Hry a aktivity během sněžení: Nápady pro děti i dospělé

Hledáte způsoby, jak si užít zasněženou zimu? Nezoufejte! Existuje spousta zábavných her a aktivit, které si můžete užít i v mrazivém počasí.

Pro děti i dospělé jsou během sněžení k dispozici nejrůznější nápady na zábavu venku i vevnitř. Když se obléknete do teplého oblečení a obutí, můžete si užít sněhovou koulovačku, stavět sněhové sochy nebo chodit na procházky v přírodě. Pokud preferujete vnitřní aktivity, můžete se pustit do pečení cukroví, hraní deskových her nebo společenského tance.

Pro děti jsou také k dispozici různé vzdělávací aktivity, jako je hledání stop zvířat v blízkosti vašeho domu nebo sledování ptáků na krmítkách venku. Navíc mohou být do zimní zábavy zapojeny i domácí mazlíčci, kteří si rádi hrají se sněhem.

Bez ohledu na to, jak si zimní počasí užijete, nezapomeňte na bezpečnostní opatření a chránit se před chladem a dehydratací. Takže neváhejte, vezměte své nejlepší přátele a rodinu a užijte si krásné zasněžené dny plné zábavy!

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Hry a aktivity během sněžení: Nápady pro děti i dospělé

Hry a aktivity venku

Pokud máte dostatek sněhu přímo u vás v okolí, můžete využít možností, které nabízí. Jednou z možností jsou saně. Stačí pořídit vhodné saně a vyrazit na kopec. Pro ztížení můžete na kopec zakopat i překážky. Další možností jsou koulování a snowballové hry. Pokud chcete být trochu týmový, zkuste vytvořit svou vlastní sněhovou armádu a bojujte proti sobě.

Hry a aktivity uvnitř

I při sněhové kalamitě se dá zabavit i uvnitř. Jednou z možností jsou deskové hry. Také se můžete pokusit o indoor snowball fight pomocí bavlněných nebo papírových koulí. Samozřejmě si nemohou nechat ujít filmy a seriály. Pokud máte doma děti, zkuste udělat z domu obláčkový les a zahrát si skrývání se.

Jídlo a nápoje

Po celodenních aktivitách vám jistě padne vhod něco dobrého k jídlu a k pití. Pokud se vám nechce chodit ven, zkuste si udělat domácí horkou čokoládu nebo naaranžovat svůj vlastní víkendový punč. Samozřejmě se nemohu nezmínit o pikantním jídle, které vám rozhodně zahřeje v zimních měsících.

Sněhová kalamita může být pro některé lidi stresující, ale nyní víte, jak si ji užít. Tak co na to říkáte? Nyní už nemusíte čekat na jarní měsíce, abyste si užili nějakou zábavu venku i uvnitř.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Hry a aktivity během sněžení: Nápady pro děti i dospělé

Zde najdete několik nápadů na hry a aktivity, které vám pomohou vyplnit volný čas během sněhové nadílky.

1. Stavění sněhuláků

Stavění sněhuláků je klasickou zimní aktivitou a skvělou zábavou pro celou rodinu. Nechte svou fantazii volný průběh a vytvořte nejen klasické sněhuláky, ale třeba i celou sněhovou rodinu.

2. Lyžování a snowboarding

Lyžování a snowboarding jsou perfektní zimní sporty, které si můžete užít na sjezdovkách nebo v přírodním terénu. Stačí se vybavit lyžemi nebo snowboardem a vyrazit do kopce!

3. Hry ve sněhu pro děti

Pro děti jsou skvělé různé hry ve sněhu, jako například honění se ve sněhu, koulovačky, stavění sněhových pevností atd. Záleží jen na vaší fantazii.

4. Fotografování krásného sněhu

Sníh může být nádherným motivem pro fotografování. Vyrazte ven s fotoaparátem nebo chyťte svůj smartphone a zachyťte krásné momenty zimní krajiny.

5. Příprava a pečení cukroví

Během sněhové nadílky můžete využít čas také na přípravu a pečení cukroví. Zpříjemníte tak nejen čas dětem, ale také si užijete chvíle u pečení.

hudebni nastroje

Tipy, co dělat s dětmi v zimě

1. Lyžování

Plánování lyžařského výletu s rodinou může být zábavným zpestřením zimních dní. V České republice jsou k dispozici desítky lyžařských středisek, které nabízejí kromě sjezdovek i další zábavu pro děti.

2. Bruslení

Bruslení je další odreagování se pro děti v zimě. Ledová plocha v blízkém bruslařském areálu poskytuje spoustu prostoru pro legraci a pohyb.

3. Pořádání vlastních zimních her

Zorganizování vlastního zimního turnaje s dětmi z blízkého okolí může být kreativním zpestřením zimního období. Děti si mohou připravit různé soutěže, hry a aktivity.

4. Návštěva muzea

Návštěva muzea nebo galerie může být skvělou alternativou k venkovním aktivitám. Děti si mohou prohlédnout různé expozice a naučit se něco nového.

5. Návštěva akvária

Návštěva akvária může být fascinujícím zážitkem pro děti i dospělé. Zvířata v akváriu budou zajímavým zpestřením zimních dní.

Pro další tipy jak si užít zimní období s dětmi navštivte Wikipedia.

pro děti

Hry a aktivity během sněžení: Nápady pro děti i dospělé

  • Stavba sněhuláka
  • Honění se v sněhu
  • Stavba iglů
  • Sjezd na saních
  • Šplhání na kopec a posvícení
  • Lužování na rybníce
  • Klouzání na kluzišti
  • Malování sněhem
  • Vytváření mraženého dekoru na oknech domu
  • Pořádání sněhové bitvy

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekJak zvýšit šance na rychlé otěhotnění
Další článek8) Rytmické nástroje jako prostředek k rozvoji kreativity u dětí
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno