DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak plánovat dokonalou dovolenou s dětmi v Egyptě

Pokud plánujete dovolenou s dětmi v Egyptě, musíte zvážit mnoho věcí. Mezi nejdůležitější patří bezpečnost, kvalita ubytování, strava a vhodné aktivity pro děti. V této příručce vám nabízíme několik tipů, které vám pomohou připravit dokonalou dovolenou s dětmi v Egyptě.

 • Bezpečnost: Před cestou si zkontrolujte aktuální bezpečnostní situaci v Egyptě. Vyhněte se oblastem, kde jsou časté teroristické útoky.
 • Ubytování: Hledejte ubytování v bezpečných oblastech s kvalitním vybavením pro děti, například s bazénem a dětským hřištěm.
 • Strava: Dbejte na to, aby strava pro děti byla kvalitní a hygienická. Volte restaurace s dobrými recenzemi a s možností objednat si jídla vhodná pro děti.
 • Aktivity pro děti: V Egyptě je mnoho atrakcí pro děti, například pláže s možností vodních sportů, obrovské akvária a delfinárium, historické památky a mnoho dalšího. Nezapomeňte si předem naplánovat, co chcete s dětmi navštívit.

S těmito základními tipy, jak plánovat dokonalou dovolenou s dětmi v Egyptě, byste měli mít úspěšnou a bezpečnou dovolenou s vaší rodinou. Užijte si slunce, moře a památky této nádherné země!

děti

Jak plánovat dokonalou dovolenou s dětmi v Egyptě

Nejlepší čas na dovolenou v Egyptě

Nejlepší čas na dovolenou v Egyptě s dětmi je v období od října do dubna. Teploty jsou příjemné a nedochází k extrémům. V létě bývají teploty přes 40 stupňů Celsia, což pro děti může být příliš náročné.

Letenky a ubytování

Letenky

Letenky do Egypta se dají sehnat za velmi přijatelné ceny. Je ale důležité si je rezervovat s dostatečným předstihem. Vhodné weby na rezervaci letenek jsou například Expedia.com nebo Skyscanner.net.

Ubytování

V Egyptě najdete velké množství hotelů různých cenových kategorií. Pro rodiny s dětmi se hodí využít all-inclusive hotelů, kde jsou děti vítány a mají k dispozici dětské atrakce. Doporučujeme web Booking.com pro rezervaci hotelů.

Atrakce pro děti v Egyptě

Aquaparky

Pro děti jsou v Egyptě k dispozici aquaparky. Doporučujeme návštěvu Aqua Park Sharm El Sheikh, který nabízí mnoho skluzavek pro děti všech věkových kategorií.

Poušť

Další atrakcí pro děti může být výlet do pouště, kde si děti mohou vyzkoušet například projížďku na velbloudu. Doporučujeme vyhledat zkušeného průvodce, který ví, jak děti bavit a zároveň udržet v bezpečí.

Pyramidy

Pro starší děti může být zajímavá návštěva pyramid. Doporučujeme vyhledat průvodce, který zajistí, aby prohlídka byla pro děti dostatečně zajímavá a zábavná. Důležité je také pamatovat na přiměřené oblečení v horkých letních měsících.

Stravování s dětmi v Egyptě

V Egyptě najdete mnoho restaurací nabízejících tradiční egyptskou kuchyni. Doporučujeme vyhledat restaurace, které mají v nabídce jídla, která jsou pro děti přijatelná. Důležité je také pamatovat na pitný režim a volit pouze balené vody.

Závěr

V Egyptě najdete mnoho atrakcí, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Důležité je ale pečlivě plánovat cestu, aby byla pro děti příjemná a zároveň bezpečná.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak plánovat dokonalou dovolenou s dětmi v Egyptě

Co si přibalit na dovolenou s dětmi do Egypta?

Při plánování dovolené s dětmi do Egypta nezapomeňte přibalit dostatek krémů na opalování se silným UV filtrem, klobouky nebo šátky na hlavu, dětský repelent proti hmyzu a léky na případné střevní potíže.

Kam se vydat s dětmi v Egyptě?

Egypt nabízí mnoho zajímavých míst vhodných pro rodiny s dětmi. Oblíbenou destinací jsou křišťálově čisté pláže v Hurghadě a Sharm El Sheikh. Rodiny s dětmi si také oblíbí koupání v Rudém moři a pozorování korálů. Výlet lodí po Nilu nebo návštěva pyramid a chrámů jsou další možnosti, jak trávit dovolenou s dětmi v Egyptě.

Jak se v Egyptě pohybovat s dětmi?

V Egyptě jsou k dostání taxislužby a místo aerolinek se dá využít místního dopravního prostředku, což je velbloud. Děti si tuto „exotickou“ jízdu užijí a navíc je to pro ně nezapomenutelný zážitek.

Je Egypt bezpečnou destinací pro dovolenou s dětmi?

Egypt je bezpečnou zemí a na dovolenou se dětmi se můžete vydat s klidem. Přesto je dobré dodržovat základní bezpečnostní opatření – například neukazovat cennosti při průchodu tržištěm, být obezřetní v nočních klubech, vyvarovat se chudých čtvrtí a nevyčleňovat se z hlavních turistických okruhů.

Jaké jsou vhodné hotely pro rodiny s dětmi v Egyptě?

V Hurghadě a Sharm El Sheikh jsou k dispozici hotely, které jsou zaměřeny na pohodovou dovolenou rodin s dětmi. Nabízejí bazény, dětské hřiště, animační programy a další služby pro děti. Obvykle se jedná o all-inclusive hotely s bohatou nabídkou jídel a nápojů.

dovolená

Dovolená s dětmi v Egyptě

Dovolená s dětmi v Egyptě

Výběr dovolené s dětmi je často složitý, ale pokud hledáte zážitky, slunce, krásné pláže a teplé moře, pak je Egypt tou správnou volbou. Kromě památek starověkého Egypta nabízí Egypt také písečné duny, oázy, procházky na velbloudech a mnoho sportovních aktivit.

Bezpečnostní opatření

Před odjezdem na dovolenou do Egypta je důležité zkontrolovat bezpečnostní situaci v zemi. V posledních letech se situace zlepšila a turistické oblasti jsou bezpečné. Je však stále nutné být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření.

Tipy na aktivity

Pro děti jsou určitě zajímavé návštěvy starověkých památek, jako jsou pyramidy či chrámy, kde se mohou dozvědět spoustu zajímavostí ze světových dějin. Další možností jsou procházky na velbloudech, vodní parky, plavby na lodiích či šnorchlování v krásném podmořském světě Rudého moře.

Doporučené hotely

Výběr vhodného hotelu na dovolenou s dětmi je zásadní. Doporučujeme Family Star Beach v Hurghadě, hotel Grand Makadi v Makadi Bay nebo hotel Titanic Aqua Park Resort v Sharm El Sheikh, které nabízejí mnoho aktivit pro děti i dospělé.

Pokud máte tedy rádi slunce, teplé moře a zážitky, pak Vám doporučujeme zvolit Egypt jako cíl pro Vaší dovolenou s dětmi.

Egypt na Wikipedii

pro děti

Jak plánovat dokonalou dovolenou s dětmi v Egyptě

 • Vyberte vhodné letovisko s pláží, bazénem a vodními aktivitami
 • Zajistěte si all inclusive stravování pro pohodlnou dovolenou
 • Zkuste organizovaný výlet do egyptských památek, např. pyramidy v Gíze
 • Najměte si průvodce pro průzkum exotického egyptského prostředí
 • Zkontrolujte, zda jsou vaše děti očkovány proti nemocem, které v Egyptě mohou hrozit
 • Vyberte si vhodné oblečení a doplňky pro pobyt v teplém podnebí
 • Zaměřte se na bezpečnost a vyvarujte se problematickým oblastem
 • Myslete na zdraví a vodu pijte pouze balenou
 • Zajistěte si zdravotní pojištění pro případné komplikace

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno