Jak se učit děti anglicky – klíčové tipy a triky

Učení angličtiny dětí může být zábavné a efektivní, pokud použijete správné strategie. Zde jsou klíčové tipy a triky, které vám pomohou využít plně potenciál vašeho dítěte při učení jazyka.

 • Začněte co nejdříve – Můžete začít učit dítě anglicky již v brzkém věku. Mnoho dětí dokáže rozpoznat anglické slova již od 6 měsíců věku. Pokud začnete dříve, bude mít vaše dítě větší důvěru v mluvení anglicky.
 • Zábava je klíčová – Děti se učí nejlépe, když se baví. Použijte hry, písničky a aktivity, aby se dítě naučilo nová slova a fráze.
 • Udržujte pozitivní atmosféru – Podporujte své dítě a chválete ho za každý pokrok. Snažte se udržovat uvolněnou atmosféru, aby se dítě neobávalo mluvit anglicky.
 • Přizpůsobte svůj styl učení dítěti – Každé dítě se učí různým způsobem. Některé děti potřebují vizuální pomoc, jiné potřebují praktické zkušenosti. Sledujte, co nejlépe funguje pro vaše dítě.
 • Použijte bilingvní knihy a materiály – Bilingvní knihy jsou skvělým zdrojem, jak se dítě naučí nová slova a fráze v angličtině. Když čtete s dítětem bilingvní knihu, můžete mu vysvětlit nová slova a posílit jeho porozumění jazyku.

Sledováním těchto klíčových tipů a triků můžete pomoci vašemu dítěti naučit se anglicky a rozvíjet jeho jazykové schopnosti již od mladého věku.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak se učit děti anglicky – klíčové tipy a triky

Začněte brzy

Je důležité začít se vzděláváním dětí v angličtině co nejdříve. Pokud začnete s výukou angličtiny v raném věku, děti se naučí tuto jazykovou dovednost přirozeněji. Ať už jsou vaše děti novorozenci, kojenci nebo batolata, využijte každou příležitost k tomu, aby se seznámili s angličtinou.

Vytvořte zábavné aktivity a hry

Děti se učí nejlépe prostřednictvím her a aktivit. Pokud vytvoříte zábavné hry, které zahrnují angličtinu, dítě se soustředí na zábavu a nevnímá to jako nudné učení. Ujistěte se, že aktivity jsou věkově přiměřené a zábavné.

Jednoduché slovní zásoby

Je dobré zahájit výuku angličtiny s jednoduchými slovními zásobami. Nechte dítě začít se slovy, která se týkají jeho každodenního života. Například jídlo, barvy, zvířata atd. Dítě si tak může ujasnit význam slova snadno a bude se cítit sebevědoměji.

Vystavte dítě zdrojům anglického jazyka

Pokud je dítě vystaveno anglickému jazyku v autentických situacích, jako je poslech anglické hudby, sledování anglických filmů a seriálů, bude motivované se učit a bude snadněji porozumět angličtině. Zajistěte, aby mělo dítě dostupné zdroje anglického jazyka.

Praktika

Praktika dělá mistra. Stejně jako v jakémkoli jiném jazyce, důležitou součástí učení angličtiny je praxe. Vyberte si čas denně, aby dítě pravidelně procvičovalo slovní zásoby a učilo se nová slova.

Vybrané tipy a triky výuky angličtiny, jsou jen první kroky k úspěšné a zábavné cestě ke zvládnutí jazykové dovednosti. Další zdroje a informace najdete v odkazu: https://educationusa.state.gov/.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak se učit děti anglicky – klíčové tipy a triky

Kdy a jak začít

– Pokud je dítě ještě velmi malé, začněte pomalu a učte ho zábavnými hrami.
– Pokud je dítě starší, zkuste najít téma, které ho zajímá a najděte mu v angličtině odpovídající materiál (např. knihu, film nebo písničku).

Učení a opakování

– Učte dítě pravidelně a v krátkých sezeních.
– Opakujte slova a fráze, aby si je dítě pamatovalo.
– Používejte různé způsoby učení (hry, písničky, filmy atd.).

Komunikace a praxe

– Pokud možno, vytvořte prostředí, kde dítě bude mluvit anglicky (např. s anglicky mluvícími kamarády nebo během cestování do zahraničí).
– Podporujte dítě, aby mluvilo anglicky bez strachu a chybu dělalo.
– Naučte dítě kladný postoj k učení se angličtině.

Použití různých materiálů a zdrojů

– Používejte materiály určené speciálně pro děti (např. dětské knihy, aplikace atd.).
– Zajistěte, aby dítě mělo přístup k různým zdrojům (např. seriálům, písním, časopisům atd.).
– Naučte dítě, jak používat internetové zdroje (např. hry, videa nebo interaktivní učebnice).

Nepoužívejte zbytečně H1 headery, použitím více H2 a H3 headerů můžete oddělit různé části textu a činit ho přehlednějším.

jak děti

Jak učit děti anglicky

1. Začněte s jednoduchými slovy a frázemi

Když začínáte učit děti anglicky, je důležité začít jednoduše. Vystavte je základním slovíčkům a frázím, jako jsou pozdravy, barvy, čísla a základní věty, jako je „Jak se máš?“ a „Je mi dobře“. Pomůže jim to získat sebedůvěru při učení se angličtiny.

2. Využijte interaktivní metody

Děti se učí nejlépe, když jsou zapojeny do procesu učení. Využijte tedy interaktivních metod, jako jsou písničky, hry a kreativní příběhy, které pomohou dětem zapamatovat si slovíčka a fráze.

3. Uvádějte angličtinu do každodenního života

Děti se často učí jazyk nejrychleji, když ho používají ve svém každodenním životě. Pokuste se tedy uvádět angličtinu do různých aktivit, jako jsou například vaření, nakupování nebo hraní her.

Pro více informací o učení angličtiny dětem navštivte tento odkaz na Wikipedii.

pro děti

Jak se učit děti anglicky – klíčové tipy a triky

 • Začněte brzy – děti se rychleji učí jazykům v mladším věku
 • Používejte hry a aktivity jako způsob, jak zvýšit zájem dětí o učení se
 • Zahrňte angličtinu do každodenního života – například při nakupování nebo vaření
 • Používejte vizuální pomůcky, jako jsou obrázky a videa, pro upevnění slovní zásoby
 • Komunikujte anglicky s dětmi – mluvte s nimi anglicky, aby si osvojily správnou výslovnost a gramatiku
 • Nechte děti číst knihy a poslouchat hudbu v angličtině, aby se podívaly na jazyk „v akci“
 • Přizpůsobte svůj styl výuky individuálním potřebám a zájmům dětí
 • Buďte trpěliví a podporujte děti, aby si užily učení se angličtiny

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Pro maminky

Předchozí článekJak kojení ovlivňuje energetický výdej matky?🍼
Další článekDeset nejlepších kreativních hraček pro kluky v roce 2023
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno