DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak být připraven na dovolenou v Tunisu s dětmi?

Plánujete vyrazit s rodinou na dovolenou do Tuniska? A co se stane, když budete chtít cestovat s dětmi? Jak se na to připravit? Nabízíme několik tipů, jak čelit přípravě dovolené v Tunisu s dětmi.

1. Zdravotnické připravení

Bez ohledu na to, kam cestujete, měli byste mít několik zdravotnických příprav. Tunisko je země, kde se často vyskytuje horký a suchý podnebí. Děti by měly být např. chráněny před dehydratací a opalovacím krémem s dostatečným faktorem ochrany.

2. Víza a další dokumenty

Před cestou do Tuniska musíte získat vízum a další důležité dokumenty, jako jsou pasy a průkazy totožnosti. Nezapomeňte, že děti potřebují pasy a další dokumenty se stejnou platností jako dospělí.

3. Během pobytu

Je důležité pamatovat na to, že děti potřebují více odpočinku a zábavy než dospělí. Tunisko nabízí mnoho možností, jako jsou návštěvy pláží a krásných míst, kde se děti budou bavit. Také nezapomeňte na to, že v zemi se může vyskytnout průjem, proto byste měli být připraveni na různá rizika a měli byste mít s sebou léky na použití dle potřeby.

Pamatujte, že cestování do Tuniska s dětmi by mělo být příjemné a zábavné. Pokud jste připraveni, můžete si užít skvělou dovolenou s rodinou plnou úžasných zážitků.

děti

Jak být připraven na dovolenou v Tunisu s dětmi

Co si přibalit do kufru

Při balení kufrů na dovolenou je důležité myslet na to, že se nejedná o standardní destinaci. Tunisko je muslimská země a místní obyvatelé mohou mít jiné kulturní zvyklosti než jsou zvyklí turisté z Evropy. Proto nezapomeňte na vhodné oblečení pro celou rodinu a plážové oblečení používejte pouze na pláži. Kromě toho se vyplatí přibalit:

 • Repelent proti komárům a jiným hmyzu
 • Sluneční brýle a krém s vysokým faktorem
 • První pomoc včetně léků na průjem a bolesti hlavy
 • Pasové tašky a kšiltovky na slunce
 • Chladící box na pití a drobné občerstvení

Doprava a ubytování

V Tunisku je v provozu mnoho turistických autobusů, které vás dovezou do nejznámějších turistických destinací. Pokud se cítíte sebejistěji s vlastním automobilem, máte možnost si ho pronajmout na místě. Kromě toho je nutné řádně zkontrolovat, zda máte všechny potřebné doklady a pojištění vozidla. Ubytování v Tunis se pohybuje od luxusních hotelů až po plážové chatky. Záleží jen na osobních preferencích a úrovni pohodlí, kterou si přejete během dovolené zažít.

Stravování

Tradiční tuniská kuchyně je plná chutných koření a výrazných příchutí. Pokud máte rádi experimentování, rozhodně si pochutnejte na tradičních pokrmech jako jsou tajin, kuskus nebo lablabi. Pokud si však raději připravujete jídlo sami, je zde možnost nákupů v mnoha tuniských obchodech s potravinami. Kromě toho v některých restauracích najdete i evropská jídla – ne vždy jsou sice stejně kvalitní jako v domovských zemích, ale nabídnou alternativu pro rodiny s dětmi, kteří rádi sáhnou po „bezpečnější“ variantě.

Pár tipů na výlety

Pokud se ocitnete v městě Tunis, navštivte archeologické muzeum Bardo. Pokud se vám chtějí projít rušnými ulicemi města, nezapomeňte na kořeny, které mohou být kluzké. K dispozici je také výlet do Sahary nebo pouště Bled el Djerid, kde se můžete projet na velbloudovi a navštívit místní trhy. Tunis je plný pokladů, které můžete s dětmi objevovat celou dovolenou.

Pokud máte rádi vodní sporty, pak se neváhejte vydat do města Sousse. Vybírat můžete z plachtění na windsurfu, vodních skútrů, paraglidingu, potápění nebo rybaření. Pro milovníky zvířat se v okolí nachází velkolepý tuniský ZOO k terráriem, kde najdete všechny druhy místního živočišstva. Vydejte se s rodinou na tuniskou dovolenou a zažijte všechno co Tunisia nabízí.

Závěr

V následujícím odkazu najdete další tipy na dovolenou s dětmi: Family vacations in Africa and the Middle East


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak být připraven na dovolenou v Tunisu s dětmi?

Strava a pitný režim

Je důležité zajistit dostatečný pitný režim pro celou rodinu. V Tunisu se doporučuje pít pouze láhve s uzavíracím víčkem a vyvarovat se pití vody z kohoutku. Pokud máte malé děti, doporučuje se přinést s sebou dětské vitamínové doplňky a probiotika. Ohledně stravy je lepší vybrat hotová jídla z hotelového menu nebo výborně provedené restaurace, abyste se vyhnuli riziku otravy jídlem.

Oblečení a pomůcky

Tunisko je známé svými vysokými teplotami, takže je důležité myslet na ochranu pokožky a očí. Děti by měly být chráněny přiléhavým oblečením, širokými klobouky a krémem s vysokým faktorem SPF. Pokud plánujete koupání v moři, doneste si s sebou gumové nebo jiné vhodné boty. V hotelu by mělo být k dispozici dostatek ručníků a vodních pomůcek.

Doprava a aktivity

V Tunisu jsou pro děti k dispozici různé aktivity, jako je návštěva vodního parku nebo projekt plavání s delfíny. Pokud plánujete půjčení auta nebo jiné dopravní prostředky, pamatujte na to, že v Tunisku se jezdí na druhé straně silnice. Dětem se také musí věnovat pozornost při pobytu u moře, abyste zajistili bezpečnost a zabránili nežádoucím nehodám.

Zdravotní péče

V Tunisu je k dispozici řada klinik a zdravotnických center. Pokud se dítě cítí špatně, je důležité vyhledat lékařskou péči co nejdříve. Při plánování dovolené v Tunisu s dětmi nezapomeňte na cestovní pojištění, které vám zajistí nezbytnou pomoc v případě potřeby.

dovolená

Dovolená v Tunisu s dětmi: Co potřebujete vědět?

Zábava pro celou rodinu

Tunisko je skvělým místem pro dovolenou s dětmi. Kromě pláží a klidného moře zde najdete i řadu atrakcí, které zaujmou celou rodinu. Mezi nejpopulárnější patří návštěva kartingové dráhy, zábavného parku nebo safari po poušti.

Bezpečnost dětí v Tunisku

Bezpečnost dětí na dovolené je samozřejmě velmi důležitá. V Tunisku můžete být klidní, jelikož země disponuje dobře vybavenými zdravotními zařízeními a také vysokým standardem hygieny. Při plánování výletů si však dejte pozor na místní klima, zejména v horkých letních měsících.

Tip na výlet: Kartaginské ruiny

Jednou z nejzajímavějších turistických destinací v Tunisku jsou kartaginské ruiny, které jsou zároveň i jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě. Tyto ruiny leží v blízkosti hlavního města Tunisu a nabízejí návštěvníkům fascinující pohled do minulosti.

Pro více informací o Tunisku jako turistické destinaci s dětmi, navštivte tento odkaz na stránky Wikipedie: Tunisko – Wikipedie.

pro děti

Jak být připraven na dovolenou v Tunisu s dětmi?

Abyste mohli mít bezpečnou a příjemnou dovolenou v Tunisu s dětmi, měli byste se před odjezdem na dovolenou připravit a zajistit následující věci:

 • Zkontrolujte platnost pasů a víz
 • Připravte si zdravotní pojištění a očkování
 • Vybírejte ubytování s bezpečnostními opatřeními a rodinným přístupem
 • Nepodceňujte ochranu před sluncem a vodou
 • Připravte se na klimatické podmínky a vhodné oblečení
 • Zamyslete se nad programem a aktivitami pro děti
 • Mějte na paměti zvyky, kulturu a zákony Tuniska
 • Ujistěte se, že máte dostatek financí a místní měna
 • Zvažte, zda si pronajmout auto nebo využít místní dopravu
 • Doporučuje se uchovávat si v případě nutnosti důležité kontakty a dokumenty na místě i v elektronické podobě

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno