Jak zvládnout deštivý den s dětmi a nezbláznit se: Osvědčené tipy od rodičů

Deštivé dny mohou být pro rodiče s dětmi obzvlášť náročné. Pokud se vám nedostane příležitosti jít ven a trávit čas na čerstvém vzduchu, mohou se děti rychle začít nudit a hádat se. Tady jsou některé osvědčené tipy, jak zvládnout deštivý den s dětmi a udržet je zabavené.

 • Zaměřte se na indoor hry a aktivity. Deštivé dny jsou ideální příležitostí k vytvoření nějakých zábavných a kreativních indoor aktivit pro děti. Hrajte deskové hry, dělejte puzzle, vytvořte nějaký umělecký projekt nebo si s dětmi zahrajte nějakou indoor sportovní hru.
 • Přečtěte si knihu společně. Deštivý den je také skvělým časem na čtení. Vyberte si nějakou knihu, přečtěte ji společně s dětmi a diskutujte o příběhu a postavách.
 • Udělejte si den filmového maratonu. Pokud máte k dispozici nějaké pěkné filmy, proč neudělat den filmového maratonu? Stačí si připravit něco sladkého na svačinu a užít si společné sledování.
 • Vyhledejte umělecké aktivity v okolí. Pokud se vám stále zdá, že potřebujete opustit domov, zkontrolujte místní umělecké aktivity, které se konají v interiéru. Mnoho galerií, muzeí a divadel nabízí interaktivní vzdělávací aktivity pro děti.
 • Vyrazte na výlet. I když je venku špatné počasí, můžete si stejně užít hezký výlet. Navštivte nějaké zajímavé místo v přírodě, jako je botanická zahrada nebo akvárium. I deštivé počasí může být krásné, pokud se na něj podíváte správným způsobem.

S těmito osvědčenými tipy od rodičů budete moci snadno zvládnout deštivý den s vašimi dětmi a udržet je zabavené. Důležité je nechat děti být tvořivými a aktivními, i když právě nemůžou být venku.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak zvládnout deštivý den s dětmi a nezbláznit se: Osvědčené tipy od rodičů

Tip 1: Využijte kreativitu

Jedním z nejlepších způsobů, jak se pobavit, je využít kreativitu. Zkuste dětem nabídnout tvoření z papíru, umělecké malování, nebo sestavování puzzle. Pokud nemáte tyto věci doma, přemýšlejte o experimentování s recyklacemi, jako jsou výroba papírových loutek nebo papírových letadel.

Tip 2: Zahrát si společenskou hru

Společenské hry nejen pomohou dětem rozvíjet koordinaci, ale také budou vzdělávací a zábavné. Můžete si zahrát karty, šachy, nebo například hru Člověče nezlob se.

Tip 3: Vytvořit si doma kino

Deštivý den je skvělou příležitostí pro vytvoření si domácího kina. Najděte si oblíbený film, uzavřete okna, zhasněte a posaďte se pohodlně. Taková zábava bude jistě víc než vyhovující pro celou rodinu.

Tip 4: Sportujte doma

Deštivé počasí může být skvělou příležitostí pro vnitřní sportování. Můžete si mezi sebou zorganizovat závody veslování na stacionárním kole, atletické soutěže nebo dokonce volejbal uvnitř domu. Takovou aktivitou se udržíte v pohybu a budete se cítit dobře.

Tip 5: Výlet do muzea

Deštivý den není nutně synonymem k pobytu doma. Můžete si najít některé muzeum či galerii, které je otevřené v průběhu dne. Tato zábava je určená pro celou rodinu a bude mít nejen zábavný charakter, ale také zvýší kultivaci.

Pomocí tipů, které jsme Vám přinesly, bude deštivý den přestávat být nudným. Hledejte na internetu další kreativní nápady a aktivujte svou mysl a tělo. Všechny tipy byly osvědčené a testované samotnými rodiči. Pokud máte svůj oblíbený tip na deštivý den, neváhejte je s námi sdílet v komentářích.

Odkazy:
Parents.com – Rainy Day Activities

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jak zvládnout deštivý den s dětmi a nezbláznit se: Osvědčené tipy od rodičů

Zahrát si společenskou hru

Jednoduché stolní hry, jako jsou Člověče, nezlob se nebo Dostihy a sázky, jsou skvělou zábavou pro celou rodinu. Navíc podporují rodinné vztahy a komunikaci.

Připravit si kreativní projekty

Deštivý den je ideální čas na vytváření různých kreativních projektů, jako jsou například malování, modelování z hmoty, tvoření z papíru nebo vyšívaní. Toto je zábava, kterou si užijete společně a výsledek vás bude těšit ještě dlouho po dešti.

Najít si hodinovou aktivitu

Pro dospělé a starší děti jsou hodinové aktivity, jako je například jít do kina, navštívit muzeum nebo galerii, ideální volbou pro deštivý den. Pro mladší děti může být zajímavé navštívit interaktivní muzeum nebo planetárium.

Připravit si domácí kino

Pokud se vám nechce nikam chodit, můžete si připravit domácí kino. Vybrat si společně s dětmi film, nachystat popcorn a vytvořit si pohodlné místo na gauči nebo posteli. Toto je zábava, kterou ocení všichni a navíc si můžete užít pocit, že je venku špatné počasí.

Připravit si deštivý plán

Když víte, že bude pršet, můžete si připravit deštivý plán a naplánovat si aktivity, které na deštivý den můžete dělat. Patří sem návštěva knihovny, nošení gumových holínek a skákání v kalužích, vaření společně s dětmi nebo pohádkové čtení. Těchto aktivit je mnoho a jistě si vyberete ty, které jsou příjemné pro celou rodinu.

hudebni nastroje

Co s dětmi když prší

Útulné vnitřní aktivity

Pokud se venku řádí déšť, můžete si s dětmi zahrát oblíbené deskové hry, postavit si domeček nebo se povídat u hrnku horkého čaje. Také se můžete věnovat kreativní činnosti jako malování, modelování z hlíny, tvoření z papíru a podobně.

Návštěva muzea nebo galerie

Děti se mohou naučit nové věci a získat zajímavé vědomosti při návštěvě muzea nebo galerie. V mnoha městech jsou připraveny speciální interaktivní expozice pro děti, které jsou ideální pro deštivé dny.

Bowling nebo jiný sportovní zážitek

Pokud preferujete aktivní zábavu i v deštivém počasí, můžete navštívit bowlingovou dráhu a strávit tam třeba celé odpoledne. Alternativou může být i výlet na kryté plavecké bazény nebo návštěva sportovního centra.

Pokud se chcete dozvědět více o dalších aktivitách pro děti, když prší, navštivte tuto stránku na Wikipedii.

pro děti

Jak zvládnout deštivý den s dětmi a nezbláznit se: Osvědčené tipy od rodičů

 • Plánování aktivit v předstihu – například kreativní projekty, výrobu dekorací, pečení, hraní her
 • Najděte si kryté místo na aktivity venku – například botanické zahrady, venkovní bazény s krytou částí, sportovní haly, trampolínové parky
 • Prozkoumejte kulturní nabídky v okolí – muzea, galerie, divadla, kino
 • Vytvořte domácí kinosál s oblíbenými filmy a popcornem
 • Zapojte děti do přípravy jídel – vaření, pečení, mixování koktejlů
 • Zorganizujte hry a soutěže – deskové hry, karetní hry, stolní fotbal, hledání pokladů
 • Nezapomeňte na relaxaci – tvořivé malování, četbu knih, poslech hudby nebo meditaci

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno