Jak se zabavit s dětmi během zimních prázdnin

Zimní prázdniny jsou pro děti velkou radostí, jelikož mají volno od školy a mohou si užívat zimní sporty a zábavu na sněhu. Nicméně, když se počasí nevydaří a venku je nepříjemně chladno nebo prší, je potřeba najít způsob, jak si zabavit děti v teple. Níže jsou některé nápady na to, jak trávit čas s dětmi během zimních prázdnin.

 • Hry a stolní hry – Hraní deskových her a karetních her je vynikajícím způsobem, jak strávit čas s rodinou. Děti si oblíbily také videohry a online hry, ale není potřeba se na ně spoléhat výhradně.
 • Tvorba– Tvorba výtvarných děl jako malování, kreslení a vázání papírových věcí jsou výborným způsobem, jak rozvíjet kreativitu u dětí.
 • Příprava jídla – Svačiny a obědy jsou důležité pro zdraví a příprava jídla může být zábavná aktivita, zejména pokud je dětem umožněno pomáhat.
 • Čtení knih – Čtení knih je skvělý způsob, jak trénovat koncentraci a rozvíjet slovní zásobu.
 • Filmy a seriály – /Zimní prázdniny jsou ideálním časem na sledování filmů a seriálů, zejména těch, které se odehrávají v zimním prostředí. Děti si oblíbily animované filmy a série, ale není potřeba se na ně spoléhat výhradně.
 • Bazény a kryté hřiště – Pokud můžete, navštivte kryté bazény a hřiště, kde se děti mohou hrát a těšit se z mnoha druhů sportu a zábavy.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak se zabavit s dětmi během zimních prázdnin

Během zimních prázdnin mohou být děti nadšené z možnosti sledovat sněhové vločky padající z nebe a stavět sněhuláky. Ale co když neprší sníh a děti jsou zase v zatrpklé náladě? Tady je několik nápadů, jak se zabavit s dětmi během zimních prázdnin, které Vám mohou pomoct najít jejich zájmy a, co je důležité, být aktivní a zábavnou rodinou.

Vydejte se ven

I když na zemi není mnoho sněhu, stále si můžete užít čas venku. Udělejte procházku v přírodě, hrajte si s míčem, čmucháčkem a frisbee, nebo si s dětmi zahrajte hru „Schovávaná“ či „Flag fotbal“. Pokud je rozlehlá krajina, na kterou se můžete dívat a děti mohou objevovat různé druhy zvířat, můžete také zkusit Geocaching – neuvěřitelně oblíbenou hru s jednoduchým konceptem – zabíjejte čas hledáním a sběrem skrytých pokladů s GPS v ruce.

Vytvořte si vlastní zábavu v domě

Doma může být stejně zábavné jako venku. Zaklopejte si na kotel vajíčko a upečte si cupcakes (zkrátka horkou čokoládou nic nezkazíte), a připojte se ke hře. Můžete se pokusit o rodinné turnaje nebo turnaje v deskovky, jako jsou Destin, Pexeso, Lidé v kostkách a další. Tato činnost je skvělá pro podporu myšlení a kritických schopností dětí. Pokud však nechcete hrát deskové hry, můžete si zahrát divadlo, kde budou děti herečkou a herecem a Vám se podaří posbírat obrovské množství pozitivní energie a úsměvů.

Zajděte s dětmi do kina nebo na bowling

V zimě může být venku začínající zima. Pokud je venku trochu chladno nebo prší, navštivte s celou rodinou kina, bowling nebo jinou indoor zábavu. Nekonečný výběr víkendových herních center s minigolfem, rotopedy a dalším zariadením pomáhá při hledání optimální volby. Rodinná oddychová zábava vám pomůže utéct ze studených srdečních mrazivých dnů.

Celkově tedy, tady bylo pár nápadů, jak se zabavit s dětmi během zimních prázdnin. Co si ale pamatujte, je důležité být s dětmi aktivní a bavit se s nimi, než aby byli uvázáni na televizní obrazovce a playstationu.

Zdroj inspirace

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak se zabavit s dětmi během zimních prázdnin

Sledování filmů a seriálů

Během zimních prázdnin je možné s dětmi strávit krásné chvíle při sledování rodinných filmů a seriálů. Zvolte ty, které jsou věkově přiměřené a zároveň baví jak děti, tak i dospělé.

Kreativní dílny

Vytváření originálních výrobků z papíru, hlíny nebo jiných materiálů je výbornou aktivitou pro děti během zimních prázdnin. Kreativní práce poskytuje dětem nejen zábavu, ale rozvíjí i kreativitu a tvořivé myšlení.

Cestování a výlety

Pokud je vám počasí příznivé, vydejte se s dětmi na výlet v přírodě. Turistika, kola nebo procházky lze užít i v zimě. Naleznete mnoho zajímavých míst, kde se děti mohou dozvědět něco nového a věnovat se aktivitám na čerstvém vzduchu.

Hry a soutěže

Různé deskové hry a soutěže jsou další možností, jak strávit zimní prázdniny s dětmi. Skládání puzzle, stolní fotbal, hry na konzoli nebo populární deskové hry jsou vynikající pro aktivní trávení volného času s rodinou a přáteli.

Zimní sporty

Běžkování, sjezdové lyžování, bruslení nebo snowboarding jsou ideální pro zimní dovolenou. Tyto sporty jsou ideální pro dospělé i děti a lze je vyzkoušet v přírodních krajích, ale také na umělých plochách.

hudebni nastroje

Co dělat s dětmi v zimě

Krásné zimní dny jsou vynikající příležitostí k užívání si času se svými dětmi. Pokud hledáte nápady, jak strávit s nimi kvalitní čas, zde je několik tipů.

Vyrazte na procházku v přírodě! Vyhrajte si sněhem a vybudujte sněhuláka nebo iglů. Pokud máte menší děti, můžete také stavět sněhové pohádkové postavičky.

Po celém dni venku můžete zůstat vevnitř a hrát společenské hry. Také je perfektní čas na pečení cukroví nebo vaření teplých nápojů.

Dalším nápadem je navštívit lyžařskou oblast. Nejenže si užijete průměrů, ale také se postarají o zábavu a dokonce i výuku lyžování pro děti.

A nakonec, můžete se rozhodnout pro návštěvu muzeí nebo galerií, které nabízejí speciální aktivity pro děti po celý rok a zároveň jim poskytnou možnost naučit se něco nového.

Celkově, zimní sezóna nabízí mnoho zábavy a je to ideální čas, abyste si užili čas s vašimi dětmi, takže nezapomeňte využít tuto příležitost!

Zjistěte víc o zimě

pro děti

Jak se zabavit s dětmi během zimních prázdnin

 • Chodit na procházky a stavět sněhuláky
 • Připravovat dobroty společně v kuchyni
 • Hrát deskové hry nebo hry na počítači
 • Navštěvovat muzea, galerie a výstavy
 • Plavat v bazénu nebo se učit lyžovat
 • Vytvářet umělecká díla s pomocí papíru, lepidla a nůžek
 • Sledovat filmy nebo číst knihy společně
 • Organizovat společné sportovní aktivity, jako je ping-pong nebo badminton

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekJak poznat, kdy je nejlepší čas na otěhotnění po 35 letech?
Další článekOd básníků po rockery: jak přivést děti k hraní na kytaru
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno