vybrat foukací harmoniku pro děti?

Nejdůležitější faktorem při výběru foukací harmoniky pro děti je velikost nástroje. Děti potřebují menší harmoniku, aby mohly přesně tlačit tlačítka a foukat do všech otvorů. Harmonika s menší šířkou kláves a kratší vzdálenost mezi nimi bude pro děti mnohem snadnější na hraní.

Další důležitý faktor je správné ladění harmoniky. Existují dvě hlavní ladění harmonik, C a G. Většina hudby pro harmoniku je psána v C, takže toto by mělo být vaším prvním výběrem.

Jaký je význam hraní na foukací harmoniku pro děti?

Hraní na harmoniku může mít mnoho pozitivních dopadů na rozvoj dítěte. To může pomoci rozvíjet jemnou motoriku, koordinaci oko-ruka a posilovat dýchací svaly. Děti se také naučí poslouchat hudbu a hrát na nástroj, což může pomoci rozvíjet kreativitu a zlepšovat paměť.

Výběr správné foukací harmoniky pro děti může být náročný, proto je důležité vzít v úvahu velikost a ladění. Hraní na této harmonice může být skvělým způsobem, jak rozvíjet hudební dovednosti a celkově posilovat vývoj dítěte.

Zjistěte více o foukací harmonice na Wikipedii.

pro děti

Foukací harmonika jako zábava pro děti

 • Funguje na principu foukání vzduchu
 • Jednoduché hraní vychází z dechových nástrojů
 • Rozvíjí koordinaci dechových svalů a prstů
 • Zlepšuje sluch, rytmus a hudební pamět
 • Příjemná zábava pro celou rodinu
 • Výhodné ceny a dostupnost

Hudební nástroje pro děti v AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekZábavné aktivity pro rozvoj zraku a sluchu u 4 měsíčního miminka
Další článekJak vytvořit originální staniční budovy pro dřevěnou vláčkodráhu🚂
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno