DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak zabalit a připravit se na dovolenou s dětmi na Kapverdách

Kapverdy jsou skvělým místem pro rodinnou dovolenou. Před odjezdem je však důležité si zabalit správně a připravit se na všechny situace.

Co zabalit: Základem jsou plavky a lehké oblečení, protože na Kapverdách je celoročně teplé počasí. Dále počítejte s ochrannými krémy na slunce, klobouky nebo šperky proti slunci. Dobré je nezapomenout na léky a zdravotní pomůcky pro případ nemoci. Pokud plánujete hodně aktivit, jako například vodní sporty, zkuste si s sebou vzít i vhodné vybavení.

Co vyřídit před odjezdem: Zkontrolujte platnost cestovních dokladů a pojištění. Zajistěte si očkování a včas podepište dětské pasy. Pokud si pronajímáte auto, nezapomeňte si udělat mezinárodní řidičský průkaz.

Co nezapomenout na místě: Na Kapverdách se platí místní měnou, takže si vyměňte eura. Pokud máte děti, plánujte si aktivitu tak, aby se dařilo vám i jim. Mnoho hotelů nabízí dětské aktivity, které vám usnadní pobyt.

S náležitou přípravou a dobře zabaleno můžete na Kapverdách zažít nezapomenutelnou dovolenou s celou rodinou.

děti
Jak zabalit a připravit se na dovolenou s dětmi na Kapverdách

1. Vyberte správné oblečení

Před odjezdem na Kapverdy zkontrolujte předpověď počasí a vyberte oblečení, které je vhodné pro danou sezónu. Počasí může být poměrně nestálé, takže se připravte na jakékoliv změny. Oblékání by mělo být pohodlné a uvolněné, zvláště pokud budete cestovat s dětmi.

2. Sbalte potřebné věci

2.1. Doklady a peníze

Při cestování na Kapverdy potřebujete pas a pokud jste země EU, také vízum. Zkontrolujte platnost dokumentů a peněženku, aby jste měli dostatek peněz na vaši dovolenou.

2.2. Potřeby pro děti

Pokud cestujete s dětmi, je důležité sbalit potřebné věci, jako jsou plenky, dětské oblečení, hračky a další věci, aby vaše děti byli během cesty pohodlné. Můžete také přemýšlet o přenosné postýlce, pokud to bude nutné.

2.3. Medicína a léky

Měli byste také sbalit vaše léky a léky pro vaše děti, abyste byli připraveni na případné nemoci nebo zdravotní problémy během vaší dovolené.

3. Navštivte lékaře a nastříkejte si očkování

Než odcestujete na Kapverdy, navštivte svého lékaře a zkontrolujte, zda se nemusíte nechat očkovat nebo dostat očkování proti nemocem, které jsou běžné v této oblasti.

4. Najděte si ubytování

Je důležité si předem zarezervovat ubytování, abyste měli zajištěný pobyt. Vyberte si hotel, apartmán nebo penzion, v závislosti na vašich preferencech a potřebách vaší rodiny.

5. Užijte si dovolenou s dětmi na Kapverdách

Kapverdy nabízejí mnoho možností pro rodiny s dětmi, jako jsou pláže, koupání, potápění a další aktivity. Užijte si vaši dovolenou a vychutnejte si krásy této exotické destinace!

Pokud hledáte další tipy na cestování s dětmi, navštivte tento odkaz pro užitečné rady a triky.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak zabalit a připravit se na dovolenou s dětmi na Kapverdách

Co si vzít s sebou:

Na Kapverdách se většinou celý rok drží teploty nad 25°C, takže balíme co nejjednodušeji:

 • lehké oblečení na horké dny
 • plavky a ručníky na pláži
 • papuče a sandály
 • krém na opalování s vysokým faktorem, sluneční brýle a klobouk
 • lékárnička s léky na běžné problémy, jako jsou průjmy nebo bolest hlavy

Co ještě přibalit:

Při cestování s dětmi jsou dobré následující věci:

 • dětské oblečení na horké dny a plavání
 • dětské odrůdy opalovacího krému
 • broučí repelent na hmyz
 • herní nebo edukační hračky
 • knížky k předčtení v letadle

Důležité informace:

Při příjezdu na Kapverdách musíte mít platný pas a být připraveni zaplatit poplatek za turistickou kartu, kterou dostanete při příjezdu. Je důležité dbát na pitný režim, mít s sebou dostatek vody nebo zajistit její koupi v doporučených místech. Na pláži se musí dbát na bezpečnost dětí a nedoporučuje se vstup do vody za vysokého vlnobití.

dovolená

Dovolená s dětmi na Kapverdách u moře

Kapverdské ostrovy jako dokonalá destinace pro rodiny s dětmi

Planete-li dovolenou s dětmi na slunci a u mořského pobřeží, nepochybně byste měli zvážit Kapverdské ostrovy. Pláže Kapverd jsou silně podnapilovany a přejízně čisté, protože ostrovy jsou mimo hovory a nejsou ovlivněny turistickým zájmem jako jiné klasické destinace.

Co dělat na Kapverdách s dětmi?

Kapverdy jsou ideální turistickou destinací pro ty, kteří hledají klid a odpočinek. Skvělou volbou je návštěva přírodních parků a národních rezervacích jako například Fogo Natural Park nebo Buracona. Tady budete moci navštívit zajímavé krajinné útvary jako jsou solné jeskyně, geotermální pole a mnoho dalších.

Vyhledávání levných letenek na Kapverdy

Existuje mnoho aerolinií, které létají na Kapverdy s přijatelnými cenami. Pokud chcete ušetřit ještě více, doporučujeme sledovat speciální nabídky a slevy na lety v průběhu roku.

Při planování dovolené s dětmi na Kapverdách u moře, nezapomeňte si vybrat pobytová místa na ostrově podle potřeb celé rodiny. Ať už upřednostníte soukromou ubytovnu, nebo tradiční hotel, Kapverdské ostrovy nabízejí vynikající atmosféru pro relaxaci, prozkoumání krásné přírody a získání nezapomenutelných zážitků pro celou rodinu.

Pro více informací o Kapverdách navštivte Wikipedia stránky.

pro děti

Jak zabalit a připravit se na dovolenou s dětmi na Kapverdách

 • Zjistěte informace o destinaci a zkontrolujte potřebné doklady.
 • Doporučuje se očkování proti žluté zimnici a dalším nemocem.
 • Zabalte léky a lékařské potřeby pro děti a pro případ nouze.
 • Nasaďte dětem lehké, prodyšné oblečení a sandály.
 • Zabalte dostatek hracích a zábavných pomůcek pro děti.
 • Přibalte dostatek plavek a opalovacího krému s vysokým faktorem.
 • Nezapomeňte na hračky a voděodolný foťák pro fotografování na pláži.
 • Čístěte si informace o místní kuchyni a zvažte, co mohou vaše děti jíst bez problémů.
 • Snažte se být flexibilní a připraveni na neočekávané situace s dětmi.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekNejlepší pláže pro rodiny s dětmi v Spojených arabských emirátech☀️
Další článekŠlapací motokáry jako teambuildingová aktivita pro firmy
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno