Jak naučit dítě smrkat

Jak naučit dítě smrkat

 

Jak naučit dítě smrkatJak naučit dítě smrkat – Učíte dítě smrkat a nevíte jak na to? Berte to vždy tak, že zdravé dítě je dar, i když zrovna zlobí nebo je nemocné a nechce smrkat. Je prostě štěstí, že jej máte. Jakmile se tímto tvrzením dokážete uklidnit, udělejte z toho hru. To vždycky zabere.

Jak naučit dítě smrkat – Čím dříve, tím lépe

Na nic nečekejte. Učte smrkat už miminko v kočárku. Mezi 8. a 10. měsícem věku dítěte je ta správná doba. Děti jsou opičky, opakují, co vidí. Foukejte nosíkem do kapesníku a smějte se, dítě chce dělat to, co jej baví. Buďte trpěliví a nenechte se odradit. Jednou přijde zlom a bude to ve chvíli, kdy to budete nejméně čekat.

Příklady táhnou

Sedněte si naproti sebe a oba foukejte nosíkem do kapesníku. Opakování je matka moudrosti a příklady opravdu táhnou. Přikryjte si sami ústa rukou a po té hlasitě foukněte nosem. Pak učte dítě přikrýt ručkou pusu sobě. Dítko velmi často foukne pusou, ale to vás nesmí odradit.

Jednou dírkou

Jakmile se mu to podaří, anebo klidně ještě před tím, zkoušejte foukání jednou nosní dírkou. Přiložte kapesník k nosu a při fouknutí vždy jednu dírku dítěti ucpěte. Opět to předvádějte i na sobě. Výborně funguje, když otočíte role. Dítě prostě bude učit smrkat vás. Nechte ho, ať vám zacpe pusu i nosní dírku. Bude ho to bavit.

Plyšáky na pomoc

Vezměte si na pomoc všechny plyšáky, co máte doma. Nejvíce ty oblíbené. Zkuste učit smrkat medvídka a chvalte ho, jak mu to jde. Stejně tak chvalte i dítě. Projevujte radost. Láska, klid a pohoda je klíčem k úspěchu.

Jak naučit dítě smrkat – Hrátky se zvířátky

Fantazii se meze nekladou. Hrajte si na slony, a i když hlasité troubení není při smrkání nutné, tentokrát trubte jak o život. Přizvěte na pomoc i ježky a fuňte jako on. Zkuste napodobit i králíčky, to jak krčí nos, pak je to začne šimrat a musí se vysmrkat a utřít si nos.

Po zvířátkách zrcátka

Dýchání na zrcátka děti ohromně baví. To jak se zamlží je pro ně fascinující. Foukejte na okna a skla auta. Využijte každou volnou chvíli. Potlačte myšlenky na úklid i fámy o přehnané hygieně a užijte si to. Až vám děti vyrostou, budete mít hromadu nádherných vzpomínek. Bude co vyprávět vnoučatům.

Pomohou plamínky

Zabírají i ohýnky, sfoukněte nosem dortové svíčky. Každý den jej péct kvůli tomu nemusíte, stačí i svíčka bez dortu. Zde je třeba opatrnosti, aby se dítko nespálilo, děti jsou všetečky. Foukání svíček je ale baví. Při tom i dokáží zapomenout, že účelem fouknutí nosem je naučit se smrkat.

Bublinky

Vzpomeňte si na dětství. Foukání brčkem do bublinkové limonády byla oblíbená kratochvíle. Limonáda nám dokázala prolétnout i nosem. Překonejte se a dovolte to i svým dětem. Bubláním se podporují nejen plíce, ale učí se dokonale i foukat. Kupte jim taky bublifuk a foukejte nosem i do kroužku bublifuku.

Stolní hry

Buďte kreativní a foukejte papírky a papírové kuličky. Přes celý stůl a klidně si utvořte branky a hrajte foukací fotbálek. Místo papírků lze použít i vata nebo peříčka. Nejprve foukejte kuličky pusou a po té zase nosem. A buďte připravení úplně na všechno. Pokud vašemu dítku vylétne nudle z nosu při některých výše uvedených hrátkách, berte to jako úspěch. Určitě se na něj nezlobte. Je to přesně to, co jej přece chcete naučit.

Jak naučit dítě smrkat – Smrkání v praxi

Pokud pak opravdu chcete předvést správný způsob smrkání, předkloňte mírně vzpřímenou hlavu a totéž chtějte i po svém dítku. Kapesník patří na nos, ne přes oči. Používejte obě ruce. Prsty udělejte stříšku, ať se při smrkání dotýkají vedle kořene nosu. Pokud jste puntičkáři, jedná se tak asi o 1 cm. Nos nemačkejte. Zkoušejte vyprazdňovat pomocí dlouhého výdechu nejdříve jednu a pak druhou dírku. Pusa musí být zavřená. Nos utírejte dlouhými tahy směrem dolů, tedy k nosním otvorům.

Po každé, když se dítě něco učí, nepropadejte skepsi. I když to umí sousedova Anička a Toníček ze školky, pamatujte si, že každé dítě je úplně jiné a ve třiceti letech to bude každému úplně fuk. Takže sice čím dříve, tím lépe, ale také všechno má svůj čas.

 

Miška
Miška

Jsem maimnkou 2 letého prcka na mateřské dovolené. Zajímám se zdravý životní styl, ale mým největším koníčkem je můj prcek:)