NEJLEPŠÍ DESKOVÉ HRY AKCI

Hledáte novou výzvu?

5 náročných deskových her, které stojí za to vyzkoušet. Jestliže jste fanouškem deskových her a rádi si lámoute hlavu nad strategiemi, máme pro vás několik tipů. Přinášíme vám seznam pěti her, které jsou známé svou výzvou a náročností. Pokud hledáte způsob, jak si zlepšit schopnost logického myšlení a strategie, neváhejte a vyzkoušejte je!

děti výlet
Hledáte novou výzvu? 5 náročných deskových her, které stojí za to vyzkoušet

Hledáte novou výzvu? 5 náročných deskových her, které stojí za to vyzkoušet

1. Pandemic

Pandemic je kooperativní hra, kde hráči spolupracují na zastavení globální epidemie. Každý hráč přebírá roli jednoho člena týmu, který bojuje proti nemocem ve světě. Cílem je najít lék pro každou z nemocí předtím, než se šíření epidemie stane nezvladatelným.

2. Terraforming Mars

Terraforming Mars je strategická hra, kde hráči pracují společně na změně podmínek na rudimentární Mars a přeměně planety na životaschopné místo. Každý hráč reprezentuje korporaci, která soutěží o vliv na planetě a přispívá k jejímu terraformování.

3. Scythe

Scythe je herní mix zemědělských simulací a vesmírného dobyvání. Hráči ovládají frakce, které bojují o kontrolu nad zemí po průmyslové revoluci. Hra nabízí strategické rozhodování, diplomatické manévry a bohatý herní svět.

4. Gloomhaven

Gloomhaven je taktická kooperativní hra, která se odehrává ve fantasy světě. Hráči přebírají role dobrodruhů, kteří provádějí různé mise a úkoly. Hra nabízí bohatý příběh, strategické plánování a možnost postupného vývoje postav.

5. Through the Ages

Through the Ages je strategická desková hra, která vás zavede do světa civilizací od pravěku až do moderní doby. Hráči se snaží budovat úspěšnou civilizaci prostřednictvím výzkumu, rozvoje, obchodu a vojenské síly.

Pokud máte zájem o další recenze a tipy na deskové hry, navštivte stránku BoardGameGeek.


NEJLEPŠÍ DESKOVÉ HRY AKCI

Hledáte novou výzvu?


5 náročných deskových her, které stojí za to vyzkoušet

Tady je seznam 5 náročných deskových her, které vám přinesou nový zážitek a výzvu:

1. Pandemic

Pandemic je strategická kooperativní hra, ve které se hráči společně snaží zastavit šíření infekce po celém světě. Jako člen elitního týmu je vaším úkolem objevit lék na pandemii před tím, než bude příliš pozdě.

2. Gaia Project

Gaia Project je sci-fi strategická hra, ve které hráči bojují o dominanci ve vesmíru. Budujte kolonie, zkoumejte nové planety a obchodujte s ostatními hráči, abyste se stali největší civilizací ve vesmíru.

3. Terraforming Mars

V Terraforming Mars se hráči snaží proměnit rudimentální planetu Mars v životaschopné a obývatelné prostředí. Budujte infrastrukturu, ovládejte zdroje a projděte nejrůznějšími událostmi a výzvami, abyste dosáhli svých cílů.

4. Gloomhaven

Gloomhaven je adventurní hra s mnoha prvky RPG. Vstupte do temného fantasy světa, kde si vytvoříte vlastní postavu a společně s ostatními hráči budete prozkoumávat nebezpečné lokace, plnit úkoly a bojovat s monstry.

5. Twilight Struggle

Twilight Struggle je dvouhráčová strategická hra, která se odehrává během studené války mezi USA a Sovětským svazem. Bohužel, v tomto případě nemůžete spolupracovat – budete se muset pokusit získat převahu nad svým protivníkem a ovládnout svět.

dovolená

Staré deskové hry: zábava pro každého

Proč hrát staré deskové hry?

Staré deskové hry mají své nezaměnitelné kouzlo. Přinášejí zábavu a radost lidem již po mnoho generací. Oproti moderním elektronickým hrám nabízejí jedinečný zážitek a možnost strávit čas s rodinou či přáteli.

Historie starých deskových her

Historie starých deskových her sahá až do dávných časů. Tisíce let lidé kdysi hráli různé hry s pomocí kostek, figurinek, herních plánů či karet. Tyto hry jsou odkazem na naše předky a jejich zábava je stále aktuální.

Variabilita starých deskových her

Staré deskové hry jsou velice variabilní. Existuje jich mnoho druhů, od strategických až po společenské. Každý si může vybrat hru dle svého vkusu a preference. Pro každý herní večer s přáteli nebo rodinou lze najít vhodnou deskovou hru, která potěší všechny účastníky.

Nejoblíbenější staré deskové hry

Mezi nejoblíbenější staré deskové hry patří například Šachy, Go, Dáma, Člověče, nezlob se!, Monopoly a mnoho dalších. Každá z těchto her má své specifické pravidla a motivuje hráče k rozvoji strategického myšlení, trpělivosti a týmové spolupráci.

Pokud vás více zajímá o staré deskové hry, můžete se dočíst více na Wikipedii.

pro děti

Hledáte novou výzvu?

  • 5 náročných deskových her
  • H2 použit pro nadpis
  • Neužívat nadpis H1
  • Stojí za to vyzkoušet

NEJLEPŠÍ DESKOVÉ HRY AKCI

Kategorie – Deskové hry

Předchozí článekRecenze speciálních obchodů s plyšovými hračkami v Česku
Další článekBezpečnost na dovolené u moře s dětmi: Co byste neměli ignorovat☀️
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno