Jak podpořit vztah mezi dítětem a dědečkem či babičkou: 5 nápadů na aktivitu

Chcete-li posílit vztah mezi vaším dítětem a jeho prarodiči, může být zapojení se do společných aktivit skvělým způsobem. Zde je pět nápadů na zábavné aktivity, které mohou být užitečné pro přiblížení se a upevnění vztahu mezi dítětem a prarodiči.

1. Povídkování

Vyzvěte vašeho dědečka nebo babičku, aby vyprávěli příběhy ze svého dětství nebo jiné příběhy, které by zajímaly vaše dítě. Povídání příběhů je skvělý způsob, jak si vyměnit zážitky a naučit se něco nového.

2. Hraní her

Zahrát si společenské hry, karetní hry nebo deskové hry jako rodina je skvělý způsob, jak trávit společný čas. Můžete také vyzkoušet nové hry, které ještě nikdy nehráli.

3. Vaření

Vyzvěte vaše děti, aby vařily s dědečkem nebo babičkou. Učení se nových receptů nejenže podpoří spolupráci, ale také upevní jak vztahy mezi prarodiči a dětmi, tak i zájem o vaření.

4. Tvoření

Společné tvoření může být výbornou zábavou pro děti i pro dědečky a babičky. Vyzvěte je, aby společně vytvořili něco krásného, například scrapbook, vánoční dekorace, nebo třeba zdobení keramiky.

5. Cestování

Zajděte s dědečkem nebo babičkou na výlet nebo prázdninovou cestu. Cestování společně může být příjemným způsobem jak prožít nějaký čas mimo domov a upevnit vztahy.

otec dítěte
Jak podpořit vztah mezi dítětem a dědečkem či babičkou: 5 nápadů na aktivitu
Jak podpořit vztah mezi dítětem a dědečkem či babičkou: 5 nápadů na aktivitu

1. Společný výlet

Vyrazte s dítětem a jeho dědečkem nebo babičkou na společný výlet. Můžete si vybrat některou z místních atrakcí, parku nebo dokonce do přírody.

2. Hraní deskových her

Dědečkové a babičky mají často spoustu zkušeností, které mohou s dětmi sdílet během hraní deskových her. Nechte je vybrat hru a užijte si společné odpoledne plné zábavy.

3. Společné vaření

Naučte dítě a jeho dědečka nebo babičku některé ze svých kulinářských triků. Zkuste společně něco uvařit a užijte si to jako rodina při společné večeři.

4. Předávání tradic

Každá rodina má své tradice, které mohou být důležité pro rodinnou pouta. Nechte dědečka a babičku sdílet své rodinné tradice s dítětem a možná jim společně vytvoříte novou tradici, kterou budete moci sdílet jako rodina.

5. Dejte dědečkovi nebo babičce úkol

Dědečkové a babičky mohou mít spoustu zkušeností, které mohou dělat z nich skvělé učitele. Dejte jim úkol naučit dítě něco nového – třeba šítí, pletení, malbu nebo zahrádkářství.

Sledujte náš blog pro další tipy na to, jak posílit rodinná pouta.


otci

Jak podpořit vztah mezi dítětem a dědečkem či babičkou: 5 nápadů na aktivitu

1. Rodinné setkání

Určete termín, kdy se celá rodina sejde a všichni společně stráví příjemné odpoledne. Dítě se tak může seznámit s babičkou a dědečkem mimo běžné návštěvy.

2. Hra na společné zájmy

Zjistěte, jaké má vaše dítě a babička/dědeček společné zájmy a najděte aktivitu, kterou můžou společně vykonávat. Tím mohou vytvořit návykový vzájemný vztah.

3. Dílna pro dva

Najděte si malou projektovou práci pro dítě a jednoho z prarodičů. S tímto jednoduchým úkolem dítě zažije s prarodiči přímý kontakt a můžou si vzájemně překazit vědomosti a schopnosti.

4. Knižní klub pro dva

Vyberte si knihu, která zaujme i dítě i jednoho z prarodičů a přečtěte společně. Diskuze o knize a zážitky z ní navodí úzkostlivé vztahy a pocit sounáležitosti.

5. Společný výlet

Vyrazte na výlet, který bude zajímavý pro obě generace. Potenciál pro to, aby se spojili a si „vyřešili“ své zájmy a společné zážitky jsou velké.

otec

Jak podpořit vztah mezi dítětem a dědečkem či babičkou: 5 nápadů na aktivitu

  • Vyprávějte příběhy o rodinné historii – děti se tak mohou dozvědět zajímavé detaily o svých předcích a babičkách a dědečcích získají možnost vzpomínat na své minulé zážitky.
  • Společné vaření a pečení – naučte děti připravovat oblíbené rodinné recepty a pomozte jim při zdobení dortů a koláčů.
  • Hudební zážitek – poslouchejte společně hudbu, kterou vaše děti obvykle poslouchají, např. moderní písně či populární skladby, a poslouchejte spolu s nimi oblíbené písničky z vašeho mládí.
  • Navštěvujte společně památky a procházejte se po zajímavých místech ve vašem městě či okolí – děti tak budou mít možnost poznat nová místa a zjistit něco nového o území, kde žijí.
  • Mentální a fyzická aktivita – zapojte se do věkově přiměřených aktivit (např. stolní tenis, šachy, kulečník apod.) a naučte děti nové zábavné hry a sporty. Soutěžte spolu a pomáhejte si navzájem.

Kategorie – Otec dítěte

Předchozí článekDovolená s dětmi na ostrově Corfu – příroda, kultura a zábava☀️
Další článekOtec a rodinné finance
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno