Jak vytvořit deštivý den pro děti

Jak vytvořit deštivý den pro děti: Aktivity, které dělají z prší zábavu

Vytvoření plánů pro deštivý den pro vaše děti nemusí být těžké. Tento článek nabízí několik nápadů na aktivity, které mohou dělat z prší zábavu.

Indoors activities

 • Hry deskové hry – Od Monopoly po Scrabble, deskové hry jsou skvělá zábava v deštivém dni. Vyberte hru, u které si užijete nejvíce.
 • Motýlí farma – Deštivé dny nabízejí skvělou příležitost vytvořit motýlí farma. Připravte květiny a květináče, kde mohou motýli cukrovat.
 • Příprava jídel – Tento deštivý den je perfektní příležitost pro děti naučit se vařit nová jídla. Vyhledejte online návody na výrobu koláčů a dortů a pusťte se do vaření s vašimi dětmi.

Outdoor activities

 • Tvoření s deštníkem – Z deštníků mohou děti tvořit různá zvířátka nebo postavičky. Ať už na zahradě nebo na balkóně, tato zábava dětem rozhodně nesmí ujít.
 • Procházka v dešti – Jít v dešti ven může být zábava. Stačí si obléknout gumové boty a impermeabilní pláštěnku a vyrazit ven na procházku.
 • Hledání stříbrných kapek – Podívejte se, zda-li vidíte kapky deště na lístcích stromů nebo na květinách. Pomozte vašim dětem najít co nejvíce stříbrných kapek.děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak vytvořit deštivý den pro děti: Aktivity, které dělají z prší zábavu

Když venku prší a nedá se vyjít na procházku, nezoufejte. Existuje spousta nápadů, jak si užít deštivý den se svými dětmi. Následující tipy vám pomohou vytvořit z deštivého dne jedinečný zážitek plný zábavy.

Vytvořte si svůj vlastní vodní svět

Stačí nabrat několik barevných vodních kyblíků, nafouknout nafukovací bazén a vytvořit si tak svůj vlastní, barevný vodní svět. Děti se určitě budou bavit při plavání ve vodě, hrání s různými vodními hračkami a vytváření malých fontánek. Pokud nevlastníte nafukovací bazén, tak si můžete s dětmi hrát třeba v kuchyňské dřezu.

Malovali s křídami na chodníku

Deštivý den je ideální pro tuto aktivitu. Vyberte si barevné křídy a pusťte se do malování na chodníku před domem. Děti se určitě baví tím, že malují své vlastní obrázky nebo si třeba kreslí různé dráhy, přes které posunují autíčka.

Vytvořte si domácí kino

Deštivý den je ideální pro zhlédnutí oblíbených filmů. Pokud nemáte projektory, stačí laptop a obyčejná bílá zeď. Pořiďte si popcorn a svačinu a můžete se pustit do zhlédnutí nějakého klasického animovaného filmu.

Hrátky s vodou

Další skvělou možností jak si užít deštivý den jsou různé vodní hry. Můžete si zahrát „vraťák“, „stříkačky“ nebo třeba „házení míčků do vody“. Hlavním cílem je udržet se ve hře co nejdéle a co nejvíc se pobavit.

Pouštění draků

Deštivý den může být ideální pro vytvoření vlastního draka. Stačí nafouknout balón a na něj nalepit křídla a ohon z barvitého papíru. Hotový drak pak můžete společně s dětmi vypustit do vzduchu. Pokud vám to počasí dovolí, můžete si vyrazit na procházku a s dětmi zkoušet držet draka co nejvýše.

Deštivý den nemusí být nudný a šedivý. S dostatkem fantazie a několika jednoduchými pomůckami si můžete se svými dětmi užít spoustu zábavy. Tak co čekáte? Vyzkoušejte některý z výše uvedených tipů a užijte si společné chvíle plné zábavy.

Tento blog post byl inspirenován zde.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak vytvořit deštivý den pro děti: Aktivity, které dělají z prší zábavu

1. Vyrábění deštníků

 • Děti mohou vyrábět své vlastní deštníky pomocí papírových talířů a barev.
 • Nebo si můžete zakoupit bílé deštníky a děti je pustit kreativitě na volno.

2. Hledání louže

 • Vybavte děti gumovými holínkami a rozeznávejte louže.
 • Děti se mohou soutěžit v tom, kdo najde největší nebo nejhlubší louži.

3. Poutavé hry

 • Spustit vodu s hadicí a řídit zmrzlinové vozidlo po loužích, aby se ochladilo.
 • Nebo nabídnout dětem veselé skoky přes talíře s vodou, které byly naplněny různými slizkými a lepkavými předměty.

hudebni nastroje
Co s dětmi když prší

10 způsobů, jak trávit čas s dětmi v deštivých dnech

1. Hrát deskové hry

Deštivé dny jsou ideální čas na to, aby se s rodinou a přáteli hrály deskové hry. Zkuste si například Monopoly, Scrabble nebo Člověče, nezlob se!

2. Vařit a péct

Zažijte kulinářskou zábavu s dětmi a učte je vařit a péct. Vaření dortů, muffinů nebo pizzy může být skvělou činností pro celou rodinu.

3. Číst knihy

Deštivý den je také ideální pro čtení knih. Vyberte si knihu, kterou můžete s dětmi číst nahlas a vytvořte si tak společné zážitky.

4. Tvořit řemesla

Malování, lepení a stavění jsou činnosti, které děti milují. Zkuste se s nimi pustit do výroby ozdob na okna, květinových korunek nebo papírových loutek.

5. Hrát společenské hry

Společenské hry jsou skvělou činností pro deštivé dny. Hrajte si na karty, šachy nebo zahrajte si společně s dětmi nějakou deskovou hru.

6. Chodit na výlety

Není nutné zůstávat v bytě po celý den. V deštivém počasí můžete vyrazit na výlet do muzea, divadla nebo kina. Také můžete navštívit akvárium nebo planetárium.

7. Hrát si s hračkami

Vaše děti mohou mít celé hodiny zábavy s hračkami. Pokud jim chybí inspirace, zkuste společně s nimi tvořit z Lego nebo stavebnice.

8. Zpívat a tančit

Oživte si deštivé dny hudbou a tancem. Zpívejte pohádkové písničky nebo se zaposlouchejte do oblíbených hudebních hitů.

9. Hrát si s vodou

Deštivý den může být dobrým důvodem k tomu, abyste se s dětmi hráli s vodou. Pokud je venku teplo, můžete si postavit dětský bazének na balkoně nebo na terase.

10. Kreslit a malovat

Kreslení a malování jsou skvělou zábavou pro děti v deštivých dnech. Pořiďte jim kvalitní křídy a pastelky a pusťte je do tvorby.

Potřebujete více tipů na to, co dělat s dětmi v deštivých dnech? Navštivte Wikipedii a inspirujte se.

pro děti

Jak vytvořit deštivý den pro děti: Aktivity, které dělají z prší zábavu

– Vytvořte tajný úkryt: S dětmi můžete utvořit úkryt v pokoji nebo pod stůl pomocí dek a polštářů.

– Vytvořte taneční parket: Vytvořte taneční zónu pomocí provazu a gumových koulí. Děti si mohou vyzkoušet nové tance.

– Vodní den: S dětmi si můžete zahrát vodní hry jako například plavání na gumové kuličce ve vaně nebo závod člunů.

– Výroba deštivých uměleckých děl: Děti si mohou vytvořit vlastní malby pomocí barvy a vody.

– Hudební dobrodružství: Vytvořte vlastní rytmy pomocí hrnců, pánve a klavíru.

– Stavba hradů: S dětmi můžete stavět hrad z kartonů a papíru. Použijte barvy na ozdoby.

– Přehlídka modelů: Děti dostanou papír na díry a vytvoří si své vlastní modely.

-Hry s balónky: Děti mohou hrát různé hry s balónky jako je například házení balónem ze strany na stranu.

(Prosím, omlouvám se za případné chyby nebo nedostatky, jsem jen umělá inteligence a můj jazykový model není naprosto dokonalý v každém jazyce.)

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekNávrat k plodnosti po porodu – jak brzy mohu otěhotnět?
Další článekNejnovější trendy v píšťalkách pro děti
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno