Jak podpořit pohybový vývoj u 7 měsíčního dítěte?

Je důležité, aby se dítě v této fázi svého života začalo aktivně pohybovat a rozvíjet své motorické dovednosti. Následující tipy vám pomohou podpořit jeho pohybový vývoj:

  • Tlumený povrch: Pokud to jde, nechte dítě plazit a hrát si na měkkém tlumeném povrchu, jako je koberec nebo deka. To mu umožní bezpečněji explorovat svůj prostor a nezranit si kolena
  • Lezení: Pokud už se dítě začalo samo plazit, umístěte mu hračky do blízkosti, aby se snažilo je dosáhnout. To mu pomůže rozvíjet jeho motoriku a muskulaturu
  • Stání: Postavte dítě na nohy a držte ho za ruce, aby si mohlo vyzkoušet, jak se stojí. To mu umožní procvičovat své svaly a rovnováhu
  • Hra na břiše: Hrát si na břišním povrchu pomáhá dítěti udržet jeho hlavičku vzhůru a rozvíjet svaly na krku

Je důležité, aby dítě nebylo vystaveno nebezpečí pádu nebo zranění, a že se jeho pohybový vývoj, dle jeho možností, podporuje pravidelně a bezpečně.

děti

Jak podpořit pohybový vývoj u 7 měsíčního dítěte?

Úvod

Každý rodič chce, aby jeho dítě se vyvíjelo správně a bylo zdravé. Pohybový vývoj dítěte je jedním z klíčových ukazatelů jeho celkového zdraví a rozvoje.

Podporujte pánev

Pomáhejte svému dítěti posilovat svaly v oblasti břicha a boků, které jsou důležité pro stabilizaci páteře. Jednoduché cviky jako je zdvihnutí nožiček a pokrčení kolen mohou pomoci posílit tělesné jádro. Dbejte však na to, abyste to nezpůsobili dítěti bolest.

Nabízejte mu mnoho prostorů a příležitostí ke cvičení

Dítě by mělo mít dostatek prostoru pohybovat se po pokojích bez nebezpečí zranění. Pomozte mu rozvíjet své motorické schopnosti a kreativitu tím, že mu k dispozici umístíte hračky, které ho povzbudí ke kontaktu s okolním světem. Dětský lezeček nebo houpačka jsou vynikající nástroje pro rozvoj motoriky u dítěte a zajistí navíc mnoho zábavy.

Výběr vhodného oblečení

Při výběru oblečení dbajte na to, aby bylo dítěti pohodlné a umožňovalo mu volný pohyb. Nepoužívejte příliš tesné nebo těžké oblečení, které může omezit pohyb a bránit růstu.

Link

Pro další dohled a rady konzultujte americký web healthychildren.org.

Pomocí těchto jednoduchých kroků můžete pomoci vašemu dítěti rozvíjet jeho motoriku a zdraví. Dbejte na to, aby byly cviky a aktivity zábavné a bezpečné a přemýšlejte také o tom, jak rozvíjet dětské schopnosti, jako je kreativita a vynalézavost, které přijdou vhod v životě.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️

Jak podpořit pohybový vývoj u 7 měsíčního dítěte?

Pohybový vývoj u 7 měsíčního dítěte

U 7 měsíčního dítěte se začínají aktivně vyvíjet motorické dovednosti. Dítě se snaží zvednout hlavičku a hrudník, otáčet se přes bok a vystrkovat nohy. Následující tipy pomohou podpořit jeho pohybový vývoj:

1. Tummy time

Dopřejte dítěti každý den několik minut tummy time, tedy ležení na bříšku. Podložte ho měkkým povrchem a motivujte ho ke zdvihnutí hlavičky a hrudníku. Tento cvičení posiluje zádové svaly a připravuje dítě na plazení.

2. Hra na lehátku

Lehátko s hračkami nad hlavičkou je skvělým zdrojem stimulace pro dítě. Motivujte ho, aby sahalo po hračkách a aktivně cvičilo paže.

3. Zvedání do sedu

Sedadlo s opěrkou pro záda je dalším skvělým nástrojem pro podporu pohybového vývoje dítěte. Postavit dítě do sedu a podporovat ho, aby si samo sedlo, je skvělým cvičením pro trupové svaly.

4. Klasická hračka – míč

Míč je skvělou hračkou pro rozvoj koordinace očí a paží. Držte míč před dítětem a podporujte ho, aby ho chytilo a pustilo.

5. Cvičení na koberečku

Měkký koberec je ideálním místem pro cvičení dítěte. Motivujte ho k plazení a přesouvaní se po koberečku. Tento typ cvičení zlepšuje koordinaci a posiluje svaly.

Sledování a podpora pohybového vývoje dítěte je velmi důležité. Pokud máte pocit, že se váš potomek vývojově nevyvíjí správně, obraťte se na odborníka.

žena

7 měsíční miminko

Vývoj 7 měsíčního miminka

V 7 měsících miminko již umí stabilně sedět a začíná se pokoušet o plazení, některé děti už se dokonce i plazí.

Je to období, kdy se u dětí začínají projevovat různé rozdíly v rychlosti vývoje – některé děti si rychle osvojí nové dovednosti, zatímco jiné potřebují více času.

Zdraví 7 měsíčního miminka

V tomto věku se obvykle dětem začínají objevovat první zoubky a může docházet k bolesti dásní a podráždění.

Je důležité dbát na pravidelné hygienické návyky, například čistit zoubky bavlněným tampónem nebo speciální kroužky pro dětské zuby.

Výživa 7 měsíčního miminka

V tomto období se miminko již může začít seznamovat s pevnou stravou – například s vařenou zeleninou, ovocem nebo rýžovou kaší.

Je důležité postupovat opatrně a začít s malými množstvími nových potravin, aby se předešlo potenciálním problémům s trávením.

Pro podporu správného vyvážení výživy se doporučuje vhodná kojenecká výživa, například od značky Hipp.

pro děti

Jak podpořit pohybový vývoj u 7 měsíčního dítěte?

  • Poskytněte mu dostatek prostoru na pohyb
  • Podpořte jeho snahu dosáhnout a uchopit věci
  • Pomozte mu při rozvíjení schopnosti vyvážit se
  • Přiměřeně ho cvičte a stimulujte, aby postupně zvládal nové pohybové dovednosti
  • Buďte trpěliví a snažte se mu být oporou v procesu jeho pohybového vývoje

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno