Jak si užít deštivý den s dětmi

Deštivý den nemusí znamenat nuda a zdržení v obydlí. Existuje mnoho způsobů, jak si s dětmi užít příjemný a plný zážitků den uvnitř i venku. Stačí si jen připravit vhodné věci a nápady a budit zvědavost svých ratolestí.

Začněte třeba tím, že si s dětmi vyberete oblíbený film nebo knihu, přinesete si teplou deku a užijete si odpoledne v klidu a pohodlí domova. Pokud zvolíte aktivnější způsob odpočinku, můžete s dětmi zorganizovat vlastní párty – rozsvítit světla, nasadit oblíbenou hudbu a třeba společně péct sladkosti.

Pokud však chcete být více v kontaktu s přírodou, i deštivý den může nabídnout mnoho možností. Stačí si vzít vhodné oblečení a vyrazit na procházku. Dešťové kapky, brody ve vodě a louky plné květin – to vše může být pro děti velkým dobrodružstvím. Pokud vám nevadí mokré boty a zábava vám není cizí, můžete se dokonce ponořit do kaluží, sklouznout na klouzačce a s dětmi stavět hráze v potůčcích.

Posledním tipem je využít deštivý den k rozvíjení dětské kreativity. Stačí poskytnout dětem papír, tužky a barvy a nechat je tvořit. Kromě klasického kreslení mohou děti zkoušet nové techniky, jako například malování prsty či vodovými barvami. Zároveň můžete společně vytvářet dekorace do pokojů nebo i vánoční ozdoby, na které je nikdy brzy.

S dešťovým dnem vypadnou naše plány z míry, ale my sami rozhodujeme, jak ho prožijeme. S dětmi můžeme prožít nádherný a plný zážitků den, a to i tehdy, když venku prší. Stačí si jen odhodlat a vyrazit.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak si užít deštivý den s dětmi

1. Kreativní aktivity uvnitř domu

Když už se venku lije jako z konve, jděte si hrát dovnitř. Existuje spousta kreativních aktivit, které mohou děti dělat uvnitř, jako například malování, tvoření z hlíny, nebo skládání puzzle.

Pro děti, které by rády něco praktičtějšího, můžete například zkusit péct domácí buchty, nebo společně vařit. Tím si zabavíte celou rodinu a budete mít k dispozici něco sladkého k říznutí.

2. Procházka v dešti

Není tolik důležité, jaké počasí je venku, důležité je, jak se na počasí připravíte. Pokud máte správný oblek na to, aby vám bylo suché, můžete si užít procházku v dešti. Pro děti je to neuvěřitelná zábava – skuhrání, skákání v kalužích nebo sbírání mokrých listů.

3. Filmový maraton

Deštivý den je ideální příležitostí pro uspořádání filmového maratonu. Můžete si pustit několik klasických pohádek nebo si vybrat nějaký novější film, který jste si chtěli užít s celou rodinou.

4. Návštěva muzea nebo knihovny

Další skvělou aktivitou, kterou se můžete uvnitř zabavit, je návštěva muzea nebo knihovny. Děti se mohou naučit něco nového o světě kolem sebe, nebo se zde mohou podívat na nějakou zajímavou výstavu.

5. Konzole a deskové hry

Pokud máte doma konzole nebo deskové hry, není nic jednoduššího než si je vzít venku a začít hrát. Spolu s dětmi si můžete zahrát oblíbenou deskovou hru, nebo prozkoumat nějakou novou hru na konzoli.

6. Soutěž v pečení

Další skvělou aktivitou pro deštivý den je soutěž v pečení. Rozdělte se do týmů a snažte se upéct nejlepší dort nebo nejchutnější cookies. Tento druh soutěže je vhodný pro děti všech věkových kategorií a pomůže rozvíjet jejich kulinářské schopnosti.

Jak vidíte, existuje spousta zábavy, kterou se můžete bavit během deštivých dní s dětmi. Je to také skvělá příležitost, jak strávit více času spolu jako rodina.

Pro více informací o tématu dětské zábavy a aktivit doporučujeme navštívit tento článek na Babble.com (v angličtině). Zde najdete další skvělé tipy a nápady, jak udržet děti zábavně a kreativně zabavené po celý rok.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak si užít deštivý den s dětmi

1. Hrát deskové hry

Pokud nechcete být celý den zavření a sedět před televizí, boardgame je skvělá volba pro celou rodinu. Vyberte si hru, která je vhodná pro děti a prostě si užijete společný čas spolu.

2. Péct dezerty

Proč si nezlepšit pekařské schopnosti a zabavit se s dětmi v kuchyni. Dejte si za úkol upéct několik druhů dezertů. Může se jednat o dort, muffiny, palačinky nebo cokoládové brownies.

3. Malování a kreslení

Pokud hledáte způsob, jak udržet děti na klidu během deště, malování a kreslení může být skvělou volbou. Inspirujte se na internetu nebo se pokuste nakreslit vaše oblíbené postavy ze světa filmů.

4. Povídky a knihy

Deštivé počasí může být ideální pro čtení knih. Najděte si knihu, kterou jste nikdy nedokázali přečíst a přečtěte jí společně s dětmi.

5. Tvorba řemesel

Co třeba vztáhnout vztah k řemeslům kreativním způsobem a zapojit děti do tvorby různých řemesel jako jsou například květiny z papíru, plastelína nebo jiných materiálů. Tato aktivita bude nejen podporovat kreativní myšlení, ale i trpělivost.

6. Návštěva muzea nebo knihovny

Během deště může být ideální čas navštívit muzeum nebo knihovnu s dětmi. Zjistěte, jaké výstavy nebo programy se konají a využijte pozitivní stránky toho, co může deštivá atmosféra nabídnout.

hudebni nastroje

Co s dětmi když prší?

1. Hrát deskové hry

Když venku prší, je to dobrá příležitost zahrát si deskové hry s dětmi. Od jednoduchých her jako jsou Člověče, nezlob se! a Kostky až po složitější hry jako jsou Dobble a Carcassonne.

2. Tvoření s papírem a barvami

Tvorba s papírem a barvami pomocí pečlivosti, kreativity a trpělivosti rozvíjí dětskou fantazii a motoriku. Můžete se naučit skládat papírové letadla, vyrábět z papíru ozdoby nebo malovat akvarely.

3. Dívání se na filmy a animace

Vhodným programem pro deštivé odpoledne s dětmi mohou být filmy nebo animace. Posledním hitem u dětí jsou nakreslené animace Disney, zejména Frozen a Zootropolis.

Chcete-li zjistit více informací o začátcích výroby papíru, navštivte prosím tento odkaz na Wikipedii.

pro děti

Jak si užít deštivý den s dětmi

  • Využijte deštivý den k tvůrčí činnosti s dětmi v interiéru
  • Zahrajte si deskové hry nebo karty
  • Připravte si s dětmi dobré jídlo nebo pečte dezerty
  • Zhlédněte spolu pohádky nebo zajímavé filmy
  • Podívejte se na staré fotky, videosnímky nebo rodinné album
  • Prozkoumejte s dětmi nové knihy nebo časopisy
  • Vytvořte s dětmi vlastní hry nebo soutěže
  • Zkusili jste už někdy malování s vodou? Toto je ideální činnost pro deštivé dny!

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekRole výživy při plánování těhotenství u žen nad 40 let
Další článekZábava a vzdělání: jak hra na hudební nástroj ovlivňuje rozvoj dítěte?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno