Jak zabavit děti v deštivý den

Když venku prší a nechce se nikomu vylézt z postele, může to být pro rodiče a děti náročné. Nicméně, nezoufejte! Vymysleli jsme pro vás pár nápadů, jak si užít příjemný deštivý den s dětmi.

 • Hrát deskové hry – Pokud máte rádi strategické hry, klidný víkend můžete trávit hraním různých druhů her. Deskové hry jsou skvělým způsobem jak strávit společný čas s rodinou.
 • Dělat umělecké řemesla – Vytvoření krásného díla umělecké řemeslo je skvělým způsobem jak si užít společné chvíle a zdokonalit jemnou motoriku rukou.
 • Sledovat film – Pohodlně se posadit na gauč a zhlédnout oblíbený film může být skvělou volbou pro všední den. Zajistěte si oblíbené martiníčky, popcorn a máte hotovo!
 • Vyrábět si věci pro hry v posteli – Pokud děti nemají náladu jít ven a věnují se raději hrám v posteli, mohou vám společně s vámi sestrojit třeba stan, pirátskou loď nebo nějakou jinou hračku na míru.

Pokud máte malé děti a obavy, aby jim dané aktivity nedělali potíže, můžete jejich imaginaci pomoct dostupnými a bezpečnými hračkami.

Když budete mít tyto tipy na zřeteli, máte větší jistotu, že deštivý den strávíte s dětmi hezky.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak zabavit děti v deštivý den

Hra na divadlo

Jednou z nejlepších aktivit pro deštivé dny je divadlo. Stačí vytvořit scénář a nechat děti hrát své role. Nebo můžete použít papírové panenky a přikládat různé kostýmy, aby si děti mohly hrát s nimi.

Pro další inspiraci můžete navštívit tento odkaz na americký web.

Hra na hledání pokladů

Tato hra může být zábavná pro celou rodinu. Vytvořte seznam položek, které musí děti najít, a nechte je hledat v celém domě. Poklad může být něco jednoduchého, jako jsou sladkosti nebo kreslení potřeby.

Pro další nápady můžete navštívit tento odkaz na americký web.

Použití dešťové vody

I když venku prší, můžete s dětmi stále mít hodně zábavy. Postavte s nimi malou loděnici a nechte je soutěžit o to, kdo má nejrychlejší loďku. Můžete také použít vodu ke kreslení na chodníku nebo ke splavení papírových lodí.

Pro více nápadů na použití dešťové vody můžete navštívit tento odkaz na americký web.

Tvůrčí nebo vzdělávací aktivity

Deštivé dny jsou ideálním časem pro tvůrčí nebo vzdělávací aktivity s dětmi. Pomozte jim vytvořit nějaké umělecké dílo nebo se učit nové věci. Například, můžete je naučit novému jazyku nebo vařit nové jídlo.

Pro více inspirace můžete navštívit tento odkaz na americký web, který nabízí mnoho nápadů na tvůrčí aktivity, a tento odkaz na nápady na vzdělávací aktivity.

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak zabavit děti v deštivý den?

Hledání her pro deštivé dny

Když prší venku a děti jsou uvězněny uvnitř, může být těžké najít zábavné aktivity, které je udrží zaneprázdněné a spokojené. Zde je několik nápadů, co dělat s dětmi v deštivý den:

 • Stolní hry a karty – založte turnaj s deskovými hrami, jako jsou Člověče, nezlob se! nebo Monopoly.
 • Umělecké a řemeslné projekty – malování, kreslení, výroba papírových draků nebo korálků.
 • Zkoumání nových témat – najděte informace o zajímavých tématech, jako jsou části těla nebo vesmír, a zkoumejte je společně s dětmi.

Vyhledávání příležitostí pro pohyb

Pohyb je důležitý pro zdraví a štěstí vašich dětí, a i když venku prší, mohou být stále aktivní:

 • Zumba nebo jiné cvičení – najděte online lekce tance nebo cvičení, které děti udrží v pohybu.
 • Kino – najděte film nebo seriál, který můžete společně sledovat a udělejte si popcorn.
 • Hledání tajemství – vytvořte malou záhadu, kterou by mohly děti řešit s různými úkoly nebo hádankami.

Spousta aktivit může být přizpůsobena situaci. Buďte kreativní a zábava může začít.

hudebni nastroje

Co s dětmi když prší?

Když prší, rychle se můžeme dostat do situace, kdy je třeba vymyslet něco, co si s dětmi zahrát a zároveň si užít společně čas. Tady je několik tipů na to, co s dětmi dělat, když venku prší:

Hrát deskové hry

Deskové hry jsou výborný způsob, jak si užít společné chvíle uvnitř domu. Vyberte si hru, která vyhovuje věku vašich dětí, a užijte si společně zábavu a soutěžení.

Vyrobte si papírové loutky

Papírové loutky jsou jednoduchá a levná aktivita, kterou si mohou děti vytvořit samy. Stačí jim papír, tužku a nůžky, a mohou si hrát na divadlo. Pokud chcete být ještě více kreativní, můžete loutky vymalovat nebo jim přidat další doplňky.

Připravte si filmový maraton

Když už opravdu nevíte, co s dětmi dělat, můžete si připravit filmový maraton s jejich oblíbenými filmy. To by mohlo být ideální čas na dojetí těch, co jste si ve svém plánování odložili.

Pamatujte si, že i když prší, můžete si stále užít spoustu zábavy se svými dětmi. Pokud vás zajímají další tipy na to, co s dětmi dělat, když prší, můžete navštívit stránku na Wikipedii.

pro děti

Jak zabavit děti v deštivý den

 • Vytvořte si domácí kino a půjčte si dětský film
 • Udělejte si společnou pečenou snídani nebo oběd
 • Vyrobte si společně domácí slime nebo modelovací hmotu
 • Podívejte se společně na fotky z rodinného alba a vyprávějte si příhody
 • Udělejte si společnou hru na deskové hře nebo karetní hry
 • Vydejte se na dobrodružství hledání pokladu po domě
 • Vyřešte společně puzzle nebo krížovku
 • Navštivte interaktivní muzeum nebo knihovnu, kde budou děti moci objevovat nové věci a dozvídat se nové vědomosti
 • Vyrobte si svou vlastní pizza nebo dort a učte se přitom zdravě vařit
 • Prozkoumejte svět online a objevujte nové věci pomocí vzdělávacích webových stránek

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekJak správně plánovat těhotenství
Další článekJak si vybrat dětskou trumpetu: průvodce pro rodiče
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno