Plyšové hračky v AKCI

Jak správně mýt a sušit plyšové hračky?

Pokud máte doma plyšové hračky, je důležité vědět, jak je správně mýt a sušit. Především je třeba si uvědomit, že plyšové hračky snášejí mnohem hůře praní než běžné textilie.

Nejlepší způsob, jak mýt plyšové hračky, je ruční praní vlažnou vodou a jemným pratelným práškem. Ujistěte se, že hračku necháte namočenou po dostatečnou dobu a poté ji důkladně vypláchněte.

Plyšové hračky nelze sušit vysoušečem vlasů nebo susičkou. Nejlepší je je nechat přirozeně usušit, ideálně položené na rovné ploše. Pokud jsou hračky velké a příliš těžké na to, aby visely, můžete je také pověsit na šňůru a nechat je usušit na vzduchu.

Plyšové hračky jsou často oblíbenými společníky dětí, a proto je třeba je udržovat čisté a hygienické. Pokud máte jakékoli pochybnosti ohledně čistoty hraček, můžete je také nechat očistit profesionální firmou specializující se na čištění plyšových hraček.

plyšové hračky

Jak správně mýt a sušit plyšové hračky

Proč je důležité mýt plyšové hračky?

Plyšové hračky patří mezi nejoblíbenější hračky dětí. Protože jsou často vystaveny mnoha bakteriím a nečistotám v běžném používání, či vystaveny prachu a znečištění v domácnosti, je důležité, aby byly pravidelně čištěny.

Jak čistit plyšové hračky

Kroky:

 • Vyberte si vhodné prací prostředek, je doporučeno použití jemného mýdla nebo bílek
 • Rozeberte plyšovou hračku a odstraňte jakékoliv více tuhé znečištění, které najdete
 • Namočte plyšovou hračku do nádoby s vodou a pracím prostředkem na několik hodin
 • Mýdlo důkladně opláchněte ze všech kapes a skrýší hračky, aby se ujistili, že tam nezůstalo nic
 • Plyšovou hračku několikrát vymáchejte, aby se odstranila veškerá zbytková špína
 • Přetlačte hračku v trychtýři nebo ji promačkávejte ručníkem na odstraňení nadbytečné vlhkosti
 • Zavěste hračku na sušení, vyvarujte se vysoušečům vlasů / sušičkám na prádlo, které by mohly narušit tvar a texturu plyšové hračky
 • Nechejte hračku volně pověšenou na vzduchu asi na 24 hodin, diky cemuz bude opět sucha
 • Zkontrolujte hračku na případné zápachy, pokud má stálou vůni, můžete ji například pár dnů nechat volně na balkonu, aby se naprosto provětrala.

Tips pro sušení plyšových hraček

Kroky:

 • Zavěste plyšovou hračku za ucho nebo vytáhněte ze stínu, aby se hračka snadněji sucha větrala
 • Opakujte tuto proceduru s každou hračkou, kterou jste umyli a již sušili
 • Nechte plyšovou hračku volně pověšenou ve vzduchu po dobu asi 24 hodin, dokud se zcela nevysuší
 • Zkontrolujte, zda je hračka zcela suchá, předtím, než ji znovu uložíte a dáte na zpět své místo ke hraní
 • Pamatujte, že práce s plyšovými hračkami také zahrnuje pravidelné čištění dalších věcí, které používáte při péči o hračky – včetně hrací podložky, koberče a povlaky na polštáře

Závěr

Čištění a sušení plyšových hraček mohou pomoci zajistit zdravý a čistý prostředí pro vaše dítě, zvláště pokud má náchylnost k alergiím a chorobám. Dbejte na to, abyste používali jemné mýdlo nebo bílek a dbali na to, aby se hračka vždy dokonale usušila, aby se zabránilo růstu plísní a bakterií.

Zdroj

Zajímavé rady pro čištění a sušení, ale i pro další personalizované rady můžete vyhledat na následujícím odkazu: Goodhousekeeping.


Plyšové hračky v AKCI

Jak správně mýt a sušit plyšové hračky?

1. Vyberte správného čistícího prostředku

Při výběru čistícího prostředku zkontrolujte štítek na plyšové hračce. Pokud je hračka označena jako omyvatelná, můžete ji umýt v pracích prášcích nebo mýdle. Pokud však není označena, můžete ji namočit v mírně teplé vodě a použít speciální čistící prostředky určené pro plyšové hračky.

2. Ruční či strojové praní?

Plyšové hračky lze mýt ručně nebo v pračce. Pokud je hračka menší než 30 cm, můžete ji umýt ručně pomocí čistícího prostředku a mírně teplé vody. Pokud je větší, můžete ji vložit do sáčku na prádlo a dát ji do pračky na slabý program a nižší teplotu.

3. Sušení plyšových hraček

Po vyprání špatně vymytých broučků se hračky mohou krempit a sytit, takže pokud nemáte speciální sušičku, raději hračky sušte na vzduchu, někde, kde nejsou přímé sluneční paprsky. Pokud máte sušičku, sušte hračky pouze na nízké teplotě, aby se nezkroutily.

Ujistěte se, že plyšové hračky jsou úplně suché, než je dáte do úložných prostorů nebo se s nimi znovu hrajete.

plyšáci

Jak se o plyšové hračky starat

1. Čištění plyšových hraček

Při čištění plyšových hraček je nejdůležitější dávat pozor na to, jaké čisticí prostředky používáte. Pokud máte vysavač s nástavcem pro čištění koberců, můžete takto čistit hračky bez nutnosti používat vodu. Pokud chcete použít vodu, nasaďte hračku do sítka na prádlo a dejte ji do pračky. Nezapomeňte vybrat nízkou teplotu a jemné prací prostředky vhodné pro citlivé tkaniny.

2. Skladování plyšových hraček

Při ukládání plyšových hraček věnujte pozornost tomu, aby byly skladovány na suchém místě, které není vystaveno přímému slunci nebo vlhkosti. Pokud máte větší množství plyšových hraček, můžete je uložit do krabice nebo na policový systém. U velkých plyšových hraček se doporučuje uložení na zemi nebo na měkkém koberci, aby nedošlo k poškození hraček.

3. Jaké jsou nejčastější problémy s plyšovými hračkami?

Nejčastějším problémem s plyšovými hračkami jsou oděrky či alespoň pomačkaná polštářová tělíčka. Tyto problémy můžete řešit pomocí obšití nebo kromě kolenní lázně ve vaně a pomocí ruky a mýdla. Pokud má hračka velké vany, jsou nejlepší kosmetické salóny, kde vám pomohou s nápravou všech úvadků, které nevypadají příliš líbivě.

Pro více informací o různých způsobech péče o plyšové hračky navštivte stránku na Wikipedii.

plyšák

Jak správně mýt a sušit plyšové hračky?

 • Nejprve zkontrolujte štítek na hračce a dodržujte doporučené instrukce pro praní a sušení.
 • Před praním odstraňte z hračky veškeré případné nečistoty, např. prach či špínu.
 • Vyberte vhodné prací prostředky a pracujte s nimi podle návodu.
 • Při praní plyšových hraček používejte mírné a jemné programy, aby nedošlo k poškození materiálu hraček.
 • Poté hračku nechte dobře oschnout na vzduchu, ideálně na místě bez přímého slunce.
 • V případě potřeby můžete hračku vyčistit pomocí vysavače a speciálního nástavce určeného pro čištění textilu.
 • Pokud štítek na hračce nedoporučuje praní, hračku raději očistěte mokrou utěrkou a nechte uschnout na vzduchu.

plyšák

Plyšové hračky v AKCI

Kategorie – Plyšové hračky

Předchozí článekDěti a kočky: Jak vytvořit kočičí prostředí bezpečné pro malé děti
Další článekKam na dovolenou k moři s malými dětmi – rady od zkušených rodičů☀️
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno