Jak se vypořádat s pocitem oslabení z toxického vztahu

Toxický vztah může zanechat hluboké stopy na vaší duševní i fyzické pohodě. Pokud jste právě prošli tímto druhem vztahu, pravděpodobně se cítíte vyčerpaní a oslabení. Následující kroky vám pomohou zlepšit své zdraví a pocity.

– Odmítněte viny za situaci, ve které se nacházíte. Není to vaše chyba, že jste se ocitli v toxickém vztahu. Je důležité si uvědomit, že je to na vašem partnerovi, aby se změnil.

– Vyhněte se komunikaci s bývalým partnerem, pokud to není nezbytně nutné. Pokud budete stále v kontaktu s ním, nebudete schopni se zcela zotavit.

– Hledejte podporu u svých blízkých. Buďte otevření ohledně svých pocitů a hledejte jejich radu, pokud si nejste jistí, jak se správně postavit.

– Najděte si čas pro sebe a své zájmy. Investujte svůj čas do aktivit, které vás těší a kde se můžete uvolnit.

– Nepřekračujte své mezigranice. Pokud se cítíte unavení, odpočiňte si. Nesnažte se vyhovět všem a splnit všechny úkoly.

– Poskytujte si sami sobě lásku a péči. Naučte se, jak se postavit za sebe a jak být k sobě sama milosrdní. Věřte si a důvěřujte své intuici.

Pokud následujete výše uvedené kroky, můžete překonat pocit oslabení z toxického vztahu a vrátit se zpět k zdravějšímu životnímu stylu. Buďte trpěliví a mějte na paměti, že změna přichází postupně.

děti

Jak se vypořádat s pocitem oslabení z toxického vztahu

Co je toxický vztah?

Toxický vztah neboli vztah plný toxicity je vztah, který nás ubližuje. Může se jednat o emoce jako je hněv, zlost, závist a nelítostná kritika, které v nás mohou vyvolávat negativní pocit a trápení. Pokud se dostaneme do takového vztahu, může to mít negativní dopad na naše pocity a sebevědomí.

Signály, že se nacházíte v toxickém vztahu

Pokud máte pocit, že se nacházíte v toxickém vztahu, měli byste být opatrní a vyslechnout si své tělo. Následující signály mohou být indikátorem toho, že se nacházíte v toxickém vztahu:

 • Stálé srovnávání s jinými lidmi
 • Nízké sebevědomí nebo pocit nejistoty
 • Vysoká úroveň napětí v páru
 • Závislost na partnerovi nebo nedostatek autonomie
 • Pocit, že nikdy nestačíte v požadavcích partnera

Pokud se setkáváte s některým z těchto signálů, mohou to být typické příznaky toho, že se nacházíte v toxickém vztahu.

Jak se vypořádat s pocitem oslabení

Pokud se cítíte oslabeně z toxického vztahu, můžete vyzkoušet několik následujících tipů, jak se s tímto pocitem vypořádat:

 1. Rezervujte si čas pro sebe: Zkuste si vytvořit rozvrh pro sebe a svůj volný čas. Je důležité si najít čas na nejrůznější aktivity, které vám pomohou zklidnit mysl a nabrat nové síly.
 2. Zlepšete své sebevědomí: Vyslechněte si své tělo a mysli. Otázkou je, zda si dovedete vážit sama sebe. Pokud si nevěříte a máte nízké sebevědomí, můžete se pokusit zlepšit své sebevědomí a zlepšit tak svou mentalitu.
 3. Hledejte podporu: Můžete se obrátit na blízké přátele nebo rodinu, kteří vám mohou pomoci s pocitem oslabení. Pokud se potýkáte s vážnými pocitmi oslabení, je důležité poskytnout si podporu.

Závěr

Když se potýkáte s pocitem oslabení z toxického vztahu, berte věci postupně a neberte na sebe zbytečný tlak. Náš způsob myšlení může mít vliv na náš psychický stav, takže se snažte udržovat pozitivní myšlenky a uvědomte si, že potřebujete čas pro obnovu a zotavení. Pokud potřebujete další pomoc s vypořádáním se s pocitem oslabení z toxického vztahu, můžete si vyhledat specializované poradenství nebo konzultovat s odborníkem.

Přečtěte si také: „9 Warning Signs of a Toxic Relationship“

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️

Jak se vypořádat s pocitem oslabení z toxického vztahu

Co je toxický vztah?

Toxický vztah je spojen s nezdravým a negativním chováním mezi dvěma lidmi. Člověk cítí, že není respektován, a že jeho potřeby nejsou plněny. Tento typ vztahu může vést k pocitu oslabení, frustrace, úzkost a deprese.

Co mohu udělat když cítím pocit oslabení z toxického vztahu?

Je důležité dodržovat následující kroky, pokud máte pocit oslabení ze toxického vztahu:

 • Ohrožující situace z vztahu odstranit
 • Najděte podporu od rodiny, přátel nebo terapeuta
 • Konec vztahu s toxickou osobou, pokud to není možné, snížte kontakt s touto osobou
 • Naučte se respektovat a chránit sebe sama
 • Pracujte na zvýšení sebeúcty a sebedůvěry

Je to obvyklé, že se cítím oslaben z toxického vztahu?

Ano, pocit oslabení z toxického vztahu je běžný a často se vyskytuje u lidí v podobné situaci. Je důležité mluvit s někým o svých pocitech a hledat pomoc a podporu, aby se mohlo zlepšit vaše zdraví a životní styl.

žena

Toxický vztah – Několik známek a příznaků

Občas může být obtížné rozpoznat toxický vztah, zvlášť když se ocitáte v něm samo. Existuje několik známek a příznaků, které mohou naznačovat, že se jedná o toxický vztah:

Ztráta sebevědomí

Pokud máte pocit, že vaše sebevědomí klesá a cítíte se méně cenní, může to být způsobeno toxickým vztahem. Toxický partner může chtít manipulovat vašimi myšlenkami a pocitem vlastní hodnoty.

Nadvláda

Toxický partner se může snažit nabývat nadvládu nad vámi, což může vést ke kontrole v rozhodování a chování. Pokud se cítíte, že nemůžete učinit vlastní rozhodnutí, nebo jste neustále pod dohledem a kritikou, může to být příznak toxického vztahu.

Násilí

Násilí, zneužívání a přímá agrese jsou samozřejmě nejvýraznějšími známkami toxického vztahu. Pokud jste obe obětí těchto zla, důrazně vám doporučujeme, abyste pomoc vyhledali okamžitě.

Pokud se cítíte ztracení nebo máte pocit, že vaše vztahy jsou příliš náročné, je důležité nezůstávat osamělí. Někdy se to může zdát snadné, ale pomoc při hledání zdravých strategií pro všechny zúčastněné strany může být klíčem k překonání toxických vztahů.

Pro více informací o toxických vztazích můžete navštívit stránku na Wikipedii.

pro děti

Jak se vypořádat s pocitem oslabení z toxického vztahu

 • Udělejte si čas pro sebe a o nic se nepokoušejte sám/sama řešit
 • Hledejte podporu od rodiny, přátel nebo profesionálů
 • Zkuste se zaměřit na pozitivní věci a najděte si nové zájmy
 • Byste mohli poprat se svými emocemi tím, že byste si vedli deník
 • Najděte si nové prostředí a odpočiňte si
 • Nevyčítajte si, co se stalo, protože to může vést k dalšímu oslabení
 • Zaměřte se na své zdraví a své potřeby
 • Zvažte terapii nebo účast na skupinových setkáních s lidmi, kteří procházejí podobným problémem

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekVýcvik sibiřského huskyho: od základů po pokročilé triky
Další článekNejoblíbenější postavy v hře o trůny deskové hře: Kompletní přehled a charakteristika
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno