Jak připravit dětský program během deště, který bude bavit celou rodinu

Pokud předpověď počasí hlásí deštivý den a obáváte se, že Vaše děti budou zavřené v domě znuděné, máme pro Vás pár tipů, jak připravit zábavný program, který bude bavit celou rodinu.

1. Výtvarné aktivity – Nakupujte si papír, tužky, barvy a vše co potřebujete k malování a tvoření. Vaše děti budou mít rády možnost vytvářet své vlastní umělecká díla.

2. Hry – Tato možnost zabere hodně času a Vaše děti se u toho dobře pobaví. Půjčte si deskové hry, puzzle, stolní fotbal, kulečník a ostatní společenské hry.

3. Kina doma – Co takhle udělat domácí kino a uspořádat projekci nějakého dětského filmu? Stačí pořídit projekční plátno a zapůjčit si projektot.

4. Příprava jídla – Deštivý den je ideální na to, aby děti pomáhaly s přípravou jídla. Vypusťte Vaše malé kuchtíky do kuchyně, kde si mohou připravit své oblíbené pokrmy.

S těmito nápady si rozhodně nebudete muset vyhrabávat cestu k televizi, ale budete moci trávit čas s Vaší rodinou a zábavit se. Doufáme, že bude Váš deštivý den plný radosti a úsměvů.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak připravit dětský program během deště, který bude bavit celou rodinu

Tipy na dětské aktivity, které lze dělat během deště

Během deště děti nemusí zůstat celý den zavřené v domě. Existuje mnoho aktivit, které lze přizpůsobit deštivému počasí. Níže jsou uvedeny některé nápady na dětské aktivity, které lze dělat během deště:

 • Výtvarné aktivity – například malování, barvení, tvorba z modelovací hmoty atd.
 • Deskové hry – mohou být zábavné a vzdělávací zároveň, také se dají hrát větší rodiny
 • Četba – v deštivý den se hodí pročíst si nějakou pohádku nebo knihu
 • Výroba vlastních hraček – například z papíru, špagátu, starých triček atd.
 • Kuchyně – připravte s dětmi nějaké pečení nebo deserty

Aktivity pro celou rodinu

Během deštivého dne se mohou rodiny plně angažovat v dětských aktivitách a vzájemně si užívat společné chvíle. Níže jsou uvedeny některé aktivity, které se dají dělat po celou rodinu:

 • FILM – určete si společně s rodinou oblíbený film a podívejte se na něj společně.
 • Společné vaření – chopit se hrnců a zajistit, aby si děti mohly naplno užít vaření a výrobu společné večeře.
 • Procházky v dešti – ve správném oblečení mohou být procházky v dešti velmi zábavnou aktivitou a dešťové kapky povzbuzují k dobrodružství.
 • Hry na konzoli – můžete si zahrát spolu s rodinou nějakou zábavnou hru na konzoli a prožít společně něco nového

Tipy pro přípravu deštivého programu

Při plánování deštivého programu je důležité pamatovat na několik věcí:

 • Připravte si dostatek materiálu na výtvarné aktivity a výrobu vlastních hraček.
 • Zamyslete se nad tím, co by si vaše děti mohly přát vařit a nakupujte předem všechny potřebné suroviny.
 • Pokud se rozhodnete pro procházku v dešti, připravte si správné oblečení a obuv.
 • Zveřejňujte pěkné společné fotografie z vašich aktivit. Buďte aktivní na sociálních sítích, kde se můžou inspirovat ostatní rodiny.

Závěrem

Přestože deštivé dny mohou být pro mnoho rodin výzvou, existuje celá řada aktivit, které se dají plánovat a těšit se na ně i přes nepříznivé počasí. Pamatujte si, že se těšíte společnému času a kulturně-běžné zážitky pro vaše děti, který si budou pamatovat po celý život. Pokud se vám chtějí inspirovat od někoho jiného, naleznete také těch dostupných na amerických webových stránkách. Jednou z nich je například tento článek o aktivitách pro deštivé dny. Takže zpříjemněte si deštivý den a využijte ho k naplánování něčeho úžasného!

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak připravit dětský program během deště, který bude bavit celou rodinu

1. Zkuste indoor aktivity

Když prší venku, bohužel nezbývá než se stáhnout dovnitř. Můžete ale připravit spoustu aktivit pro celou rodinu. Co třeba deskové hry, kino ve vaší obývací místnosti nebo soutěže v bytě?

2. Vytvořte si vlastní hřiště uvnitř

Použijte svůj vlastní nábytek a založte si vlastní hřiště uvnitř. Zkuste si kuželky, bowling, badminton či basketbal. Budete se přitom bavit a zároveň si hezky zacvičíte.

3. Upravte si dům na určitý téma

Zkuste si upravit dům či byt na určité téma, třeba karneval, oslavu nebo párty. Upravte si oblečení, vytvořte dekorace a pozvěte přátele. Určitě se budete bavit a příjemně strávíte deštivý den.

4. Připravte si vlastní kina

Proč nevytvořit vlastní kino u vás doma? Zkuste namixovat něco dobrého k jídlu a pozvat rodinu k projekci vašich oblíbených filmů.

5. Dělejte experimenty

Děti jsou hodně zvědavé, zkuste je vtáhnout do světa vědy tím, že budete dělat různé experimenty. Určitě se budete bavit, když uvidíte, co se všechno dá vytvořit.

6. Ukažte dětem krásy přírody

I když prší, lze najít spoustu možností, jak si užít přírodu. Zkuste si vyrazit ven a ukázat dětem krásy, které se v dešti skrývají, třeba řeky nebo louky.

7. Učte se nové věci

Dětský program může být i vzdělávací. Můžete se naučit nové dovednosti, třeba vaření, šití, malování nebo kreslení. Budete se přitom bavit a získáte spoustu nových zkušeností.

hudebni nastroje

Co s dětmi když prší?

Vymyslete si indoor aktivity:

Když prší venku, je čas na indoor zábavu! Můžete zkoušet nové recepty na pečení, hrát deskové hry nebo zpívat karaoke. Vymyslete si seznam aktivit, které můžete dělat s dětmi uvnitř.

Připravte si filmový den:

Když prší venku, je to skvělý čas na filmový den. Zvolte si filmy, které jsou pro děti vhodné a připravte si popcorn. Užijte si společně příjemné odpoledne u televize.

Navštivte muzeum nebo galerii:

Pokud se vám dlouhodobá zábava uvnitř zdá neuspokojující, vydejte se s dětmi navštívit muzeum nebo galerii. Některá muzea nabízejí speciální programy pro děti, čímž jim umožní získat nové znalosti a zároveň se bavit.

Chodit ven na procházky:

I když prší venku, můžete si stále užít procházku. Stačí si jen obléct vhodné oblečení a vyrazit do blízkého parku. Pokud máte děti, můžete s nimi hledat stopy zvířat a učit je novým věcem o přírodě.

Outbound link: Co je pršet?

pro děti

Jak připravit dětský program během deště, který bude bavit celou rodinu

 • Plánování aktivit, které lze provést uvnitř domu
 • Příprava kvízů a her s tématy, které zajímají děti
 • Využití kreativity se zábavnými malířskými nebo řemeslnými projekty
 • Kreativní vaření a pečení
 • Přehrávání familárních filmů nebo animovaných filmů
 • Použití rozmanitých aplikací pro vzdělávání a zábavu
 • Pokud je to možné, použití sportovních aktivit v domě, jako jsou skákací boty nebo taneční hry

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekJe možné otěhotnět po menstruaci?.
Další článekJak vybrat správnou dětskou kytaru pro vaše dítě?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno