DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak zabavit děti na dovolené u moře: tipy a triky

Pokud jedete na dovolenou u moře s dětmi, může to být velmi vzrušující, ale také náročné. Abyste zaručili, že Vaše děti si pobyt u moře naplno užijí, nabízíme Vám několik užitečných tipů a triků.

Packa pro vodu
Děti se rády koupou a hrají si v moři, ale stráví tam hodiny a mohou tak snadno spálit kůži a dehydratovat. Mějte vždy u sebe dostatek vody, pokrmy a občerstvení, abyste se mohli kdykoli zastavit, uvolnit a načerpat energii.

Hry a aktivity
Přineste si různé hry a pomůcky, které Vám pomohou zabavit děti na pláži. Hrajte frisbee, házejte si míč nebo si hrajte s lopatkami. A pokud chcete zůstat na suchu, nezapomeňte si s sebou přinést karty či deskové hry a několik oblíbených knih.

Plážové hry
Plážový volejbal a plážový fotbal jsou klasické plážové aktivity, které si děti budou užívat. Zorganizujte turnaj a rozdělte děti do týmů. To aktivuje jejich týmovou spolupráci a pomůže jim naučit se být součástí skupiny.

Plavání s delfíny
Toto je jedna z největších lákadel pro děti. Zajděte s dětmi na výlet, kde si mohou zaplavat s delfíny. Tato nezapomenutelná zkušenost je pro ně určitě nezapomenutelná zkušenost.

Aby Vaše dovolená byla úspěšná, je důležité pamatovat na důležité věci, jako jsou ochrana před sluncem a dehydratací, voděodolný opalovací krém a dostatek zábavy a aktivit pro děti. Udělejte si čas na plány a zapojte své děti do každodenních aktivit, aby si pobytu u moře užily co nejvíce.

děti
Jak zabavit děti na dovolené u moře: tipy a triky


Plážové hry

Pláž je ideální místo pro zábavu s dětmi. Nejenže jim umožní pobýt na slunci a ve vodě, ale také se mohou bavit různými hrami. Mezi nejpopulárnější plážové hry patří například:

 • Plážový volejbal
 • Frisbee
 • Košíková
 • Plážový fotbal
 • Plážové hry s míčem

Koupání a šnorchlování

Moře nabízí mnoho možností pro vodní aktivity. Pokud se vaše děti rády koupou a hrají si s vodou, určitě se jim bude líbit celodenní zábava na pláži. Zkuste také promluvit s místními průvodci nebo vyhledat informace o šnorchlování na místě. Vaše děti si tak mohou vyzkoušet pozorování korálů a ryb v přirozeném prostředí.

Procházky a výlety

Kromě pláže a vodních aktivit můžete se svými dětmi podniknout i procházky a výlety po okolí. Pokud jste na dovolené u moře, určitě si vyberte ty destinace, které nabízí nejen zajímavé výhledy, ale také možnost se něco nového naučit. Mezi tipy na výlety a procházky patří:

 • Prohlídka historických památek
 • Návštěva muzea
 • Toulky přírodou
 • Jízda na kole

Zábavní parky a atrakce

Pokud se vaše děti rády baví na atrakcích, neváhejte si s nimi užít den v zábavním parku či na lunaparku. Tyto aktivity nabízejí celodenní zábavu a adrenalinové zážitky.

Stravování

Pro zajištění dostatečné energie pro celodenní zábavu na pláži nebo při výletech je také důležité správné stravování. Nezapomeňte s sebou přinést dostatek pitné vody a chutné svačiny. Pokud se trávíte na dovolené delší dobu, můžete také využít místní restaurace a ochutnat místní speciality.

Kontakt s místními dětmi

Při pobytu na dovolené u moře se vaše děti mohou seznamovat s novými kulturami a lidmi. Pokud tedy potkáte místní děti, neváhejte se s nimi seznámit. Vaše děti tak mohou rozvíjet své komunikační dovednosti a získat nové přátele.

Závěr

Na dovolené u moře je mnoho možností, jak si zpříjemnit pobyt s dětmi. Od plážových her a vodních aktivit přes procházky a výlety až po návštěvu zábavních parků a atrakcí. Důležité však je nezapomenout na zdravé stravování a přátelský kontakt s místními dětmi. Tak si můžete užít nezapomenutelnou dovolenou plnou zábavy a nových zážitků.

Další tipy na dovolenou s dětmi


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak zabavit děti na dovolené u moře: tipy a triky

Plážové hry a aktivity

Prožijte spolu s dětmi aktivní den plný zábavy a vodních radovánek. Vyzkoušejte škálu plážových her, jako jsou například úvodzovky, frisbee, kuličkové hry, kámen, nůžky, papír a další.

Stavba pískového hradu

Připravte se na dopoledne plné stavění a tvorby. Pořiďte si dětem nabídku různých pískových forem nebo je nechte tvořit samy. Na dovolené si také můžete dát soutěž o nejkrásnější pískový hrad.

Plavání a potápění

Plážová dovolená je ideální čas na zlepšování plaveckých dovedností dětí. Potápějte se a zkoušejte různé hry pod vodou. Nezapomeňte na bezpečnost a dbejte na to, aby děti v přítomnosti dospělého neustále plavaly pouze tam, kde je jim to dovoleno.

Procházky v přírodě

Využijte nádherných okolí přírody, které může Vaše dovolená nabídnout. Ukažte dětem řeky, moře, ale i okolní města a vesnice. Nechte je objevovat a fotit zajímavosti, které je zaujmou.

Zábava v Kempu

Většina kempů nabízí řadu aktivit zdarma nebo za přijatelné ceny pro děti. Například kulečník, skákací hrad, ping-pong a další. Prozkoumejte nabídku v kempu a využijte všech příležitostí, které se zde nabízejí.

dovolená

Nejlepší dovolená u moře s dětmi

Proč je dovolená u moře s dětmi ideální?

Dovolená u moře s dětmi poskytuje mnoho výhod. Děti se mohou koupat a hrát si v písku, rodiče si mohou odpočinout a relaxovat na pláži. Toto místo nabízí také mnoho zábavy pro děti a celou rodinu.

Nápady na nejlepší dovolenou u moře s dětmi:

Pokud si chcete užít nezapomenutelnou dovolenou u moře s dětmi, můžete zkusit následující:

 • Navštivte pláže s plochým dnem a klidnými vodami pro bezpečné koupání pro děti.
 • Najděte ubytování poblíž pláže, aby byla snadná a pohodlná cesta nahoru a dolu.
 • Zajděte na výlety, které nabízejí zábavu pro celou rodinu, jako jsou vodní parky, akvária a zoologické zahrady.

Chcete-li se dozvědět více o nejlepších destinacích pro dovolenou u moře s dětmi, zkontrolujte tuto stránku na Wikipedii.

pro děti

Jak zabavit děti na dovolené u moře: tipy a triky

 • Nakupování plavek
 • Koupaní v moři a na pláži
 • Stavění pískových hradů a římských akvaduktů
 • Hraní s míčem, frisbee a jinými sportovními pomůckami
 • Surfování, paddleboarding a jiné vodní sporty
 • Navštěvování muzeí, galerií a historických památek
 • Pikniky na pláži a procházky podél pobřeží
 • Výlety do loutkového divadla a kina
 • Příprava společného jídla a grilování
 • Večerní párty s hrami, tancem a zpěvem

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJak podpořit sebevědomí dítěte: 5 účinných tipů pro rodiče
Další článekJak dosáhnout úspěchu na výstavě s vycvičeným psem
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno