Jak začít učit děti hrát na kytaru: Tipy pro začátečníky

Učení dětí hrát na kytaru je skvělým způsobem, jak podporovat jejich vývoj a tvořivost. Pokud se chtějí vaše děti naučit hrát na kytaru, může být to pro vás trochu výzva. Ale nebojte se! S těmito tipy pro začátečníky můžete začít učit své děti hrát na kytaru.

 • Pořiďte dětem správnou velikost kytary – Pro malé děti mohou být běžné kytary příliš velké. Vyberte jim tedy kytaru, která bude vhodná do jejich velikosti.
 • Začněte s jednoduchými akordy – Začněte s jednoduchými akordy a naučte děti, jak je správně držet. Ukážte jim, jak správně položit prsty na struny a jaké zvuky tyto akordy vytvářejí.
 • Zaměřte se na rytmus – Kytarový rytmus je nejdůležitější prvek v hudbě. Ujistěte se tedy, že děti rozumí rytmu a jak ho mohou hrát na kytaru.
 • Dopřejte dětem čas na procvičování – Hraní na kytaru je jako jakýkoli jiný sport nebo dovednost – zlepšení vyžaduje čas a úsilí. Po doporučené lekci jim dejte čas na procvičování.

Pomocí těchto jednoduchých tipů můžete pomoci vašim dětem začít hrát na kytaru a podpořit jejich zájem o hudbu.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak začít učit děti hrát na kytaru: Tipy pro začátečníky

Učit děti hrát na kytaru může být velmi zábavné, ale také náročné. Jak začít? Zde je několik tipů pro začátečníky:

Najděte správnou kytaru

Důležité je najít správnou kytaru pro dítě. Pokud je kytara příliš velká, může být pro dítě obtížné ji držet a hrát na ni. Ideální je najít kytaru, která bude dítěti padnout do ruky. Je také dobré zvolit kytaru s nižším napnutím strun, aby hráči nebylo těžké je stisknout.

Učte dítě způsoby úchopů

Nejdůležitější věcí při učení kytary je naučit dítě správné úchopy. To znamená, že dítě musí vědět, jak držet kytaru a jak správně umístit prsty na struny. Pokud dítě neumí správné úchopy, může se stát, že bude špatně hrát tóny a akordy. Proto se ujistěte, že dítě naučí správné úchopy od začátku.

Začněte jednoduchými akordy a písněmi

Pro začátečníky je důležité začít jednoduchými akordy a písněmi. Dítě tak bude moci postupně zlepšovat své schopnosti a zvyšovat náročnost. Pokud začnete s příliš složitými akordy a písněmi, může to dítě srazit na dně a ztratit zájem o hraní kytary. Proto vybírejte skladby, které jsou pro dítě dostupné a bude se mu snadno hrát.

Nehoďte flintu do žita v případě problémů

Pokud dítě narazí na problém, nevzdávejte to hned. Je důležité pochopit, že učení se kytary je proces, který vyžaduje čas a trpělivost. Pokud dítě nepůjde na první pokus podle vašich představ, nevadí. Podporujte ho, chválete ho a vytrvejte v učení.

Doufáme, že tyto tipy vám pomohou učit děti hrát na kytaru.

Zdroj: https://www.fender.com/articles/play/how-to-teach-guitar-to-kids-when-youre-not-a-guitar-player

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak začít učit děti hrát na kytaru: Tipy pro začátečníky

Co je potřeba pro začátek?

Pro začátek je třeba mít kytaru, akordovou knížku a motivovaného žáka. Kytaru lze pořídit například v hudebním obchodě či na internetu. Akordovou knížku lze zakoupit nebo stáhnout zdarma z internetu.

Jak začít s učením?

Pro začátek je nutné naučit dítě první dva akordy. Doporučuje se začít s akordy C a G. Tyto akordy jsou relativně jednoduché a snadno se přejímají. Dále lze pokračovat s dalšími akordy.

Jak dlouho se učit?

Délka učení závisí na každém jednotlivci. Nicméně je důležité pravidelně cvičit, aby se technika a hra na kytaru stala automatickou a snadnou.

Může dítě hrát na zanedbané kytary?

Zanedbaná kytara může být pro začátečníka velmi frustrující, protože může být těžké udržet správnou intonaci. Kytaru je nutné udržovat v čistotě a naladit.

Jak dítě motivovat?

Důležité je najít písně, které dítě zajímají a jsou v jeho dosahu. Dále lze motivovat tím, že dítě může hrát s jinými lidmi, například s rodinou nebo kamarády. Teprve poté, co dítě začne hrát, může se těšit na své úspěchy.

Věříme, že tyto tipy pro začátečníky budou pro vás užitečné při učení dítěte hrát na kytaru. Hodně štěstí!

jak děti

Jak učit děti na kytaru

1. Začněte s menšími kytarami

Je důležité, aby děti měly kytary, které jsou pro ně vhodné velikostně. Kytary pro dospělé jsou často pro děti příliš velké a těžké na držení. Existuje mnoho kytar speciálně navržených pro děti, které jsou velikostně přizpůsobené.

2. Postupujte pomalu a pečlivě

Děti se učí rychle, ale je důležité, aby nebyly přetížené příliš mnoha novými informacemi najednou. Je lepší krok za krokem vysvětlovat jednotlivé techniky a postupy, aby se vaše dítě naučilo hrát na kytaru plynule a s co nejmenšími problémy.

3. Buďte trpěliví a podporujte své dítě

Některé děti se naučí hrát na kytaru rychle a bez problémů, zatímco jiné mohou potřebovat více času a trpělivosti. Je důležité, aby rodiče byli trpěliví a podporovali své dítě, i když jim to nejde hned. Hraní na kytaru je zábavné a může pomoci rozvíjet dítě kreativně a umělecky.

4. Snažte se najít správného učitele

Pokud nejste zkušeným hráčem na kytaru, může být dobrým řešením najít kvalifikovaného učitele. Leckdy mohou mít učitelé zkušenosti v učení dětí na kytaru a budou umět nejen správně učit, ale také se postarat o to, aby vaše dítě bylo motivováno a zaujaté.

Pokud si chcete přečíst více o učení dětí na kytaru, doporučujeme návštěvu stránky na Wikipedii o kytarách.

pro děti

Jak začít učit děti hrát na kytaru: Tip pro začátečníky

 • Vyberte správnou velikost kytary pro dítě
 • Nakupujte kytarové příslušenství (ladící zařízení, struny apod.)
 • Vyberte pro dítě vhodné cvičební materiály (učebnice, videa apod.)
 • Předvedete dítěti správné držení a ladění kytary
 • Naučte dítě základní akordy a jednoduché písně
 • Podporujte dítě při cvičení a ukazujte mu svůj zájem o jeho pokroky
 • Pořádejte pravidelné krátké lekce a nechte dítě cvičit každý den
 • Berte cvičení jako zábavu a ne nátlak, udržujte pozitivní atmosféru

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Pro maminky

Předchozí článekExperimentování a vědecké aktivity pro rozvoj kreativity u dětí
Další článekTěhotenský test doma: Jak na to a co si připravit?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno