DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak zorganizovat levnou dovolenou pro rodiny s dětmi u moře

Pokud hledáte levnou dovolenou pro svoji rodinu s dětmi u moře, existuje několik způsobů, jak můžete ušetřit peníze a zároveň si užít kvalitní dovolenou.

1. Plánujte dopředu a hledejte výhodné nabídky
Vyhněte se rezervaci dovolené v poslední chvíli, protože ceny bývají výrazně vyšší. Zkuste využít výhodné nabídky z katalogů a internetových stránek cestovních agentur, které často nabízejí slevy pro rodiny s dětmi.

2. Volte ubytování s kuchyňkou
Ušetříte mnoho peněz na stravování, pokud si můžete vařit sami. Pokud si rezervujete apartmán nebo hotelový pokoj s kuchyňkou, můžete si snídaně i večeře připravit sami a na oběd se vydat do místních jídelen a restaurací.

3. Cestujte mimo sezónu
Cena ubytování a dalších služeb bývá v mimo sezónu výrazně nižší než v hlavní sezóně. Navíc se vyhneme davům turistů a můžeme si užít klidné a nerušené prázdniny.

4. Využívejte veřejné pláže a zdarma atrakce
Nemusíte si platit vstupné do soukromých pláží, stačí využít veřejné pláže, které jsou zdarma. Kromě toho se v mnoha letoviscích nacházejí zdarma atrakce pro děti, jako například hřiště, lezecké stěny nebo minigolf.

S těmito tipy snadno zorganizujete pro svou rodinu kvalitní a zároveň levnou dovolenou u moře.

děti

Jak zorganizovat levnou dovolenou pro rodiny s dětmi u moře

1. Plánování dopředu

Je třeba začít plánovat dovolenou dostatečně dopředu, abyste si mohli najít ty nejlepší ceny a nabídky. Můžete také využít slevové kódy a akce, které jsou nabízeny během celého roku. Doporučujeme začít hledat nabídky a rezervovat ubytování minimálně dva měsíce před plánovaným termínem dovolené.

2. Ubytování

Abyste ušetřili peníze na ubytování, můžete zvažovat alternativní možnosti, jako například kempování nebo pronájem rekreačního vozidla. Pokud však preferujete komfort a soukromí, můžete se rozhodnout pro pronájem apartmánu nebo chaty. Ubytování v těsné blízkosti pláže bývá sice dražší, ale ušetříte za dopravu.

3. Stravování

Místo plánování denních návštěv restaurací můžete ušetřit peníze, když si sami připravíte jídlo. Doporučujeme si pořídit chladničku a vařit si na místě. Pokud však toužíte po restauraci, můžete si dopřát jeden výlet na večeři a vybrat si méně turistickou restauraci, kde jsou ceny přátelštější k rozpočtu.

4. Doprava

Pokud máte vlastní auto, můžete ušetřit spoustu peněz za dopravu a také budete mít větší flexibilitu při plánování výletů. Pokud však nemáte auto k dispozici, doporučujeme vybrat nejlevnější možnost, jako jsou vlaky nebo autobusy. V některých případech může být výhodnější využít nabídky last minute zájezdů.

5. Aktivity

Abyste ušetřili peníze na aktivitách, můžete plánovat návštěvy pláže a dalších veřejných míst, například parků, zahrad a místních muzeí. Některé destinace nabízejí také turistické karty, které vám umožní navštívit větší počet atrakcí za nižší cenu. Snažte se do programu zařadit co nejvíce volných aktivit.

6. Závěr

Plánování rodinné dovolené u moře může být náročné a stresující, ale s dostatečným předstihem a plánováním se můžete vyhnout zbytečným výdajům. Pokud chcete ušetřit co nejvíce peněz, mějte přehled o slevových akcích, najděte si nejlepší ceny na ubytování a stravování, a plánujte aktivity tak, aby byly co nejvíce cenově dostupné.

Zdroj: cntraveler.com

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Jak zorganizovat levnou dovolenou pro rodiny s dětmi u moře

Kde hledat ubytování

Při hledání ubytování se zaměřte na levnější hotely nebo apartmány mimo hlavní letní sezónu. Vybírejte místa v blízkosti pláže a případně i blízko veřejné dopravy.

Plážové aktivity

Místo placení za drahé vstupy do aquaparků nebo na horskou dráhu, využijte plážové aktivity jako například hraní v písku, stavění hradů nebo hraní s míčem. Také většina pláží nabízí bezplatné sportovní vybavení jako jsou např. hokejky na plážový hokej nebo míče na plážový volejbal.

Strava

Jídlo na pláži není nutné kupovat v restauracích. S sebou si můžete vzít piknikový koš nebo vlastní jídlo a nápoje. Také si můžete nakoupit v místním supermarketu a připravovat si jídlo v hotelovém nebo apartmánovém kuchyňském koutě.

Doprava

Ušetřit se dá také na dopravě. Pokud nežijete přímo u moře, můžete zvolit levnější možnosti jako např. autobusovou nebo vlakovou dopravu namísto letenky. Ušetřené peníze můžete následně využít na další zábavu s dětmi.

dovolená

Dovolená pro rodiny s dětmi u moře

Nejlepší destinace pro dovolenou pro rodiny s dětmi u moře

Pokud plánujete dovolenou u moře s celou rodinou, je důležité vybrat správnou destinaci. Dobrou volbou jsou například pláže na Jadranu. Chorvatsko má mnoho krásných pláží, které jsou vhodné pro děti. Z těch nejlepších můžeme doporučit pláže Zlatni Rat, Bol a Punta Rata.

Co se týče pobytových středisek, jsou dětské kluby velmi oblíbené pro rodiče, kteří si chtějí odpočinout, zatímco je jejich děti zábavně zabírají. Pro rodiny s menšími dětmi jsou nejlepší hotely s bazény a dětskými hřišti.

Co dělat na dovolené pro rodiny s dětmi u moře?

Kromě koupání v moři a užívání si slunce je mnoho aktivit, které mohou rodiny s dětmi podniknout. Vodní parky jsou výbornou volbou pro děti všech věkových kategorií. Kromě toho můžete navštívit skanzeny, muzea, akvária, či se projet na loďce.

Závěr

Dovolená pro rodiny s dětmi u moře je skvělý způsob, jak strávit čas s rodinou a užít si zasloužený odpočinek. Je důležité vybrat si vhodnou destinaci a pobytové zařízení, které bude poskytovat dostatek zábavy pro celou rodinu.

Pro více informací o plážích a pobytových možnostech v Chorvatsku, navštivte tuto stránku na Wikipedii.

pro děti

Jak zorganizovat levnou dovolenou pro rodiny s dětmi u moře

  • Zvažte cestování mimo sezónu
  • Vyberte levnější destinace než oblíbená turistická střediska
  • Zjistěte, jaké jsou nejvýhodnější nabídky ubytování
  • Vyberte si vlastní stravování místo all-inclusive balíčků
  • Vyhněte se drahým zábavám a atrakcím
  • Užijte si plážové a vodní aktivity zdarma
  • Vyberte si levné dopravní spojení
  • Zvážte roadtrip místo letu
  • Vyberte si levné právě služby
  • Srovnejte ceny turistických služeb před začátkem dovolené

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekDřevěné hudební nástroje pro dětské radosti a činnosti
Další článek10) Porovnání vývoje dítěte u matek, které pracují a dění doma a matek na rodičovské dovolené s malým dítětem.
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno