Jak na první lyže s dětmi: Rady a tipy

Jak na první lyže s dětmi: Rady a tipy

Naučit děti lyžovat je skvělá zábava pro celou rodinu. Přináší to i spoustu radosti a zážitků. Nicméně, lyžování může být pro některé děti a rodiče trochu stresující, pokud nevíte, jak na to. Proto jsme pro vás připravili několik rad a tipů, jak uspět na prvních lyžích s dětmi.

  • Začněte brzy – pokud chcete, aby vaše dítě dobře a rychle lyžovalo, začněte s ním co nejdříve. Děti kolem 3 let jsou schopny začít lyžovat a učit se základy.
  • Zvolte správné vybavení – výběr správného vybavení je klíčový pro úspěšné lyžování s dětmi. Vyberte lyže, které jsou správné délky a tvrdosti pro váhu dítěte. Důležité jsou také lyžařská helma, brýle a rukavice.
  • Naučte dítě základní techniku – je důležité naučit dítě správnou postavu a techniku lyžování. Pozitivně je motivujte a vysvětlujte jim jednotlivé kroky.
  • Zvolte vhodné místo pro lyžování – pro začátek je vhodnější volit školní lyžařské střediska než náročné sjezdovky.
  • Dbejte na bezpečnost – bezpečnost vašeho dítěte musí být vždy na prvním místě. Nastavte hranice, kde může vaše dítě lyžovat a nechte ho vybíhat vždy jen s vaším souhlasem.


děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak na první lyže s dětmi: Rady a tipy

1. Začněte s lyžováním v přírodních parcích

Pro začátek jsou výborné malé přírodní parky s lyžařskými vlekem a sjezdovkou, kde jsou děti v klidném a bezpečném prostředí. Vybírat je možné z mnoha lokalit, podle toho, která se nám nejvíce líbí. Obvykle jsou ale tyto parky daleko od města a lyžařského centra, což znamená, že vozit se do nich je nutné vlastním autem nebo s někým, kdo má řidičský průkaz.

2. Vyzbrojte se dostatečně

Lyžování s dětmi vyžaduje správné vybavení. Děti potřebují kvalitní a pohodlné lyže, lyžařské boty, helmu, brýle, rukavice, kulich a další. Tyto věci je nutné zakoupit nebo půjčit v případě, že jsou stále příliš malé na to, aby se jim hodily. Pokud nevíte, co si zajít pro vybavení, můžete si přečíst tento článek, kde jsou rady na výběr lyžařského vybavení.

3. Nestačí se jen ukázat na sjezdovce

Je dobré, když máme u sebe někoho, kdo má zkušenosti s lyžováním nebo následovat rad z pedagoga. Děti se naučí mnohem rychleji lyžovat, pokud budou mít u sebe někoho trpělivého a zkušeného. Je také důležité dávat si pozor na to, aby se na sjezdovci nedělo nic nebezpečného.

4. Není nic špatného na hodinkách ve skupině

Pokud na lyžování přijdete s větší skupinou dětí, po pár dnech si tyto děti zvyknou a začnou se pomalu učit sjezdovat. Ne každé dítě musí mít stejné tempo učení, každé dítě je individuální a učí se vlastním způsobem. Proto je důležité se nehrnout do jízdy a jezdit v klidu. Zvyšuje se tak bezpečnost, ale také se mu lépe orientujeme v prostoru.

5. Příručka pro lyžování s dětmi

V této příručce najdete podrobné rady a tipy pro lyžování s dětmi a jedny z nich například hlásí, aby děti nejezdily příliš rychle, aby se vyhnuly zraněním. Takže, když budete lyžovat s dětmi, mějte na paměti, že bezpečnost je na prvním místě, ale zábava a spokojenost dětí je stejně důležitá.

Zde je zdrojový článek, kde najdete několik rad a tipů pro lyžování s dětmi.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak na první lyže s dětmi: Rady a tipy

Co před lyžováním zajistit

Než se pustíte na sjezdovku, zbystřete pozornost na následující věci:

  • Vybavení – děti musí mít lyže, boty a helmu, případně chrániče na zápěstí a kolena.
  • Pojištění – zajistěte, aby měly děti platnou cestovní pojistku s pokrytím lyžařských sportů.
  • Vhodné místo – zvolte místo s dobrou dětskou sjezdovkou, lyžařskou školou a vhodným terénem.

Jak na samotné lyžování

Znáte někoho, kdo se naučil lyžovat napoprvé? Pravděpodobně ne. Pokud nevíte, jak na to, vyzkoušejte následující tipy:

  • Použijte lyžařskou školu – zkušený instruktor dokáže děti lépe naučit, a co je důležitější, může jim vysvětlit bezpečnostní pravidla na sjezdovce.
  • Nepřetěžujte děti – nechtějte, aby zvládly sjezdovku, které jsou pro ně příliš náročné. Zapomeňte na rychlost a udržujte se v pomalém, zvládnutelném tempu.
  • Buďte motivující – chválte děti za jejich pokrok a dávejte jim pozitivní zpětnou vazbu.
  • Poznejte limit – každé dítě je jiné, a proto nezapomínejte na jeho limit. Pokud vidíte, že je unavené nebo přehrnuté, zastavte a udělejte si s ním přestávku.

hudebni nastroje

Co dělat s dětmi v zimě

Často se stává, že v zimě si nevíme rady s tím, co podniknout s našimi dětmi. Proto jsme tu pro vás s několika skvělými tipy, jak tento problém vyřešit.

Klouzačky a bruslení

Zimní klouzačky a bruslení jsou pro děti skvělou zábavou. Pokud máte v blízkosti umělé kluziště nebo přírodní zamrzlou plochu, neváhejte a vyrazte tam!

Stavění sněhuláků

Sníh může být pro děti také lákadlem. Stavění sněhuláků je tradiční zimní zábava a vaše děti budou mít z této činnosti radost.

Lyžování a snowboarding

Lyžování a snowboarding jsou dalšími sporty, které jsou oblíbené mezi dětmi i dospělými. Pokud máte možnost a čas se na sjezdovce vyznamenat, určitě to stojí za to.

Schovávaná v interiéru

Když se venku zima neúprosně drží, můžete si zahrát hru na schovávanou v interiéru. Vaše děti budou mít radost a je to skvělý způsob, jak se zabavit, aniž by se musely oblékat do vrstev oblečení.

pro děti

Jak na první lyže s dětmi: Rady a tipy

  • Začněte s krátkými lyžemi v klidném prostředí.
  • Pořiďte dítěti kvalitní vybavení včetně lyžařské přilby a ochranných brýlí.
  • Vyberte si dobrou lyžařskou školu nebo si najměte soukromého instruktora.
  • Vysvětlujte dítěti, jak se postavit, brzdit a otáčet na lyžích.
  • Zajistěte, aby mělo dítě vydatnou svačinu a pití a dostatečně se ohřelo před začátkem lyžování.
  • Buďte opatrní a dávejte pozor na ostatní lyžaře a značení tratí.
  • Pochvalte dítě za každý pokrok a ukazujte mu, jak se má správně chovat na lyžích.
  • Pamatujte, že hlavním cílem je mít příjemný den na horách a užít si společný čas s rodinou.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekVztah na vyzkoušení: Když láska chybí
Další článekJaké jsou nejlepší časy pro přirozené početí a jak minimalizovat riziko nechtěného otěhotnění?.
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno