Jak vybrat elektronickou chůvičku

Elektronická chůvička je dnes už velmi častým pomocníkem rodičů, při hlídání spícího dítěte. Na trhu existuje několik druhů chůviček v různých cenových kategoriích, proto může být poměrně obtížné zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou chůvičku pro vás. Proto přicházíme s tímto článkem, ve kterém shrneme veškeré funkce, které chůvičky nabízejí. Vy tak budete vědět, které funkce požadujete, což vám usnadní celkový výběr elektronické chůvičky.

K čemu slouží elektronická chůvička?

Elektronická chůvička umožňuje sledovat (poslouchat nebo pomocí obrazu i pozorovat) vaše dítě, když nejste v místnosti. Nejjednodušší verze je pouze audio, v dnešní době ale už většina elektronických chůviček přenáší video i zvukové obrazy vašeho dítěte. Některé mohou také sledovat pohyby dítěte, jeho srdeční frekvenci, hladinu kyslíku, tělesnou teplotu nebo polohu.

Chůvičky jsou obzvláště vhodné pro kojence, kteří spí v místnosti, kde nejsou rodiče, a probudí se kvůli krmení či jiné nepohodě. Jsou taktéž skvělé, když vaše dítě spí přes den, zatímco vy si potřebujete udělat něco v jiné místnosti – typická činnost je například vaření. V takovém případě budete vždy vědět, že vaše dítě potřebuje pozornost.

Z čeho se elektronická chůvička skládá?

Chůvičky mají vysílač, který zůstává v pokoji s dítětem, a přenosný přijímač (často nazývaný jako „rodičovská jednotka“) pro pečovatele. Některé chůvičky je možné propojit s chytrým telefonem nebo s tabletem či stolním počítačem, takže rodiče mohou sledovat své dítě odkudkoli.

Přijímač umístěte asi 1 až 3 metry od dítěte, abyste slyšeli každé zavrnění, bručení nebo povzdechnutí. Přijímač pak máte u sebe tak, abyste vše slyšeli, popřípadě i viděli. Víte tak, kdy vaše dítě potřebuje pozornost a kdy třeba jen neklidně spí.Jak vybrat elektronickou chůvičku

Chůvičky s video monitory

To jsou chůvičky, které přenáší jak zvuk, tak také obraz vašeho dítěte. Tyto musí být umístěny dostatečně blízko k dítěti, aby získaly dobrý obrázek o vašem dítěti. Ideální vzdálenost najdete podle metody pokus – omyl.

Některé chůvičky obsahují také snímače, které umístíte pod matraci nebo na tělo dítěte, ty pak mohou monitorovat dech dítěte.

Na co si dát pozor

Při prvním použití chůvičky je také dobré se ujistit, na jakou vzdálenost dosáhne signál (například pracujete-li na zahradě, zatímco dítě spí v pokojíčku). Betonové stěny mohou blokovat signál, bezdrátové telefony a jiné bezdrátové systémy mohou interferovat s příjmem. Někdy dochází k tomu, že můžete přijímat signál od sousedů místo od svého dítěte. Chůvičky, které používají Wi-Fi nebudou pracovat nikde bez připojení internetu.

Na co se zaměřit při koupi elektornické chůvičky?

1. Vybíráme chůvičku – Bezpečnost – analogové nebo digitální

Analogové chůvičky jsou levnější, ale někdo v dosahu může poslouchat signál. Digitální modely šifrují přenos zvuku, což činí téměř nemožné, aby ostatní poslouchali vaše dítě, nebo mají digitální zámek pro šifrování obrazu. Chcete-li minimalizovat rušení s jinými zařízeními, vyhledejte model, který používá digitální vylepšenou bezdrátovou technologii DECT.

2. Vybíráme chůvičku – Audio, video a další

Chcete se dívat, když vaše dítě spí, nebo se jen ujistit, že slyšíte, když se probudí? Audio chůvičky jsou levnější a obvykle zabírají méně místa. Video chůvičky nabízejí celou řadu možností, včetně různých velikostí obrazovky, kamer, které se pohybují a přibližují, a dokonce i obrazů pro noční vidění. Některé z nejnovějších monitorů pracují s vašimi inteligentními zařízeními, takže můžete sledovat své dítě z práce nebo v podstatě kdekoli. Existují také ty, které sledují životně důležité znaky dětí, upozorňují, pokud se dítě přesunulo, sledují teplotu v dětském pokoji a dokonce předpovídají, kdy se vaše dítě probudí.

3. Vybíráme chůvičku – Frekvence

Nejzákladnější modely používají 49 megaherzů (MHz). Další krok je 900 MHz, který přináší delší vzdálenost, ale také může být vystaven rušení starších bezdrátových telefonů, které používají stejnou frekvenci. Mnoho dětských monitorů se posunulo na 2,4 gigahertz (GHz). Novější bezdrátové telefony používají stejnou frekvenci a některé Wi-Fi systémy také používají 2,4 GHz, takže rušení může stále představovat problém. Pásmo 1,9 GHz podporuje DECT a je náchylné k nejmenšímu rušení a současně nabízí nejlepší zabezpečení.

4.Vybíráme chůvičku – Velikost

Čím je přijímač menší, tím snadněji jej můžete přenášet po celém domě. Zvažte, zda chcete mít monitor s odděleným nadřazeným přijímačem nebo s monitorovaným zařízením, které již používáte.

5. Vybíráme chůvičku – Indikátor slabé baterie

Pokud baterie vyčerpá energii, možná neslyšíte, že vás vaše dítě volalo. Kupte si chůvičku, která vám umožní zjistit, kdy máte baterii měnit, pomocí alarmu nebo blikajících světel.

6. Vybíráme chůvičku – Osvětlení aktivované zvukem

Pokud vysáváte nebo uklidňujete jiné dítě, mohlo by vám ujít probuzení (nebo něco horšího) vašeho dítěte. Jednotka, která se rozsvítí, když detekuje šum, vám umožní podívat se na monitor a okamžitě vědět, že se něco děje.

7. Vybíráme chůvičku – Více přijímačů

Některé modely mají 2 přijímače. To může být užitečné, pokud chcete nechat jeden ve svém pokoji a nosit druhý kolem domu nebo ven. U některých značek si můžete zakoupit další přijímače. Chůvičky, které pracují s inteligentními zařízeními, se často vysílají k několika zařízení najednou, pokud se rozhodnete podělit se o svůj signál například s babičkou nebo rodičem v práci.

 

Jak vybrat elektronickou chůvičku – Naše tipy

jak píši výše. Na trhu je velký výběr chůviček, kdy některé umožňují také obrazový přenos(asi nejlepší chůvička je tato). Osobně ale preferuji klasickou obousměrnou chůvičku, která bohatě plní, to co od ní maminka očekává. Níže jsou zmíněny 2 zřejmě nejoblíbenější chůvičku, osobně si jsem velice spokojena s druhou z nich, kterou mohu vřele doporučit.

Elektronická chůvička Baby Ono se senzorem

Tato chůvička má dosah až 300 metrů v otevřeném prostoru, signál mohou zkracovat betonové zdi aj. Skládá se z jednoho přijímače a jednoho vysílače. Výhodou jsou dvě baterie. Před použitím si přečtěte manuál. Frekvence je 2,4 GHz, což může představovat problém při rušení signálu, protože novější mobilní telefony pracují na stejné frekvenci. Avšak elektronická chůvička Baby Ono se senzorem pracuje na 32 kanálech, čímž pomáhá proti rušení přenosu. Jedná se o chůvičku, která přenáší pouze zvuk. Její cena je velice solidních 990 Kč.

Jak vybrat elektronickou chůvičku2 Nejlevněji zde

Elektronická chůvička Baby Ono – obousměrná

Elektronická chůvička Baby Ono – obousměrná má taktéž dosah 300 metrů v otevřeném prostoru, skládá se z jednoho přijímače a jednoho vysílače. Má dvě baterie a obsahuje i návod k použití. Frekvence je také stejné 2,4 GHz, takže platí stejné upozornění jako u předchozího typu. Čím se liší oproti předchozí uvedené chůvičce je obousměrný provoz – při prvním projevu pláče tak můžete své dítě utišit svým hlasem vysílaným z přijímače. Jeho cena je jen o něco vyšší – 1278 Kč.

Jak vybrat elektronickou chůvičku1 Nejlevněji zde

Miška
Miška

Jsem maimnkou 2 letého prcka na mateřské dovolené. Zajímám se zdravý životní styl, ale mým největším koníčkem je můj prcek:)