Hračky pro dívky 10 let: Co je trendy a jaké jsou nejlepší nápady pro kreativní zábavu

Hledáte originální dárek pro desetiletou dívku? V dnešní době je nabídka hraček široká a mnohdy těžko rozhodnutelná. Nicméně, existují určité trendy, na které se můžete zaměřit a být v trendu. V této příručce najdete několik tipů, jaké hračky jsou nejoblíbenější a nejzábavnější pro dívky v této věkové kategorii.

Trendy v hračkách pro dívky 10 let

V poslední době jsou mezi dívkami velmi populární různé druhy deskových a společenských her. Mezi ně patří oblíbené hry jako Dobble, Dixit či Carcassonne. Zábavné jsou také rozličné kreativní stavebnice, jako například lego Friends nebo konstrukční sety s tématickými motivy.

Nejlepší nápady na dárek pro kreativní zábavu

Každá dívka má své oblíbené aktivity, které ji baví. Pokud ji miluje kreslení a malování, určitě ji potěší kreativní sada pastelek nebo obrazový papír. Na druhou stranu, určitě potěší i hry na zahradě, takové jako smyčky nebo například různé míčky – fotbalové, volejbalové, košíkové, atd. Proto se nebojte, a vybírejte takový dárek, který vám přijde nejvhodnější, a tím můžete dívce udělat radost a přejít tak přes dolní věkovou hranici.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Hračky pro dívky 10 let: Co je trendy a jaké jsou nejlepší nápady pro kreativní zábavu

Trendy v hračkách pro dívky 10 let

Děti se neustále vyvíjejí a mění své preference v oblasti hraček. Pokud hledáte něco trendy pro vaši dceru nebo vnučku, zde je několik návrhů, které se staly populárními v poslední době:

 • Slime – Jelikož se jedná o nerozbitný hydrogel, který lze vytvořit v mnoha barevných kombinacích a s různými přísadami, stává se slime ideální volbou pro kreativní mozek.
 • Popsicle stick crafts – Tyčinky na zmrzlinu umožňují tvorbu originálních výrobků s vlastním designem. Hrátky s těmito tyčinkami podporují kreativitu a stimulují motoriku dítěte.
 • Šití plyšových zvířátek – Tento trend umožňuje dětem nejen vytvořit úžasné věci, ale také pomáhá rozvíjet jejich jemnou motoriku a trpělivost. Každý výsledek je neopakovatelný a závisí na přání a nápadu dítěte.

Nejlepší nápady pro kreativní zábavu

Pokud hledáte něco, co zaručeně pobaví vaši dceru nebo vnučku a vyzkoušíte něco nového, níže uvádíme nápady na kreativní zábavu:

 • Výroba domácích mýdel – Tento koníček nejen poskytuje zábavu, ale také vychovává k důležitosti přírodních ingrediencí a toho, co jsme schopni vyrobit sami. Existuje však jeden zásadní postup, a to používání kvalitního základu a éterických olejů.
 • Malování na kameny – Vyzkoušejte výmalbu kamínků pomocí barev a štětců. Tento způsob umožňuje vytvářet oblíbené zvířata nebo jiné rozmanité obrazy. Krásná mexická tradice našla své místo na celém světě.
 • Výroba korálkových náramků – Pomáhá rozvíjet jemnou motoriku a posílit trpělivost. Kromě toho zaručí úspěch použití kvalitních korálků a vhodného materiálu k pletení.

Věříme, že jste si ze samotného čtivého článku vybrali několik nápadů na kreativní zábavu s vaší malou princeznou.

Zdroj: https://www.parents.com/toys/best-toys-girls/?slide=slide_670cdcea-1c90-4b2d-a7d6-24a9fadb0c8e#slide_670cdcea-1c90-4b2d-a7d6-24a9fadb0c8e_1

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Hračky pro dívky 10 let: Časté otázky

1) Co jsou aktuální trendy hračky pro dívky 10 let?

Aktuální trendy hraček pro dívky 10 let jsou hračky, které podporují kreativitu a rozvoj smyslů. Mezi ně patří například stavebnice, hračky na stavbu, hračky na výtvarnou tvorbu, deskové hry, puzzle a kondiční hračky.

2) Co jsou nejlepší nápady pro kreativní zábavu?

Nejlepší nápady pro kreativní zábavu jsou:

– Stavebnice, např. LEGO
– Kreativní sady na výtvarnou tvorbu, např. malování na sklo, modelování s polymerovými hmotami
– Deskové hry, např. Scrabble nebo Catan Junior
– Puzzle s motivy oblíbených postaviček nebo zvířat
– Kondiční hračky, např. jump-rope nebo nafukovací míče.

Všechny tyto hračky pomáhají rozvíjet představivost, tvořivost, ale také koordinaci a celkovou fyzickou kondici.

jak děti

Kreativní hračky pro dívky 10 let – jak zlepšit dětskou kreativitu

Kreativita u dětí a její význam

Kreativita je pro děti velmi důležitá, neboť rozvíjí nejenom fantazii a improvizaci, ale také schopnost řešit problémy a různé situace. Proto je dobré ji podporovat již od dětství pomocí kreativních her a aktivit.

Kreativní hračky pro dívky 10 let

Existuje mnoho kreativních hraček vhodných pro dívky 10 let. Mezi nejznámější patří malování podle čísel, modelovací hmota, korálky na šperky nebo třeba keramická malba. Tyto hračky podporují nejenom kreativitu, ale také jemnou motoriku a trpělivost.

Doporučené kreativní hračky pro dívky 10 let

Jednou z nejlepších kreativních her pro dívky 10 let je vytváření vlastních šperků. K tomuto účelu se hodí korálky a různé stuhy, podle kterých dívky mohou vytvářet své unikátní šperky. Další variantou jsou třeba malování na textil, kdy se dívky mohou samy pokusit o design triček nebo kabelek.

Závěr

Podpora kreativity u dětí je velmi důležitá, a proto se vyplatí investovat do kreativních hraček, které budou dětem nejenom přinášet zábavu, ale také podporovat různé dovednosti. Pokud se vám tato problematika líbí, doporučujeme prohlédnout si článek o kreativitě na stránkách Wikipedie.

pro děti

Hračky pro dívky 10 let: Co je trendy a jaké jsou nejlepší nápady pro kreativní zábavu

 • Trending hračky zahrnují STEM (věda, technologie, inženýrství a matematika) hračky, jako jsou programovatelné roboty, elektronické stavebnice a kreativní designové hračky.
 • Kreativní aktivity, jako jsou malování, kreslení, modelování hlíny a šítí, jsou stále oblíbené mezi dívkami věku 10 let.
 • Módní a kosmetické hračky jsou také populární pro dívky v této věkové skupině, jako jsou hry, které umožňují dětem vytvářet svůj vlastní módní styl a líčit se jako profíci.
 • Dokonce i tradiční hračky, jako jsou stírací bloky, puzzle a deskové hry, zůstávají oblíbeným zdrojem zábavy pro dívky této věkové kategorie.
 • Kombinace různých typů hraček a aktivit může pomoci dívkám rozvíjet své schopnosti a zájmy v různých oblastech.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Pro maminky

Předchozí článekJak se vypořádat s tlakem na rodiče, aby koupili dětem panenku, která čůrá a kaká?🧸
Další článekPlavecké kurzy pro děti: jak vybrat ten správný❤️
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno