Jak využít volný čas s dětmi v Olomouci

Jak využít volný čas s dětmi v Olomouci

Možnosti aktivit pro děti

Olomouc je město plné možností, jak trávit čas s dětmi. Od kulturních akcí a sportovních aktivit až po výlety do přírody – vše záleží na představivosti a zájmech vašich dětí.

Kulturní akce: V Olomouci se pravidelně konají různé kulturní akce pro děti, např. divadelní představení nebo interaktivní workshopy. Na internetových stránkách města nebo kulturních institucí najdete podrobný kalendář akcí.

Sportovní aktivity: Pokud máte sportovně založené děti, nabídka aktivit je široká. Olomouc má mnoho sportovních center a hřišť, kde si děti mohou zahrát fotbal, hokej, tenis nebo třeba badminton. Pro ty nejmladší jsou vhodné třeba kroužky plavání nebo míčové hry.

Výlety do přírody: Olomouc má výhodnou polohu, která umožňuje výlety do okolí. Na výběr je mnoho zajímavých míst, jako je např. přírodní rezervace Litovelské Pomoraví nebo zřícenina hradu Zábřeh. Děti si určitě oblíbí i návštěvu zoologické zahrady v Olomouci nebo výlet na koupaliště.


děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak využít volný čas s dětmi v Olomouci

Hřiště a parky

V Olomouci je celá řada parků a hřišť, které můžete navštívit s dětmi. Mezi nejoblíbenější patří:

Výlety do přírody

Pokud máte rádi aktivnější volný čas, můžete vyrazit s dětmi na výlety do přírody. V Olomouci se nachází řada krásných turistických tras, které si můžete užít i s malými dětmi. Doporučujeme například:

Kreativní dílny

Pro děti, které mají rády umění a kreativitu, jsou v Olomouci k dispozici různé dílny. V těchto dílnách se děti mohou naučit nové techniky kreslení, malování nebo tvoření. Některé z těchto dílen jsou například:

Olomouc nabízí mnoho možností, jak trávit volný čas s dětmi. Je to krásné město plné přírody, umění a zábavy.

Zdroj: Parents Magazine

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak využít volný čas s dětmi v Olomouci

Návštěva památek

Olomouc je město s množstvím historických památek, které stojí za návštěvu s dětmi. Například navštívit můžete katedrálu sv. Václava, radnici s orlojem nebo třeba barokní kašny.

Návštěva muzeí

V Olomouci najdete také mnoho muzeí, které nabízejí zajímavé aktivity pro děti. Doporučujeme návštěvu Muzea soudnictví, Archivního muzea nebo Muzea moderního umění.

Procházka v parku

Pokud máte chuť na přírodu, navštivte olomoucké parky. Park Smetanovy sady nabízí hřiště, pískoviště, lavičky a možnost pikniku. Lze si také pronajmout malou lodičku a projet se po rybníku.

Návštěva ZOO

V Olomouci se nachází i Zoo s mnoha druhy zvířat. Kromě prohlídky ZOO jsou zde k zapůjčení i elektrokáry, které vás převezou celou ZOO.

Kina a divadla pro děti

Olomouc nabízí mnoho divadel a kin se speciálním programem pro děti. Například Kino Metropol nebo Divadlo hudby nabízejí každý měsíc speciální program pro nejmenší návštěvníky.

Sportovní aktivity

Pro děti jsou oblíbené také sportovní aktivity. V Olomouci můžete navštívit krytý bazén nebo sportovní centrum s trampolínami či lezeckou stěnou.

hudebni nastroje
Co dělat s dětmi v Olomouci

Aktivity pro děti v Olomouci

Olomouc je krásné město, které nabízí mnoho zábavy pro celou rodinu. Pokud hledáte aktivity pro děti, máte na výběr z několika možností.

Návštěva ZOO

Jednou z možností, jak strávit den s dětmi, je návštěva olomoucké ZOO. Ta patří mezi nejstarší zoologické zahrady v České republice a nabízí mnoho zajímavých druhů zvířat.

Návštěva muzeí

V Olomouci najdete mnoho muzeí, které jsou pro děti velmi zajímavé. Mezi nejznámější patří muzeum vnějších hradů, muzeum architektury a muzeum hudby.

Návštěva sportovního centra

Pro aktivní děti je vhodná návštěva sportovního centra, které nabízí mnoho možností pro sportování. Například bazén, lezeckou stěnu nebo squashové kurty.

Pokud chcete strávit pěkný den s dětmi v Olomouci, máte na výběr z mnoha aktivit. Vyberte si to, co Vás a Vaše děti bude nejvíce bavit!

Pro více informací o Olomouci navštivte Wikipedii.


pro děti

Jak využít volný čas s dětmi v Olomouci

  • Navštivte ZOO (Jiřího z Poděbrad) a poznejte tamní zvířata
  • Projděte se po Přemyslovských hradech s krásným výhledem na město
  • Návštěva větrného mlýna v Hraničkách a naučte se, jak se dříve mlelo zrno
  • Prohlédněte si expozice v Muzeu Olomoucka o historii regionu a jeho památkách
  • Zkusit aquapark s tobogány a vodními atrakcemi (Aqualand Moravia)
  • Návštěva víceúčelového sportovního areálu s volejbalovými a tenisovými kurty, stadiony a hřištěmi (Sportpark)
  • Projděte se po historickém centru Olomouce a navštivte hlavní památky (Katedrála sv. Václava, kostel Panny Marie, Sloup Nejsvětější Trojice)
  • Zkuste si malování, tvoření a jiné kreativní aktivity ve Studiu E, které nabízí dětské a rodinné workshopy

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno