DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak si užít letní dovolenou s dětmi na Costa Brava?

Pokud plánujete strávit letní dovolenou s dětmi, Costa Brava je skvělou destinací pro vaši rodinu. Costa Brava, což znamená „divoké pobřeží“, se nachází na severovýchodě Španělska a nabízí nádherné pláže, malebná města a spoustu rodinných aktivit.

Jedním z nejlepších způsobů, jak si užít dovolenou s dětmi na Costa Brava, je strávit den na pláži. Pláže Costa Bravy jsou dobře udržované, ať už preferujete písečné pláže s mělkým vstupem do moře nebo malé zátoky s útesy a mořskou faunou. Děti se budou moci koupat a hrát si ve vodě, stavět písečné hrady a sbírat mušle.

Další atraktivitou Costa Bravy jsou její malebná města. Například město Tossa de Mar nabízí dokonalou kombinaci historie a krásné pláže. Místní hrad, který se nachází na vrcholku kopce, je oblíbenou turistickou atrakcí. Dalšími zajímavými místy jsou města Cadaqués, Begur a Blanes.

Pro rodinnou zábavu je na Costa Bravě dostatek možností. V mnoha letoviscích najdete aquaparky se skluzavkami a bazény vhodné pro děti všech věkových kategorií. Navštívit můžete také zoologickou zahradu, která je domovem mnoha ohroženým druhům zvířat, nebo se vydat na výlet do přírodní rezervace Medes Islands, kde děti budou nadšené pozorováním mořského života skrze skleněný dno lodě.

Nenechte si ujít příležitost procházky po malebném pobřeží Costa Bravy. Existuje spousta turistických tras a cyklostezek, které vám umožní objevit dokonalou kombinaci malebných pláží, útesů a krásné přírody.

V Costa Bravě určitě nebudete mít nedostatek příležitostí jak si užít letní dovolenou s dětmi. Je to ideální destinace pro rodinnou dovolenou plnou zábavy, relaxace a objevování nádherné španělské krajiny.

děti
Jak si užít letní dovolenou s dětmi na Costa Brava

Letní dovolená na Costa Brava

Pláže na Costa Brava

Costa Brava je známá svými nádhernými plážemi vhodnými i pro rodiny s dětmi. Jednou z nejoblíbenějších pláží je Playa de Aro, která nabízí jemný písek, klidné moře a širokou škálu vodních aktivit. Další skvělou volbou je pláž Tossa de Mar, která se nachází ve středověkém městě a poskytuje dokonalé spojení relaxace a historie.

Tip: Pokud hledáte menší, romantickou pláž, doporučujeme navštívit Cala del Pi. Mezi další populární pláže na Costa Brava patří Lloret de Mar, Cadaqués a Roses.

Atrakce pro děti

Costa Brava je ideálním místem pro dovolenou s dětmi. Existuje mnoho atrakcí a zábavních parků, které vám zajistí nezapomenutelné zážitky. Mezi nejpopulárnější patří:

 • PortAventura World – Oblíbený zábavní park se nachází nedaleko Costa Brava, nabízí atrakce pro všechny věkové kategorie.
 • Water World Lloret – Jedno z největších aquaparků v Evropě s bazény, tobogány a dalšími vodními atrakcemi.
 • Marineland Catalunya – Mořský park s delfíny, tuleni a úžasnými šou.

Gastronomie a regionální kuchyně

Costa Brava je známá také pro svou skvělou gastronomii. Vyzkoušejte místní speciality, jako je „pa amb tomàquet“ (chleba s rajčaty), „esqueixada“ (salát se sušeným bakalem) nebo „crema catalana“ (katalánský krém). Na Costa Brava najdete také mnoho restaurací nabízejících světové kuchyně.

Kultura a historie

Costa Brava je bohatá na kulturní dědictví a historická místa. Navštivte město Girona s jeho úchvatnou katedrálou a starým židovským čtvrtí. Prozkoumejte hrad v Tossa de Mar a projděte se úzkými uličkami středověkého města.

Tipy na ubytování

Pokud plánujete dovolenou na Costa Brava s dětmi, vyberte si ubytování, které má vhodné vybavení pro rodiny. Mnoho hotelů a apartmánů nabízí dětská hřiště, bazény nebo animační programy.

Pro více informací o ubytování na Costa Brava doporučujeme navštívit tento odkaz.

Závěr

Costa Brava je perfektním místem pro letní dovolenou s dětmi. Nabízí nádherné pláže, zábavní parky, bohatou gastronomii a kulturní zážitky pro celou rodinu. Nezapomeňte si rezervovat ubytování včas a zažít nezapomenutelnou dovolenou na této krásné španělské riviéře.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak si užít letní dovolenou s dětmi na Costa Brava?

Najděte vhodné ubytování

Výběr správného ubytování je klíčový pro úspěšnou letní dovolenou s dětmi na Costa Brava. Doporučujeme hledat hotely nebo apartmány s rodinnými pokoji, bazénem nebo blízkostí pláže. Můžete si také vybrat rezorty s dětskými klubů a animačním programem, které nabízejí zábavu pro malé i velké.

Navštivte rodinné pláže

Costa Brava je známá svými nádhernými plážemi. Při výběru pláže se zaměřte na ty s označením „Rodina“ nebo „Dětská“. Takové pláže mají mělké vodní laguny, píseček vhodný pro hraní a často také dětské herní prvky. Buďte ale opatrní a sledujte své děti, aby byly v bezpečí.

Vyzkoušejte rodinné atrakce

Costa Brava nabízí spoustu rodinných atrakcí a zábavných parků pro děti různého věku. Můžete navštívit tematické parky, vodní parky, zoologické zahrady nebo dobrodružné parky. Těmto aktivitám se děti jistě budou těšit a vy si užijete nádherné rodinné chvíle plné zábavy a adrenalinu.

Prozkoumejte okolní přírodu

Přírodní krása Costa Bravy je jedinečná. Využijte možnosti a vydejte se s dětmi na procházky, pěší výlety nebo cykloturistiku. Objevte malebné pláže, skalnaté útesy, malebná městečka a přírodní rezervace. Můžete si také pronajmout lodku a projížďky po pobřeží, což je skvělý způsob, jak si užít letní dovolenou s dětmi na Costa Brava.

dovolená
Kam s dětmi k moři

Pláže v České republice ideální pro rodinnou dovolenou

Kam s dětmi k moři je často otázka, kterou si kladou rodiče v letním období. I když Česká republika nemá vlastní pobřeží, nabízí několik možností, kde trávit rodinnou dovolenou u vody.

Pláž Riviera v Lipně

Jedním z oblíbených míst je pláž Riviera v Lipně, která je ideální pro rodiny s dětmi. Naleznete zde čistou vodu, písečnou pláž, dostatek stínů a také různé aktivity, jako jsou půjčovny šlapadel, kánoí nebo aquazorbing. Děti se zde mohou vyřádit na hřištích nebo vodním skluzavkách.

Pláž Slapské přehrady

Další možností je vyrazit k Slapské přehradě, která nabízí několik příjemných pláží. Děti si zde mohou postavit hrady z písku nebo se vyřádit na skákacím hradě. Pro odpočinek a pikniky jsou k dispozici posezení a zelené plochy.

Pro další možnosti si můžete přečíst článek zde.


pro děti

Jak si užít letní dovolenou s dětmi na Costa Brava?

 • Najděte vhodné ubytování blízko pláže a s dětskými atrakcemi
 • Využijte místního cestovního průvodce s tipy na rodinné aktivity
 • Navštivte vodní parky a zábavní parky v okolí
 • Vychutnejte si společné rodinné výlety do malebných pobřežních vesnic
 • Vyzkoušejte si vodní aktivity jako šnorchlování, windsurfing nebo jetski
 • Prozkoumejte krásnou přírodu Costa Brava při rodinných túrách nebo cyklistických výletech
 • Užijte si plážový relax a slunění s dětmi
 • Objevte místní kuchyni a ochutnejte tradiční španělská jídla společně s dětmi
 • Zapojte se do letních festivalů a oslav v okolí

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJak podpořit rozvoj řeči u 7 měsíčního miminka?
Další článekStrategií pro vítězství v hře Civilizace: Co je nejdůležitější?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno