Jak zabavit děti během deštivého dne

Jak zabavit děti během deštivého dne: Tipy a triky pro rodiče

Spatřit déšť za oknem může být pro rodiče znamením, že se na ně čeká tvrdá zkouška – jak zabavit děti uvnitř domu celý den, aniž by je to omrzelo. Nicméně, s trochou kreativity, jste schopni přeměnit deštivý den na skvělý zážitek pro celou rodinu. Zde jsou některé tipy a triky, jak zabavit děti během deštivého dne:

 • Zkuste dělat řemesla. Nákup barevného papíru, lepicích pomůcek, per, nůžek a podobných věcí poskytne dětem spoustu zábavy. Děti mohou tvořit kreativní díla, jako jsou malé modely do pokoje, nebo vyrábět dárky pro kamarády a rodinu.
 • Hrát deskové hry. Vyhni se přetahování a hádkám tím, že zasadíš se o vhodnou hru pro každého člena rodiny. Deskové hry jsou skvělé pro rozvíjení přemýšlení, strategického myšlení, logiky a dalších dovedností.
 • Připravte si rodinný filmový večer. Není vždy nutné utrácet peníze za návštěvu kina. Připrav si popcorn, zhasni světla a sledujte filmy, ke kterým jste ještě nedostali.
 • Vyzkoušejte společné vaření. Připravte si veselý deštivý den s vařením jídla, které si děti mohou vybrat. Zajistěte, aby vaše děti byly do procesu zapojeny, aby se skvěle bavily.
 • Navštivte místní muzeum. Pokud se vám nechce zůstat celý den doma, načerpejte nové vědomosti a zájděte do místního muzea. To může být skvělé místo pro učení a zábavu.
 • Zorganizujte malý karneval. Upravte svůj interiér jako volnou arénu a nechte děti vytvořit vlastní hry, soutěže a aktivitu, které se chystají hrát.

Takže nevadí deštivý den. Stačí mít pár nápadů a celá rodina si užije spoustu zábavy. Vyzkoušejte nějaké z těchto tipů a udělejte pro své děti nečekaně velký zážitek.


děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak zabavit děti během deštivého dne: Tipy a triky pro rodiče

Deštivé dny mohou být pro děti náročné, jelikož nedostanou možnost být venku, hrát si a pobíhat. Takže co dělat? Tady je několik tipů a triků jak zabavit děti během deštivého dne.

1. Vzpomínky a příběhy z dětství

Vzpomněli jste si někdy na to, jak vám vaši rodiče vyprávěli příběhy ze svého dětství nebo jste si u sedli u stolu a hráli hry jako jsou šachy, karty nebo stolní hry? Takovéto aktivity jsou vhodné pro děti i v dnešní době.

2. Kreslení a malování

Malování je velice vhodnou aktivitou pro deštivé a zatažené dny. Kupte svým dětem papír a různé barvy tak aby se mohli vyřádit s malováním a vlastnoručně si vytvořit obrazy, které můžete následně pověsit na ledničku.

3. Filmová noc

Užijte si s rodinou filmovou noc, kdy si společně vyberete dva nebo tři filmy, které si užijete u pizzy a popcorunu a můžete si to užít celou noc.

4. Hraní deskových her

Deskové hry jako Scrabble nebo Monopoly jsou skvělým způsobem jak zabavit děti, navíc procvičují důležité schopnosti a dovednosti jako psaní, počítání a strategické myšlení.

5. Péče o domácí zvířata

Zde je možnost jak zvládnout dvě věci najednou. Díky vašim domácím zvířatům, vaše děti se mohou učit jak se o ně postarat, krmit je a procházet se s nimi po bytě. Vaše domácí miláčky to budou mít dvojnásobně rádi.

Deštivé dny nemusí být nudné pro vaše děti a vy si taky můžete užít čas se svým rodinem. Vyzkoušejte některé z těchto tipů a vaše děti budou spokojení a naplněni.

Pro další inspiraci se podívejte na tento článek

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak zabavit děti během deštivého dne: Tipy a triky pro rodiče

Proč je důležité zabavit děti během deštivého dne?

Deštivé dny mohou být pro děti nudné a omezující. Pokud nenajdou způsob, jak si zabavit, mohou se snadno stát podrážděnými a nešťastnými. Zábava během deštivého dne také podporuje kreativitu a rozvíjí fantazii.

Jaké jsou tipy a triky pro rodiče?

Existuje mnoho způsobů, jak si děti mohou užít deštivý den. Některé z nich zahrnují:

 • Vyzkoušejte indoor aktivity, jako jsou deskové hry nebo tvoření
 • Vyberte se na procházku v dešti s deštníkem a gumovými botami
 • Dovolte dětem hrát si v loužích
 • Udělejte si dětský den s plánováním aktivit jako pečení sladkostí nebo malování obličeje
 • Využijte zdrojů jako jsou knihovny a kina pro děti
 • Připojte se k dalším rodinám a uspořádejte společnou hru, jako například bowling nebo laserovou hru

Pamatujte, že zábava během deštivého dne nemusí být nákladná nebo komplikovaná. Stačí jen být kreativní a otevřený nápadům.

hudebni nastroje

Co s dětmi když prší

10 způsobů, jak strávit deštivý den s dětmi věků 3-10 let

1. Hraní deskových her – deskové hry jsou skvělou volbou pro deštivé dny. Děti se mohou zapojit do různých her, naučit se nové strategie a současně se bavit.

2. Tvorba uměleckých děl – malování, lepení, skládání modelů nebo tvoření z cihel LEGO jsou skvělými aktivitami pro rozvíjení kreativity a fantazie dětí.

3. Podívejte se na filmy – deštivý den je skvělou příležitostí k tomu, aby si děti mohly užít filmy. Vyberte si vhodný film pro věk dítěte a užijte si společnou projekci.

4. Kuchaření – upečte s dětmi něco sladkého nebo slaného. Pomůže to rozvíjet jejich kuchařské schopnosti a zároveň se společně bavíte.

5. Hledání pokladů – vymyslete řetězec překážek, které děti musí překonat, než najdou poklad.

6. Zábava s mokrými ubrusy – děti si mohou hrát s mokrými ubrusy, malovat na ně a tvořit s nimi.

7. Krejčovství – vytvořte dětem kostýmy z papíru a nechte je hrát si v nich celý den.

8. Hry s karet – hry s karet jsou skvělým způsobem, jak strávit deštivý den. Děti mohou hrát různé hry, jako jsou například prší, sedma nebo mariáš.

9. Taneční závody – vytvořte prostor na zpívání a tancování a uspořádejte taneční závody.

10. Čtení knih – vyzvěte děti, aby si vybraly svoji oblíbenou knihu a zahřmění deště si ji přečetly.

Chcete-li se dozvědět více zábavných způsobů, jak strávit deštivé dny s dětmi, navštivte prosím tuto stránku na Wikipedii.

pro děti

Jak zabavit děti během deštivého dne: Tipy a triky pro rodiče

 • Hledání pokladu – schovávejte drobnosti v celém domě a nechte děti hledat
 • Vytvoření džungle – stavějte ze židlí a prostěradel pevnost a vymýšlejte dobrodružství v džungli
 • Malování a kreslení – poskytněte dětem papír, barvy a pastelky a nechte je vytvářet
 • Skákací hrad – postavte skákací hrad z plyšových hraček a polštářů a nechte děti skákat
 • Experimetování – vytvořte chemickou laboratoř a nechte děti zkoumat chemické reakce
 • Divadelní představení – nechte děti vytvořit divadelní představení s loutkami nebo marionetami
 • Příprava jídla – zapojte děti do přípravy jídla a učte je základy vaření
 • Vytvoření modelů – postavte modely letadel nebo aut a nechte děti sestavit své vlastní

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekCo je ovulace a jak ji spočítat?
Další článekProč jsou xylofony skvělou hračkou pro rozvoj dětské kreativity?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno