Jak udržet děti zaneprázdněné během deště: Tipy a triky

Pokud se blíží deštivý den a vaše děti už nestojí o další chvíle před televizní obrazovkou, snažíte se najít různé aktivity, jak je zabavit. Pokud vám chybí nápady, jak vymyslet zábavu pro všechny v deštivý den, níže jsou uvedeny některé nápady, které mohou pomoci udržet vaše děti zaneprázdněné.

Tipy a triky pro zábavu v deštivý den

1. Hry deskové a karetní hry – Hraní stolních her může být skvělou zábavou pro celou rodinu v deštivý den. Deskové a karetní hry umožňují dětem i rodičům užít si čas spolu a zlepšit schopnosti matematiky a strategie.

2. Kreativní dílna – Deštivý den může být skvělá příležitostí pro vaše děti, aby se pustili do tvořivých projektů. Mohou se pokusit malovat, kreslit, skládat nebo dokonce vyrábět vlastní šperky.

3. Indoor piknik – Sestavte si picnicový koš, odneste ho na obývací pokoj a uspořádejte piknik v interiéru. To je způsob jak udržet děti zaneprázdněné a výborně se pobavit.

4. Rodinný filmový maraton – Uspořádejte maraton filmů pro celou rodinu. Kupte nebo půjčte nějaké filmy, udělejte si popcorn a užijte si čas spolu. Tento způsob, jak zůstat zaneprázdněn během deštivého dne, není jen zábavný, ale také vytváří skvělé vzpomínky.

Tyto jsou jen některé z mnoha způsobů, jak udržet vaše děti zaneprázdněné v deštivý den. Použitím těchto nápadů a průzkumem dalších, můžete být jisti, že se vaše děti nebudou cítit znuděné.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak udržet děti zaneprázdněné během deště

Tipy a triky

Být zavřený v domech po dobu delší než pár dní během deště může být pro děti frustrující a nudné. Nicméně, existuje mnoho aktivit, které mohou děti dělat, které jsou zábavné a zároveň je udrží zaneprázdněné.

Vytvořte hru v boudě

Vytvoření hry v boudě může být skvělým způsobem, jak udržet děti zaneprázdněné a současně je učit něco nového. Vytvoření boudy může být velice jednoduché. Vše, co budete potřebovat, jsou deky, podušky a několik vybraných předmětů. Děti si mohou přinést do boudy své oblíbené knihy, stavebnice, hry nebo kreslicí potřeby.

Experimenty v domácím laboratoři

Provádění vědeckých experimentů může být skvělým způsobem, jak udržet děti zaneprázdněné a zároveň je vzdělávat. Mnoho webů nabízí návody na jednoduché vědecké experimenty, které můžete provést doma. Většina z těchto experimentů nevyžaduje žádné speciální vybavení a lze je provádět s těmi věci, které máte doma.

Vytváření domácího divadla

Vytvoření divadelní hry může být skvělým způsobem, jak udržet děti zaneprázdněné a přitom současně je učit něco nového. Děti si mohou připravit divadelní hru a samy si zahrát, nebo ji mohou zahrát s přáteli nebo rodinou. Když se naučí role, koordinaci a uplatňování kreativních schopností, přitom si užijí zábavu.

Bake-off den

Vytvoření pie, palačinky, nebo sušenky může být krásnou a zábavnou aktivitou. S dětmi můžete péct svůj vlastní dort, a získat tak nějakou vynikající připravenou sladkost. Existují mnohé jednoduché recepty, které mohou být připraveny s těmi ingrediencemi, které máte u sebe doma.

Nezbytný čas na četbu

Být uzavřený doma během deště může být pro děti výbornou příležitostí, zdokonalit se a objevit své schopnosti v počínajícím čtení. Děti si mohou přinést své oblíbené knihy, pohádky, časopisy nebo komiksy a učit se nové věci.

Bez ohledu na to, kterou z těchto aktivit si vyberete, je důležité nezapomínat na to, že dětem se musí přiznat prostor, kdy se budou moci bavit a odpočívat. Doufáme, že tyto tipy a triky vám pomohou udržet své děti zaneprázdněné a aby byly v klidu během deštivých dnů.

Pro další tipy jak udržet děti aktivní během deště navštivte tento web

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak udržet děti zaneprázdněné během deště: Tipy a triky

1. Vymyslete kreativní hry a aktivity

S dětmi vymyslete hry a aktivity, které je udrží zaneprázdněné během deštivých dnů. Můžete si například zahrát deskové hry, stolní tenis, nebo si udělat domácí karaoke.

2. Kreativní dílny a umělecké projekty

Během deštivých dnů můžete také využít čas na kreativní dílny a umělecké projekty. Pomůžete tím dětem rozvíjet svou kreativnost a fantazii, a navíc si užijete spoustu zábavy.

3. Zábavné filmy a seriály

Pokud počasí neumožňuje hrát venku, můžete si s dětmi pustit zábavné filmy a seriály. To vás udrží zaneprázdněné i když venku prší.

4. Úklid a organizace

Deštivé dny jsou také skvělým časem na organizování a úklid. Můžete se s dětmi pustit do úklidu pokojů nebo organizace šatníků.

5. Vaření a pečení

Během deštivých dnů si můžete také s dětmi užít čas v kuchyni a vyzkoušet nové recepty. Uvařte si společně vynikající jídla a pochutnejte si na nich.

Takže ať už se počasí chová jak chce, věříme že s těmito tipy a triky udržíte děti zaneprázdněné a zábavně prožijete deštivé dny.

hudebni nastroje

Co dělat s dětmi když prší?

Nápady pro aktivity doma

Pokud hračky již nezabírají a venku lítá déšť, nezoufejte. Existuje spousta skvělých aktivit, které můžete dělat s dětmi i uvnitř doma.

Například můžete spustit filmový maraton s oblíbenými animovanými filmy, přečíst si knížku nebo společně hrát deskovou hru. Dalším nápadem je vyzkoušet si vaření nebo pečení, což může být pro děti velký zážitek.

Nápady pro aktivity venku

Pokud už jsou děti neklidné a potřebují se vyběhat, existují i některé aktivity, které se dají dělat venku i při dešti. Můžete si například obléct pláštěnky a vyrazit na procházku, sbírat barevné listy nebo skákat po kalužích.

Dalším skvělým nápadem je navštívit muzeum nebo interaktivní expozice v přírodě, které bývají často indoor. Zkuste si najít nějakou akci pro děti, která se koná v místní knihovně nebo kulturním centru.

Pro inspiraci můžete navštívit také stránku o dešti na Wikipedii a dozvědět se zajímavosti spojené s tímto úkazem.

pro děti

Jak udržet děti zaneprázdněné během deště: Tipy a triky

– Získejte několik her a aktivit, které lze hrát uvnitř, jako jsou deskové hry nebo karetní hry.

– Nastavte si filmový večer a připravte si domácí popcorn.

– Vyzkoušejte vytváření kreativních projektů, jako jsou malování, modelování nebo výroba korálků.

– Hrajte si s hračkami, které podporují kreativitu, jako jsou Lego nebo stavěcí bloky.

– Vymyšlejte nové recepty a vařte spolu s dětmi.

– Přečtěte si knížku nebo zorganizujte čtenářský kroužek s ostatními dětmi.

– Vyzkoušejte hraní deskových her či stolního tenisu.

– Prozkoumejte nové zájmy, jako je fotografování nebo videovýroba.

– Vytvořte si přírodní exkurzi v domácím prostředí a pozorujte rostliny a zvířata.

– Učte se nové věci online, jako je programování či jazyky.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekJak vybrat správný kojící polštář pro novopečené maminky?🍼
Další článekOmalovánky pro kluky – zábavná aktivita pro volný čas
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno