Jak si správně držet a nošení miminka, aby nedošlo k přetažení?

Nošení miminka je pro každou maminku důležitou činností a většina z nich se snaží co nejvíce přizpůsobit potřebám svého potomka. Nicméně, nošení není bez rizika a při nesprávném držení může dojít k přetížení páteře či svalů.

Základem je správné držení těla. Při nošení miminka by měla být záda rovná, břicho stažené a ramena uvolněná.

Je důležité také správné držení miminka. Při nošení by měla být hlavička miminka stabilně položena na hrudníku, záda a nohy by měly být natažené a dlaně by měly podpírat zadeček. Při krmení na ruce by miminko mělo být přidržováno v polštáři nebo nohama, aby nedocházelo k přetížení rukou.

Existuje více způsobů nošení miminek – od tradičního nošení na rukou, přes nosítka, šály a další pomůcky. Je důležité vybrat si takovou metodu, která vyhovuje jak dítěti, tak i mamince, a je nadále dodržené správné držení těla a miminka.

děti

Jak si správně držet a nošení miminka, aby nedošlo k přetažení?

1. Postačí dobré držení

Když chcete správně držet miminko, musíte si nejprve uvědomit, že je citlivé na oporu hlavy, stejně jako na krk a záda. Proto musíte držet hlavičku i tělo dotykového snímku. Držení hlavičky by mělo být jemné, ale pevné. Zkusit můžete jemně položit jednu ruku pod krk a hlavičku a druhou pod zadeček.

2. Volba správného nosítka

Nesprávné nošení může mít špatné následky, jak pro vás, tak pro miminko. Proto je důležité si dobře vybrat správné nosítko, které bude co nejvíc vyhovovat vašim potřebám i potřebám vašeho miminka.

3. Noste miminko blízko ke svému tělu

Vyhřátí miminka zklidňuje a pomáhá mu cítit se bezpečně. Proto je důležité nosit miminko co nejblíže ke svému tělu. Toto uspokojí potřeby dítěte a přispěje k posílení vaší vztahové vazby.

4. Správné nošení

Miminka jsou křehká a citlivá, proto je důležité si uvědomit, že správné nošení není jen o správném držení, ale i o správném pose a pozici dítěte. Dítě by mělo být ve vhodné pozici, kdy má nohy srovnány do „mrtvého výšlapu“ a záda by měla být co nejvyrovnanější.

5. Vyvarujte se nošení v jedné ruce

Nosíte-li miminko v jedné ruce, může dojít k přetížení jedné části těla, což nejen pro vás, ale i pro vaše miminko není vhodné. Proto se vyhněte nošení na jednom rameni a pokud potřebujete logisticky něco vyřešit, ať raději využijete kočárek nebo autosedačku.

Následováním těchto tipů se stanete zkušenou mámou s bezpečně nošeným a spokojeným miminkem.

Zdroj: BabyCenter

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️

Jak si správně držet a nošení miminka, aby nedošlo k přetažení?

Jak správně držet miminko

Je důležité držet miminko správně od prvních dnů života. Novorozence je třeba držet tak, aby zůstal v poloze, ve které byl v děloze matky. Držte ho pevně a dbejte na to, aby se mu hlavička nepřevalovala. Záda by měla být podpírána v celé délce. Hlavičku držte v ose těla, aby nedocházelo k přílišnému ohýbání krční páteře.

Jak správně nosit miminko v nosítku

Nosítko je skvělý způsob, jak nosit miminko, protože umožňuje rovnoměrné rozložení váhy. Při nošení miminka v nosítku je třeba dbát na to, aby byl pevně a pohodlně uchycen. Dbejte na to, aby nohy byly ve správné poloze a aby byla zachována přirozená krivka zádové páteře. Krk by měl být podpírán, ale nezatlačen do hrudníku.

Jak správně nosit miminko v náručí

Nosit miminko v náručí je opravdu přirozené. Dbejte na to, aby bylo opřené o vaše tělo a abyste mu poskytli oporu. Držte ho za zadeček a nohy opřete do tvaru „M“. Tato poloha umožňuje přirozený vývoj kyčelních kloubů. Hlavička by měla být podpírána vaším ramenem. Dbejte na to, aby váha miminka byla rovnoměrně rozložena.

žena

Přetažené miminko: Co to znamená a jak mu pomoci?

Co je přetažené miminko?

Přetažené miminko je stav, kdy dítě trpí bolestí a omezením pohybu v důsledku natažení nebo přetížení některého svalového úseku. Nejčastěji se jedná o krční páteř, ale přetažené mohou být i další části těla.

Jaká jsou rizika a příznaky přetaženého miminka?

Poměrně častým rizikem přetaženého miminka je vznik asymetrie, kdy se dítě například přestane chtít otočit do jednoho směru nebo při sání si oblíbí jednu stranu prsu. Mezi další příznaky patří nápadné sklonění hlavičky do jedné strany, ztuhlost krku, plačtivost a nespavost.

Jak lze dítěti pomoci?

Nejlepší způsob jak pomoci přetaženému miminku je vyhledat odbornou pomoc. Může se jednat o fyzioterapeuta nebo osteopata, kteří dítě mohou pomocí speciálních cvičení a masáží postupně zbavit bolesti a omezení pohybu.

Externí odkaz

Chcete se dozvědět více o různých způsobech léčby a prevenci přetaženého miminka? Navštivte stránku na Wikipedii o přetaženém miminku.

pro děti

Jak si správně držet a nošení miminka, aby nedošlo k přetažení?

  • Při držení miminka podpírat hlavu a krk
  • Nosit miminko tak, aby nohy byly v poloze kočičího skoku
  • Při nošení v nosítku dbát na správné nastavení popruhů a podpůrných částí
  • Dbát na správné rozložení váhy v nosítku nebo kočárku
  • Volit kočárek s ergonomickým tvarem a dobrou podpůrnou částí pro páteř a hlavu miminka
  • Nenosít miminko příliš dlouho v jedné poloze
  • Dbát na správnou výšku sedu při kojení, aby nedošlo k přetažení krční páteře

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekJak vybrat správné elektrické autíčko na dálkové ovládání pro vaše dítě
Další článekTechnické specifikace šlapacích motokár pro závodníky
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno