DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak si užít dovolenou na Mauriciu s dětmi: Praktické rady a tipy

Pokud plánujete dovolenou na Mauriciu s dětmi, může to být nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu. Je zde spousta věcí, které můžete dělat a vidět, ale musíte se připravit, aby vaše dovolená byla co nejpohodlnější a bezstarostná. Není nic horšího než strávit dovolenou s dětmi, kteří se nudí a stále se něco snaží najít. Zde jsou některé praktické rady a tipy, které vám pomohou plánovat dokonalou dovolenou na Mauriciu s dětmi.

1. Vyberte si správné ubytování

Před cestou na Mauricius s dětmi je důležité vybrat si správné ubytování. Můžete zvolit hotel, apartmán nebo pronajmout vilu. Je důležité zkontrolovat, zda ubytování poskytuje služby a vybavení pro děti, jako jsou bazény, dětské kluby, herny a další aktivity pro děti.

2. Plážové aktivity

Mauricius se pyšní krásnými plážemi, které nabízejí mnoho možností pro zábavu s dětmi. Můžete se koupat v moři, hrát si s pískem, vyzkoušet různé vodní sporty, jako je šnorchlování, potápění, jízda na vodním skútru a další. Ujistěte se, že děti jsou v bezpečí a dodržují pravidla pobytu u vody.

3. Prozkoumávejte ostrov

Mauricius je plný zajímavých míst a turistických atrakcí, které stojí za návštěvu. Prozkoumejte krásnou přírodu, zajímavé městečka a historické památky. Mohli byste navštívit národní park Black River Gorges, město Port Louis, muzeum kouzelnictví a mnoho dalších.

4. Vaření

Mauricius se pyšní svou rozmanitou kuchyní a pokrmy, jako je curry, ryby a mořské plody. Pokud si pronajmete apartmán nebo vilu, můžete sami vařit a vyzkoušet místní speciality. Je to také skvělý způsob, jak ušetřit peníze na jídle v restauracích.

5. Místní lidé

Mauričané jsou velmi přátelští lidé a rádi vám pomohou s vašimi potřebami a dotazy. Přistupujte k nim s respektem a podělte se o svou kulturu s nimi. Můžete se také naučit několik slov v místním jazyce, aby vaše interakce byla ještě příjemnější.

Plánujete-li dovolenou na Mauricius s dětmi, mějte vždy na paměti bezpečnost a pohodlí. Můžete si to užít mnoha způsoby a vytvořit nezapomenutelné zážitky pro celou rodinu.

děti

Jak si užít dovolenou na Mauriciu s dětmi: Praktické rady a tipy

Doprava a ubytování

Nejprve si vyřešte dopravu a ubytování. Doporučujeme si zajistit letenky a hotel s dostatečným předstihem. Pokud cestujete s dětmi, zvažte ubytování v apartmánech nebo apartmánových hotelech, které nabízejí samostatnou kuchyňku a větší prostor pro rodinu. Připravte se na to, že při hledání ubytování budete muset důkladně porovnat ceny a vybavenost jednotlivých hotelů.

Tip: Pokud hledáte inspiraci, můžete se podívat na tento článek, který nabízí několik doporučení na rodinné hotely na Mauriciu.

Stravování

Na Mauriciu najdete mnoho restaurací a pokrmů všech kuchyní světa. Pokud cestujete s dětmi, zvažte polopenzi, která je běžná nabídka v řadě hotelů na Mauriciu. Díky tomu budete mít zajištěno snídaně a večeře a nebudete se muset starat o to, kde se najíst. Pokud preferujete místní pokrmy, zkuste se vyhnout turistickým restauracím a raději si najděte menší, místní podniky.

Doprava na ostrově

Pro pohodlnou dopravu po ostrově si můžete pronajmout auto nebo motocykl. Pokud byste však s dětmi cestovat nechtěli, můžete využít místní dopravu nebo si najmout taxík. Mezi jednotlivými městy jezdí i autobusy. Pokud chcete využít taxi služby, je možné si stáhnout aplikaci Bolt Mauritius, která funguje stejně jako aplikace Uber.

Aktivity pro rodiny s dětmi

Mauricius nabízí mnoho aktivit a zážitků pro celou rodinu. Zkuste navštívit Cascavelle Shopping Village, kde najdete aktivitní park, bowling, virtuální realitu a další zábavu pro děti. Oblíbeným místem mezi rodinami s dětmi je také Casela Nature Park, kde se můžete projet na koni, projet se na quadu nebo sledovat zvířata v parku. Nezapomeňte také na pláže, kde si můžete užívat slunce a koupání.

Tip: Pokud byste se chtěli dozvědět více o aktivitách na Mauriciu, můžete se podívat na tento článek, který nabízí řadu tipů na aktivity pro rodiny s dětmi.

Orientace na ostrově

Při pohybu po ostrově nezapomeňte na to, že se v Mauriciu jezdí vlevo. Kromě toho je dobré vědět, že na Mauriciu platí euro, ale místní používají také mauricijskou rupii. Většina místních mluví anglicky nebo francouzsky. Pokud byste potřebovali komunikovat s místními, ale neumíte anglicky ani francouzsky, můžete si stáhnout aplikaci Google Translate nebo jinou podobnou aplikaci.

Tip: Pokud byste chtěli vyzkoušet něco nového a neobvyklého, můžete si zapůjčit skútr na moři a projet se po krásných mauricijských zátočinách. Více informací o této aktivitě najdete v tomto článku.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak si užít dovolenou na Mauriciu s dětmi: Praktické rady a tipy

Kdy jet na Mauricius s dětmi?

Pokud máte možnost, doporučujeme navštívit Mauricius mimo hlavní turistickou sezónu. Ta trvá od prosince do února a v tomto období jsou pláže a turistické atrakce velmi rušné. Nejlepší čas pro návštěvu s dětmi je od března do června nebo od září do listopadu.

Co si přibalit s sebou?

Při plánování dovolené s dětmi na Mauriciu nezapomeňte na opalovací krém s vysokým faktorem, klobouky a čepice, dětské plavky a plážové hračky. Pokud chcete prozkoumat ostrov na vlastní pěst, přibalte si také pohodlné boty a oblečení vhodné k turistice.

Kde se ubytovat?

Na celém ostrově Mauricius najdete mnoho rodinných hotelů a resortů s nabídkou aktivit pro děti. Doporučujeme vybírat ubytování v blízkosti pláže a s bazénem, aby si děti mohly užít nejen koupání v moři, ale také v pohodlí hotelového bazénu.

Co navštívit?

Mauricius nabízí mnoho aktivit vhodných pro rodiny s dětmi. Zajímavá je návštěva přírodního parku Casela World of Adventures, kde si mohou děti prohlédnout zvířata a vyzkoušet si různé atrakce. Oblíbenou atrakcí je také Marine Park, kde mohou děti pozorovat žraloky, delfíny a korálové útesy. Nedaleko hlavního města Port Louis se nachází také Botanická zahrada Sir Seewoosagur Ramgoolam, kde si děti mohou prohlédnout mnoho exotických rostlin a květin.

Jak se dopravovat po ostrově?

Doporučujeme si pronajmout auto nebo motorku a prozkoumat ostrov na vlastní pěst. Pokud si nechcete půjčovat auto, můžete využít místní taxislužby nebo veřejnou dopravu. V oblastech s turistickými atrakcemi se také můžete pohybovat pěšky.

dovolená

Dovolená s dětmi na Mauriciu u moře

Mauricius – ideální místo pro dovolenou s dětmi u moře

Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou s dětmi u moře, Mauricius je skvělou volbou! Toto exotické místo nabízí nádherné pláže s průzračnou vodou a měkkým pískem, stejně jako mnoho aktivit pro rodiny s dětmi.

Co dělat s dětmi na Mauriciu?

Mauricius nabízí mnoho aktivit pro rodiny s dětmi. Můžete se vydat na prohlídku ostrova a navštívit botanickou zahradu Pamplemousses nebo přírodní park Black River Gorges. Pro nejmenší děti je zde také dětský klub v mnoha hotelských komplexech.

Kromě toho, na Mauriciu se můžete věnovat vodním aktivitám, jako je šnorchlování, potápění nebo plavání s delfíny. A pro ty, kteří hledají trochu adrenalinu, je zde paragliding, windsurfing a jízda na jetových skútrech.

Zajímavosti o Mauritiusu

Mauricius je ostrov v Indickém oceánu, který se nachází asi 2 000 km jihozápadně od Afriky. Na ostrově se mluví francouzsky a anglicky, ale jejich oficiálním jazykem je kreolština.

Pokud chcete vědět více o Mauriciusu, navštivte prosím tento odkaz na Wikipedii.

Na Mauriciu si jistě užijete krásnou dovolenou s dětmi u moře. Nezapomeňte si přivézt domů nějaké ty exotické plody!

pro děti

Jak si užít dovolenou na Mauriciu s dětmi: Praktické rady a tipy

  • Vyberte si vhodné ubytování s výhledem na moře a s rodinným přístupem
  • Navštivte pláže s pozvolným vstupem do vody, ideální pro děti
  • Vyrazte na výlet na ostrov Ile aux Cerfs a vyzkoušejte některé z vodních aktivit
  • Navštivte místní trhy a ochutnejte místní kuchyni
  • Vydejte se na snorkeling nebo potápění s dětmi a obdivujte podmořský svět
  • Prozkoumejte přírodní krásy, jako jsou vodopády nebo národní parky
  • Vycestujte do hlavního města Port Louis a navštivte místní muzea a historické památky
  • Zarezervujte si výlet na delfíny a vyražte na plavbu
  • Před cestou si ověřte, zda jsou vaše děti očkovány proti některým nemocem, které se na Mauriciu vyskytují
  • Nezapomeňte na opalovací krém a dětem dodržujte přiměřenou hydrataci a ochranu před sluncem

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekPlyšové hračky a recyklace – zodpovědný přístup k životnímu prostředí
Další článekRozdíly mezi deskovou hrou a televizním seriálem Hra o trůny: Co vás čeká při hraní
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno