Hry pro 5měsíční děti – jak je zabavit a rozvíjet

Hry pro 5měsíční děti – jak je zabavit a rozvíjet

Pro novopečené rodiče může být náročné najít způsob, jak zábavně a užitečně trávit čas s jejich novorozeným dítětem. Zde je pár tipů na hry, které mohou pomoci s rozvojem jejich smyslů a emocionálního vývoje:

 • Hra s hračkami – dítě se začne aktivně zajímat o hračky ve věku kolem 3 měsíců. Hra s měkkými plyšovými hračkami může pomoci s rozvojem jemné motoriky, zatímco větší a hlasitější hračky mohou stimulovat zrak a sluch.
 • Hra s pohybovými aktivitami – dítě v tomto věku začíná projevovat zájem o své tělo a pohyby. Pozvolné pokyty a pohyby jako například masírování nohou a ramen nebo hození do vzduchu mohou být zábavným způsobem jak podpořit rozvoj jemné motoriky a koordinace.
 • Hra se zvuky a mluvením – v této fázi se dítě začíná učit rozlišovat zvuky a začíná se naučit reagovat na mluvené slova. Hra s různými zvuky jako jsou například hračky nebo písně může pomoci s rozvojem sluchu a pozornosti.


děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Hry pro 5měsíční děti – jak je zabavit a rozvíjet

Hry na podporu motorického vývoje

5měsíční děti se nacházejí v období, kdy je důležité podporovat jejich motorický vývoj. Hry, které mohou hrát, se v této fázi zaměřují především na podporu pozice ležící na bříšku, koordinaci pohybu a posilování svalového tonusu. Mezi vhodné hry patří:

– Hra na „vzdušné bublinky“ – jednoduchá hra, při které se dítěti říká, aby následovalo vytváření bublinek vzduchu z úst.

– „Brouzdání“ – položte dítě na břicho na rovný povrch a dejte mu několik oblíbených hraček do dosahu. Podporuje to vývoj svalového tonusu a koordinaci pohybu při usilovném přiglupování a dosahování po hračkách.

– „Nácvik koordinace pohybu“ – hra na dotek, kdy se dítě učí reagovat na lehké doteky na rukou, nohách a obličeji, což pomáhá s rozvojem koordinace pohybu.

Hry na podporu zrakového a sluchového vnímání

V této fázi je důležité také podporovat dítě v jeho zrakovém a sluchovém vnímání. Mezi vhodné hry patří:

– „Kukuč“ – při této jednoduché hře se pořizují různé zvuky, jako jsou například šustění papíru nebo zvuk hroucení hráčky. Dítě se bude snažit najít zdroj těchto zvuků.

– „Klouzačka“ – hra, při které se dítě učí sledovat pohyb barev podél dráhy klouzačky.

– „Kniha s obrázky“ – kniha s velkými a světlými obrázky může pomoci s vývojem zrakového vnímání.

Závěr

Hry pro 5měsíční děti jsou klíčové pro podporu jejich celkového vývoje. Je důležité vybírat hry, které jsou vhodné pro věkovou skupinu a které poskytují dostatečnou stimulaci pro každou fázi vývoje dítěte. Pokud potřebujete více tipů na hry pro kojence, doporučujeme návštěvu www.babycenter.com, kde najdete mnoho inspirativních příkladů.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Hry pro 5měsíční děti – jak je zabavit a rozvíjet

Jaké hry jsou vhodné pro 5měsíční děti?

5měsíční dítě se začíná stávat zvědavým, a tak ho můžete zabavit různými způsoby. Hry, které se mu budou líbit, jsou například:

 • Hledání zvuku – přikryjte hračku malou dekou a nechte dítě ji najít pomocí sluchu.
 • Zvedání rukou – lehněte si na záda a zvedněte ruce nahoru a dolů. Dejte najevo radost a dítě se bude chtít účastnit.
 • Barevné hračky – děti si začínají uvědomovat rozdíly v barvách a rády si hrají s výraznými a kontrastními hračkami.

Proč jsou hry důležité pro rozvoj dítěte?

Hry jsou pro dítě velice důležité, jelikož posilují jeho fyzické, motorické a kognitivní schopnosti. Děti se pomocí her učí novým dovednostem a technikám a řeší přitom jednoduché problémy, což jim může pomoci při jejich budoucím učení a rozvoji.

Jak dlouho by děti měly hrát?

Vzhledem k tomu, že jsou děti na této věkové úrovni velice zvědavé, měly by mít dostatek času na to, aby zkoumaly svět kolem sebe. Snažte se nabídnout dětem různé formy hry po dobu libovolného času, dokud si samy neustanoví hranici pro hraní. Pokud však vidíte, že se dítě unavilo nebo unavené je, je důležité ho nechat odpočinout.

hudebni nastroje

Jak zabavit 5 měsíční miminko

Hrátky pro 5 měsíční miminko

Vaše 5měsíční miminko již roste a chce se víc snažit vyvíjet. Existují mnoho způsobů, jak ho zabavit a podporovat jeho růst a rozvoj. Mezi nejlepší patří hrátky, které stimulují všechny jeho smysly: zrak, sluch, chuť, hmat a čich.

Nejlepší hračky pro 5 měsíční miminko jsou ty, které lze snadno uchopit a držet. Kousací kroužky, plyšové hračky a kulaté míčky jsou skvělé pro první hrátky. Pro zrakovou stimulaci můžete použít knížky s výraznými obrázky a barvami.

Sportovní aktivity pro 5 měsíční miminko

Pokud máte oživité a dynamické miminko, můžete jej zkusit potěšit nějakou pohybovou aktivitou. Některé z nejlepších sportů pro 5měsíční miminko zahrnují kojenecké plavání, jógu a posilování s ním.

Nikdy nepřehánějte a dejte si pozor na to, zda vaše miminko při cvičení netrpí. Miminko nesmí býti vystaveno náhlým změnám poloh během cvičení.

VzděLávací hry pro 5 měsíční miminko

Miminka jsou bytosti s velkou schopností učit se. Od 5 měsíců se vaše miminko může naučit spoustu nových věcí. Kromě běžných hrátek existují i hry, které vašemu miminku pomohou učit se poznávat svět kolem sebe.

Například hra „kde je tvá hračka?“ nebo „co to je za zvuk?“ jsou skvělé způsoby, jak podporovat rozvoj jeho smyslů.

Outbound link:

Pokud chcete vědět více o tom, jak stimulovat smysly vašeho 5 měsíčního miminka, podívejte se na tento článek na Wikipedii, který se zabývá vývojem miminka.

pro děti

Hry pro 5měsíční děti – jak je zabavit a rozvíjet

 • Hra s měkkými hračkami
 • Posvícení se zrcadlem
 • Hraní si s vodou
 • Zpívání a recitace básniček
 • Použití interaktivních knižek
 • Hra na schovávanou s ručníkem
 • Kontakt s dalšími dětmi
 • Hra s míčem a pohybové aktivity
 • Zkoumání textur různých povrchů

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekPlodnost ženy po 35. – rizika a výhody
Další článekJakým způsobem dětská kytara Fishér Price pomáhá rozvíjet hudební dovednosti dětí?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno