Jak vybrat vhodnou kytaru pro začínajícího hráče/kyni?

Pro začátečníky je velmi důležité vybrat si správnou kytaru, která jim umožní snadné učení a bude jim vyhovovat při hraní. Zde je několik faktorů, na které se zaměřit při výběru kytary:

 • Typ kytary: Pro začínající hráče je vhodnější akustická kytara, která má méně náročnou techniku hraní a nepotřebuje další výbavu jako například zesilovač. Pokud se však chystáte hrát rockovou nebo bluesovou hudbu, může být pro vás vhodnější elektrická kytara.
 • Velikost kytary: Velikost kytary by měla odpovídat postavě hráče. Existují speciální kytary pro děti a také menší verze klasických kytar pro menší postavy.
 • Stav kytary: U nových kytar by mělo být všechno v pořádku, ale při koupi použité kytary je důležité si ji pečlivě prohlédnout, zkontrolovat ladění a stav strun a pražců.
 • Cena kytary: Ne vždy platí, že dražší kytara je lepší. Pokud začínáte hrát a nevíte, zda to bude vaše koníček, není nutné investovat velké peníze do nástroje. Existují kvalitní kytary za rozumnou cenu, které budou pro začínajícího hráče vhodné.

Pokud máte možnost, poraďte se s profesionálem při výběru kytary, která bude pro vás nejvhodnější. Dobrý nástroj a správná volba může pomoci vám rychleji se učit a těšit se ze hry na kytaru.

děti

Hudební nástroje pro děti v AKCI ➡️

Jak vybrat vhodnou kytaru pro začínajícího hráče/kyni?

Když se rozhodnete naučit se hrát na kytaru, první otázkou, která vám pravděpodobně přijde na mysl, je jakou kytaru vybrat. S tolika možnostmi na trhu může být výběr kytary pro začátečníky komplikovaný, ale tento článek vám pomůže vybrat správnou kytaru.

1. Určete své potřeby

Prvním krokem k výběru správné kytary je určit své potřeby. K čemu chcete kytaru používat? Chcete hrát klasickou hudbu nebo rockovou hudbu? Tento krok vám pomůže rozhodnout se, jaký typ kytary budete potřebovat – akustickou kytaru, elektrickou kytaru nebo klasickou kytaru.

2. Stanovte si rozpočet

Po určení vašich potřeb se zaměřte na svůj rozpočet. Kolik jste ochotni utratit? Existují kytary pro začátečníky, které jsou velmi cenově dostupné, ale jsou nekvalitní a jejich zvuk může být horší. Většina kytar pro začátečníky se však pohybuje v cenové kategorii od 3000 Kč do 8000 Kč.

3. Zkuste více kytar

Je důležité si vyzkoušet několik kytar předtím, než se rozhodnete. Navštivte hudební obchod a zjistěte, která kytara vám nejlépe vyhovuje. Najděte kytaru s pohodlným hmatníkem a snadno držitelným tělem.

4. Zvažte použitou kytaru

Použité kytary mohou být skvělou volbou, pokud chcete ušetřit nějaké peníze. Buďte však opatrní a zkontrolujte kytaru pečlivě před koupí. Kytara by měla být v dobrém stavu, bez prasklých nebo ohnutých součástí.

5. Zvažte lekce

Lekce jsou skvělým způsobem, jak se naučit hrát na kytaru. Pokud si nejste jisti, jak začít, zvažte, že vyhledáte lekce pro začátečníky. Mnoho hudebních obchodů nabízí tyto lekce nebo vám mohou pomoci najít vhodné učitele.

Pamatujte si, že výběr správné kytary pro začátečníky je důležitý krok na cestě k učení se hrát na kytaru. Pokud si nejste jisti, jakou kytaru si vybrat, neváhejte požádat o pomoc. Mnoho prodejců a zkušených kytaristů vám rádi pomohou najít tu nejlepší pro vás.

Zdroj: www.guitarcenter.com

Hudební nástroje pro děti v AKCI ➡️

Jak vybrat vhodnou kytaru pro začínajícího hráče/kyni?

Co je důležité při výběru kytary?

Při výběru kytary pro začátečníka/kyni je důležité brát v potaz několik faktorů. Jedním z nich je cena, která by měla být přiměřená zdrojům hráče/kyne. Dále je důležité zohlednit velikost kytary, aby byla přizpůsobená postavě hráče/kyne. Také by se měl brát v potaz druh kytary – například akustická, klasická, elektrická a podobně.

Jakou velikost kytary bych měl/a vybrat?

Velikost kytary je důležitá při výběru pro začátečníka/kyni. Existují kytary s různými velikostmi těla, ale také krku a pro základní účely by se měla vybírat kytara, která bude odpovídat velikosti hráče/kyne. Pro dospělého muže se nejčastěji doporučuje kytara s délkou těla 41 palců, zatímco kytara pro dospělou ženu by měla mít délku těla okolo 39 palců. Kytary pro děti jsou obvykle menší, s délkou těla okolo 34 palců.

Akustická, klasická nebo elektrická kytara?

Existuje mnoho druhů kytar, ale nejčastěji se doporučují tři základní druhy – akustická, klasická a elektrická. Akustická kytara je vhodná pro základní kytarové techniky a pro hraní akustických písní. Klasická kytara se obvykle používá pro hraní klasické hudby a techniky, zatímco elektrická kytara se zaměřuje na rockové a kovové žánry a je vhodná pro pokročilé hráče.

Co ještě bych měl/a brát v potaz při výběru kytary?

Kromě výše uvedených faktorů je důležité brát v potaz i vzhled kytary, který by měl být pro hráče/kyne příjemný a zajímavý. Také by se měl zohlednit materiál, ze kterého je kytara vyrobena – například dřevo. V neposlední řadě by měl hráč/ka vyzkoušet několik kytar a porovnat je, aby si vybral/a tu pravou pro sebe.

hudebni nastroje

Jak naučit dítě hrát na kytaru

Základní kroky

Pokud chcete naučit své dítě hrát na kytaru, musíte se nejprve naučit základní kroky. Jedním z nich je naučit dítě, jak se držet kytary a jak správně položit prsty na struny kytary. Dále je důležité naučit dítě, jak ladit kytaru, jak se učit akordy a jak správně držet kytaru při hraní.

Naučit se hrát různé skladby

Jakmile vaše dítě zvládne základy hraní na kytaru, je čas přejít k nácviku různých skladeb. Pokud vaše dítě rádo poslouchá určité kapely nebo zpěváky, může se pokusit naučit se hrát jejich písně. Je důležité, aby se dítě snažilo naučit jak jednoduché, tak i složité skladby.

Nakupování kytary

Pokud vaše dítě chce hrát na kytaru, budete muset zajistit vhodnou kytaru. Existuje mnoho druhů kytar, takže se pokuste najít takovou, která bude vyhovovat vašemu dítěti. Je také důležité si uvědomit, že některé kytary jsou navrženy pro určité žánry. Pokud vaše dítě chce hrát klasickou hudbu, měli byste zkontrolovat, zda kytara je vhodná pro tento žánr.

Pokud se chcete dozvědět více o tématu hraní na kytaru, navštivte Wikipedii.

pro děti

Jak vybrat vhodnou kytaru pro začínajícího hráče/kyni?

 • Zvažte, zda chcete akustickou nebo elektrickou kytaru.
 • Vyberte kytaru, která sedí dobře v ruce a je vhodná pro vaši výšku.
 • Vyzkoušejte si několik různých modelů a značek kytar a porovnejte je.
 • Zkontrolujte, jestli jsou struny umístěny správně a dobře ladí.
 • Zvažte, zda chcete investovat do lepší kytary v budoucnu, nebo si pořídit levnější model pro začátek.
 • Přemýšlejte o tom, jakou hudbu budete hrát, a vyberte kytaru s vhodným zvukem a stylovým designem.
 • Zvažte, zda chcete kytaru s cutaway designem, který vám umožní hrát vyšší noty na vysokých pražcích.
 • Nezapomeňte pořídit si sadu nástrojů pro údržbu kytary, včetně akordénu a ladícího strojku.

Hudební nástroje pro děti v AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekNávody na masáže pro 7měsíční děťátko
Další článekJak se připravit na dovolenou u moře s dvouletým dítětem?☀️
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno