Jak trávit zimní prázdniny s dětmi?

Blíží se zimní prázdniny a s nimi i tíživá otázka – jak zabavit děti po celý týden? Nebojte se, máme pro vás spoustu tipů a nápadů, jak unavit vaše nejmenší a zároveň prožít nezapomenutelnou dovolenou.

Zimní sporty – Jednou z nejpopulárnějších a zároveň zdravých variant jsou různé zimní sporty. Od klasického sáňkování a lyžování až po snowboarding a bruslení na ledě – možnosti jsou neomezené.

Hrnec plný zábavy – Pokud se nechcete utrhnout od domova, ale stále byste chtěli něco podniknout, zkuste se soustředit na věci, které vám poskytují spoustu zábavy. Například – pečení perníčků, skládání puzzle, stolní hry, čtení knížek, realizace modelového letadla nebo vystřihnout a slepit si nějakou zajímavou postavičku.

Kino a divadlo – Pokud se chcete zahřát, ale zároveň zažít nějakou kulturní záležitost, návštěva divadla nebo kina je skvělá volba. V běžném kině se často promítají také speciální filmy pro děti a rodiny.

Návštěva bazénu – Ačkoli je venku mrazivě, můžete si užít koupání v teplé vodě. Návštěva zimního bazénu nebo aquaparku je vynikající volba pro odpočinek a zábavu s dětmi.

Nyní již víte, jak trávit zimní prázdniny s dětmi. Rozhodně nezapomeňte na to, že nejpodstatnější v této době je být spolu s rodinou v příjemném a zábavném prostředí.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak trávit zimní prázdniny s dětmi? Tipů a nápadů dostatek!

Zima se pomalu, ale jistě blíží a s ní i zimní prázdniny. Tyto prázdniny jsou ideální příležitostí k tomu, abyste strávili více času se svými dětmi. Proto jsme pro Vás připravili několik nápadů, jak tyto zimní prázdniny co nejniž užít a užít si společné chvíle se svými nejmenšími.

Horské středisko

Pokud máte rádi severskou krajinu a milujete zimní sporty, můžete si vychutnat zimní prázdniny v horském středisku. Lyžování nebo snowboarding je nejlepším způsobem, jak si užít zimu. Pokud Vaše děti ještě neumí lyžovat, můžete si najmout lekce pro začátečníky. Ve většině horských středisek je pro děti připraven i dětský park, ve kterém se naučí lyžování hravou formou.

Kino

Další skvělou možností je navštívit kino. V zimě je velmi příjemné utéct před chladem a užít si nějaký dobrý film. Navíc, v tuto dobu je v kinech spousta dobrých filmů pro celou rodinu. Takže, si stačí jen zarezervovat lístky na svůj oblíbený film, koupit popcorn a sednout si do sedačky.

Bazén

Bazén je další skvělý nápad na zimní prázdniny. Tento tip je ideální pro ty, kteří rádi plavou a užívají si vody. Navštivte místní bazén, nebo saunu a užijte si relaxaci.

Bowling

Zajděte na bowling s rodinou! Bowling je velmi oblíbenou aktivitou pro celou rodinu a v zimě je to ještě zábavnější. Nezapomeňte si zajistit boty na bowling a nechte se unést rutinou.

Výlet v přírodě

V poslední řadě, nezapomeňte, že zima může být krásná. Proto Vám můžeme jen doporučit navštívit přírodní krásy v blízkosti Vašeho domova. Vyrazte na procházku po zasněžené krajině, nechte se vtáhnout do zimní přírody a užívejte si společné chvíle se svou rodinou.

Celkově, existuje mnoho aktivit, které můžete vyzkoušet během zimních prázdnin s dětmi. Lyžování, bazén, bowling a výlet v přírodě jsou jen několik z nich. Všechny tyto aktivity jsou skvělým způsobem, jak se bavit a utéct před chladem. Takže, neváhejte a pojďte strávit nezapomenutelný a aktivní zimní dovolenou s Vaší rodinou.

Pro více informací o tom, jak strávit zimní prázdniny s dětmi, navštivte tento článek: https://kidshealth.org/en/parents/winter-vacation.html.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak trávit zimní prázdniny s dětmi?

1. Lyžování a snowboarding

Jedním z nejoblíbenějších způsobů trávení zimních prázdnin s dětmi je lyžování a snowboarding. Vyberte si rodinné lyžařské středisko, kde jsou vhodné sjezdovky pro děti i začátečníky.

2. Bruslení

Bruslení je skvělý zimní sport, který dělá radost nejen dětem, ale i dospělým. Navštivte místní bruslařskou dráhu nebo zamířte na zamrzlé rybníky či jezera.

3. Zimní procházky

Pokud dáváte přednost klidnějším aktivitám, zvažte zimní procházky. Nechte se okouzlit zasněženou krajinou a objevujte nová místa.

4. Sáňkování

Sáňkování je zábava pro celou rodinu. Najděte si kopec s vhodnou zasněženou sjezdovkou a užijte si sáňkování.

5. Hry a aktivity uvnitř

Pokud je venku příliš zima nebo sněží, nezoufejte. Existuje spousta her a aktivit, které můžete hrát uvnitř doma. Zkuste deskové hry, hádanky, kartové hry nebo indoor sporty.

6. Návštěvy kulturních akcí

V zimních měsících se koná mnoho kulturních akcí a festivalů. Navštivte místní vánoční trhy, divadelní představení, koncerty nebo výstavy.

7. Dovolená v teple

Pokud toužíte po dovolené u teplého moře, můžete si zajet s rodinou na exotickou dovolenou. Užijte si slunce, písek a krásné pláže a odpočiňte si od zimy.

hudebni nastroje

Co dělat s dětmi v zimě

Hry na sněhu

Zima je ideální roční období pro všechny druhy zimních sportů, ať už je to lyžování, bruslení na ledě nebo snowboarding. Pokud však vaše dítě nemá rádo sporty nebo jste jednoduše jen hledáte zábavné alternativy, hry na sněhu jsou skvělou volbou. Můžete společně stavět sněhuláky, vytvářet sněhové hradby nebo i pořádat závody na sáňkách.

Navštívení muzea

Další skvělou alternativou je navštívení muzea. Naše země je plná zajímavých muzeí, která nabízí různé exponáty a výstavy. Navštívením muzea se děti mohou dozvědět spoustu nových věcí a získat nové znalosti.

Kino

Když už zmíníme kulturu, kina jsou také v zimě skvělou volbou. Mnoho filmů (zejména pohádek) vychází právě v zimních měsících a tak můžete trávit příjemné chvíle v teple kina při sledování nových nebo starších filmů.

Pro více tipů na aktivity s dětmi v zimě můžete navštívit tuto stránku na Wikipedii.

pro děti

Jak trávit zimní prázdniny s dětmi? Tipů a nápadů dostatek!

  • Lyžovačka nebo snowboarding v horách
  • Běžky na okolních vrších
  • Klasické sáňkování s celou rodinou
  • Navštívení zimního stadionu a bruslení
  • Skluzavky, koulování a hraní ve sněhu
  • Zajímavé muzea s tématikou zimy
  • Relaxace v lázních nebo wellness centrech
  • Výlety na zasněžené procházky do přírody
  • Návštěva zvířecích výběhů a přírodních parků

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekPotrat po porodu – jak minimalizovat riziko těhotenství v rané době?
Další článekHrou na trumpetu ke skvělým výsledkům – proč je tento nástroj ideální pro děti
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno