Hledáte zábavu pro celou rodinu? Olomouc nabízí mnoho možností

Hledáte zábavu pro celou rodinu? Olomouc nabízí mnoho možností

Olomouc je město plné zábavy a atrakcí pro celou rodinu. Pokud hledáte místo, kde si užijete společné chvíle s dětmi, nebojte se zavítat do Olomouce. Nachází se zde mnoho aktivit, které vás rozhodně nezklamou.

Nabízené možnosti se liší v závislosti na počasí a ročním období, takže se nebojte, že byste se vždy stejném místě nudit. V létě můžete vyrazit do aquaparku, kde se děti budou bavit na tobogánech a vodních atrakcích, zatímco dospělí si mohou užít relaxaci ve wellness centru. Oblíbeným místem pro rodinné výlety jsou také olomoucké Lunaparky, kde najdete různé druhy her, kolotoče a stánky s občerstvením.

Pokud se vám nechce ven, zkuste navštívit olomoucké muzeum, kde se děti dozví mnoho zajímavých věcí a navíc se jim nabídne i možnost si něco vytvořit či zahrát si s interaktivními exponáty. Pro milovníky sportu je v Olomouci také připraveno mnoho aktivit, například bowling, golf, basket nebo squash.

Olomouc je také bohatá na kulturní památky, jako je Hradní zahrada, Ostravská brána nebo Olomoucký zámek. Tyto památky stojí určitě za návštěvu a mohou být velmi poučné i pro děti.

V Olomouci je tedy vždy co dělat, tak neváhejte a vyrazte si užít zábavu s celou rodinou!

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Hledáte zábavu pro celou rodinu? Olomouc nabízí mnoho možností

Zoo Olomouc

Zoo Olomouc je jedno z nejoblíbenějších míst v Olomouci pro rodiny s dětmi. Zoo se nachází v klidné části Olomouce a nabízí návštěvníkům více než 300 druhů zvířat. Můžete vidět exotická zvířata, jako jsou lvi, nosorožci a sloni, ale také domácí zvířata, jako jsou krávy a ovce. V zoo jsou také hřiště pro děti, restaurace a stánky s občerstvením.

Pro více informací o Zoo Olomouc a jejích zvířatech, navštivte http://www.zoo-olomouc.cz.

Muzeum Archeologického institutu

Muzeum Archeologického institutu je skvělým místem pro rodiny s dětmi, kteří mají zájem o historii a archeologii. Muzeum se nachází v centru Olomouce u kostela svatého Michala a nabízí celou řadu exponátů, jako jsou starověké mince, keramika a kamenné sochy. Pro děti jsou zde interaktivní výstavy, kde se mohou naučit, jak se vykopávají archeologické nálezy a jak se pomocí nich poznává historie.

Pro více informací o Muzeu Archeologického institutu, navštivte https://archeologiemuzeum.upol.cz.

Přírodní koupaliště Krakovec

Přírodní koupaliště Krakovec je ideálním místem pro rodiny, které hledají únik od letního horka. Koupaliště se nachází nedaleko Olomouce a nabízí čistou vodu, velké trávníky pro pikniky a výhled na okolní lesy. Pro děti jsou zde skluzavky, brouzdaliště a pískoviště.

Pro více informací o Přírodním koupališti Krakovec, navštivte https://www.krakovecko.cz.

Kostel svatého Mořice

Kostel svatého Mořice je jedním z nejkrásnějších kostelů v Olomouci a také jedním z nejdůležitějších historických památek. Kostel se nachází v centru Olomouce a nabízí návštěvníkům úžasnou atmosféru a nádherný interiér. Pro rodiny s dětmi jsou zde interaktivní výstavy, kde se mohou dozvědět více o historii kostela a města Olomouce.

Pro více informací o Kostele svatého Mořice, navštivte https://www.olomouc.eu/kostel-svateho-morice.aspx.

Olomouc je skvělým místem pro rodinný výlet. Nabízí četné možnosti pro zábavu pro celou rodinu. Za skvělý den plný zábavy a dobrodružství přímo ve městě Olomouc se určitě vyplatí vyzkoušet jedno z výše zmíněných míst.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Hledáte zábavu pro celou rodinu?

Olomouc nabízí mnoho možností

Pokud hledáte zábavu pro celou rodinu, Olomouc je správnou volbou. Nabízí mnoho aktivit, které potěší jak dospělé, tak i děti.

Jaké jsou nejlepší aktivity v Olomouci? Například:

 • Prohlídka ZOO
 • Navštívení Sigmundova náměstí
 • Koupání v bazénech Policie nad Bystřicí
 • Prohlídka muzea
 • Přírodní park Bouzovsko
 • Aquapark Olomouc

Takže, pokud máte volný čas a hledáte něco, co potěší celou rodinu, Olomouc nabízí řadu možností, které rozhodně stojí za vyzkoušení.

hudebni nastroje

Co dělat s dětmi v Olomouci – nejlepší tipy na výlety

Park Na Hradě

Jste-li s dětmi v Olomouci a chcete si užít trochu přírody, určitě navštivte Park Na Hradě. Park se nachází v blízkosti centra města, takže se tam dostanete snadno a rychle. V parku najdete nejen spoustu prostoru pro hrátky a pikniky, ale také výhled na krásnou olomouckou dominantu – baziliku sv. Mořice.

Moravská galerie v Olomouci

Možná to na první pohled nevypadá jako ideální tip na výlet s dětmi, ale věřte nám, v Moravské galerii v Olomouci si užijí i nejmenší návštěvníci. Galerie nabízí pravidelné dětské programy, v rámci kterých mohou děti malovat, tvořit a hrát si s uměleckými díly.

Výstaviště Flora Olomouc

Další zajímavou zastávkou pro rodiny s dětmi je Výstaviště Flora Olomouc. Kromě krásných zahrad a parků najdete na výstavišti také interaktivní expozice věnované přírodě a zvířatům. Děti se zde dozvědí spoustu zajímavostí a mohou si také vyzkoušet například krmení koz.

Pro další informace o Olomouci a jejích zajímavostech navštivte wikipedii.

pro děti

Hledáte zábavu pro celou rodinu? Olomouc nabízí mnoho možností:

 • Navštivte olomoucký zoo a podívejte se na mnoho druhů zvířat
 • Projděte se historickým centrem města a objevte jeho krásy
 • Zajděte na koncert nebo do divadla a užijte si kulturní zážitek
 • Prozkoumejte vodní svět v aquaparku
 • Vydejte se do přírody a navštivte nedaleké přírodní památky

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekZdravý životní styl jako klíč k úspěšnému těhotenství: jak ovlivnit plodnost stravou a pohybem
Další článekJak začít hrát na bubínek s vaším malým dítětem?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno