Jak motivovat děti k učení anglického jazyka

Učení se anglického jazyka je pro děti velmi důležité. Angličtina je poměrně jednoduchý jazyk, který se používá po celém světě a je také jedním z nejrozšířenějších jazyků na internetu. Motivování dětí k učení angličtiny by však nemělo být náročné. Níže uvádíme několik tipů, jak motivovat děti k učení anglického jazyka.

 • Použijte hry: Hry jsou skvělý způsob, jak motivovat děti k učení angličtiny. Můžete hrát hry jako Scrabble, Boggle nebo Hangman, které pomáhají dětem rozvíjet své slovní zásoby a učit se nová slova.
 • Komunikujte s nimi v angličtině: Pokud mluvíte anglicky nebo bydlíte v zemi s anglickým jazykem, můžete děti motivovat k učení angličtiny tím, že s nimi budete mluvit v angličtině. To jim pomůže zlepšit svou výslovnost a naučit se nová slova.
 • Poslouchajte anglické písničky: Děti milují hudbu a poslouchání anglických písní může být skvělý způsob, jak se učit anglicky. Stačí vybrat playlist na Spotify nebo YouTube s anglickými písněmi, které odpovídají věku a zájmům dítěte.
 • Chvalte své dítě: Děti milují chválu a pochvalu. Pokud chválíte své dítě za učení se angličtiny a vidíte ve svém dítěti pokrok, to by mělo být dalším stimulem, aby se učilo více.
 • Užijte si to: Nakonec si užijte proces učení se angličtiny s vaším dítětem. Pusťte si spolu filmy a seriály v angličtině, zkuste anglické recepty nebo se spolu podívejte na Anglicko-český slovník. Učení angličtiny může být zábavné!

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak motivovat děti k učení anglického jazyka

1. Vytvořte pro děti zajímavé prostředí

Prostředí, ve kterém děti učí, by mělo být příjemné a zajímavé. Vytvořte pro ně prostor, kde se budou cítit dobře a kde se budou těšit na každou další hodinu angličtiny. Dopřejte jim příjemné světlo, pohodlná sedadla a kreativní pomůcky, které je budou bavit. Využijte například magnetické písmenka, obrázky a hry, které děti aktivně zapojí do učení jazyka.

2. Motivujte děti k praktickému využití jazyka

Děti se motivují tím, že vidí praktický význam učeného jazyka. Zajistěte, aby měly možnost využít angličtinu v praxi. Nabídněte jim například možnost chatovat s rodiči v angličtině, nebo naplánujte s nimi rodinnou dovolenou do zahraničí, kde budou muset angličtinu používat. Pomůže jim to vidět, že se angličtina nejen učí, ale také prakticky využívá.

3. Snažte se udržet pozitivní atmosféru

Důležitou složkou motivace je příjemná a pozitivní atmosféra. Děti získávají větší chuť do učení, pokud se baví a smějí se. Udržujte si dobrou náladu a nebojte se pustit i do zábavných aktivit, které nejsou přímo spojeny s učením. Například se společně podívejte na zábavné videa v angličtině nebo si zahrajte deskovou hru, která spočívá v používání cizích jazyků.

4. Využijte moderní technologie

Moderní technologie mohou být skvělým pomocníkem při motivaci k učení angličtiny. Existuje celá řada mobilních aplikací, her a internetových stránek, které hodně pomáhají při učení jazyka. Naleznete zde například interaktivní výukové hry, videa s anglickými titulky nebo třeba poslechové cvičení.

5. Soutěže a odměny

Soutěže a odměny jsou skvělou formou motivace. Děti mohou například soutěžit v recitaci básní v angličtině, v překladech nebo jiných aktivitách. Samozřejmě se nesmí jednat o soutěže, které by mohly způsobit stres nebo zklamání u dětí. Odměňujte vždy úsilí a pokrok.

Takové jsou tipy na to, jak motivovat děti k učení angličtiny. Nepochybně existují i další cesty, které mohou vést ke zdárnému výsledku. Pokud se chcete o tématu dozvědět více, doporučuji si přečíst článek na téma „The Importance of Learning English for Children“ na stránce www.state.gov, která uvádí informace a fakta, které by mohly být pro vás užitečné. Věřím, že s trochou snahy a kreativity i vaše dítě bude brzy ovládat tento světový jazyk jako profesionál.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak motivovat děti k učení anglického jazyka

Vytvořte zábavné lekce

Děti se nejlépe učí, když se baví. Snažte se proto vytvářet zábavné a interaktivní lekce, které stimulují jejich zájem o angličtinu. Využijte hry, písně, videa a další aktivity, které zapojí jejich smysly.

Potvrďte úspěch

Potvrzení úspěchu je důležité pro motivaci dětí. Chvalte a odměňujte je za dosažené výsledky. Ukažte jim, že jejich práce je významná a že se mohou těšit z výsledků svého úsilí.

Podporujte jejich zájem

Dětem se líbí učit se o věcech, které je zajímají. Podporujte jejich zájem o angličtinu tím, že jim umožníte číst knihy, sledovat filmy a seriály, poslouchat hudbu a komunikovat s rodilými mluvčími. To všechno může přispět k rozvoji jejich schopností v angličtině.

Vytvořte prostředí pro učení

Poskytněte dětem prostředí, které podporuje učení angličtiny. Zajistěte jim přístup k materiálům, jako jsou učebnice, slovníky a software pro učení jazyka. Pokud možno, zřiďte doma angličtinou zaplavenou zónu s obrázky, tabulkami a jinými vzdělávacími pomůckami.

Zapojte rodiče

Zapojte rodiče do procesu učení angličtiny svých dětí. Zvažte organizování společných aktivit, jako jsou anglické hry a soutěže. Komunikujte s rodiči pravidelně a informujte je o pokroku svých dětí. Tím se podpoří i motivace samotných dětí.

jak děti

Jak učit děti anglicky

Základní tipy

Učení dětí anglicky může být výzva, ale s několika základními tipy to může být snadné a zábavné:

 • Hrajte si s dětmi anglické hry a zpívejte s nimi anglické písničky
 • Používejte angličtinu v běžné situaci (např. v kuchyni) a opakujte slova
 • Používejte knihy a pracovní sešity k učení slovíček

Kurzy angličtiny pro děti

Někdy je nejlepší přenechat výuku odborníkům. Existuje spousta kurzů angličtiny pro děti, které jsou zaměřené na hravou metodu výuky:

pro děti

Jak motivovat děti k učení anglického jazyka

 • Vytvořte zábavné prostředí pro učení jazyka
 • Používejte hry a aktivity k zdokonalení angličtiny
 • Umožněte dětem poslouchat a sledovat jazykové materiály jako filmy, seriály a písničky v angličtině
 • Vyprávějte dětem o výhodách ovládání anglického jazyka a jak ho mohou využít v budoucnu
 • Nabídněte dětem příležitost použít angličtinu v reálném světě, třeba při cestování nebo komunikaci s penpalama

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Pro maminky

Předchozí článekJaký je význam rozvoje kreativity u dětí a jak ho dosáhnout
Další článekCo dělat, když se dítě bojí nočníku a odmítá jej používat
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno