Jak zvolit správnou velikost dětské kytary pro začátečníka?

Pokud chcete naučit své dítě hrát na kytaru, může být náročné vybrat pro něj správnou velikost. Zde jsou některé faktory, na které byste se měli zaměřit.

 • Věk a výška dítěte: Pro velikost kytary jsou důležité věk a výška dítěte.
 • Kategorie velikosti: Kytary jsou kategorizovány podle velikosti. Pro dítě jsou vhodné menší kategorie, např. 1/4, 1/2, nebo 3/4.
 • Vyzkoušejte před nákupem: Než si kytaru koupíte, dejte vašemu dítěti možnost ji vyzkoušet. Ujistěte se, že jsou schopni držet a hrát na kytaru pohodlně.
 • Poradte se s odborníkem: Pokud se nejste 100% jisti, jakou velikost kytary zvolit, obraťte se na odborníka, např. v hudebním obchodě nebo lekci kytary.

Vybrání správné velikosti kytary pro dítě může být náročné, ale pokud si dáte na zřetel tyto faktory a poradíte se s odborníkem, pomůžete svému dítěti najít tu nejvhodnější kytaru a navíc mu usnadníte učení a zlepšování svých hudebních dovedností.

děti

Hudební nástroje pro děti v AKCI ➡️

Jak zvolit správnou velikost dětské kytary pro začátečníka?

Proč je důležité vybrat správnou velikost kytary?

Vybrat správnou velikost dětské kytary pro začátečníka je velmi důležité nejen pro pohodlí a správnou pozici hráče, ale také pro kvalitu zvuku. Pokud bude kytara příliš velká nebo malá, může to mít negativní dopad na techniku hry a celkové pohodlí při hraní.

Jak vybrat správnou velikost kytary?

Existuje několik faktorů, které je třeba zvážit při výběru správné velikosti dětské kytary:

Věk

Nejprve je třeba zvážit věk dítěte, které bude kytaru hrát. Existuje několik standardních velikostí kytar, které jsou vhodné pro různé věkové kategorie:

 • 1/4 kytara: vhodná pro děti ve věku 4-6 let
 • 1/2 kytara: vhodná pro děti ve věku 5-8 let
 • 3/4 kytara: vhodná pro děti ve věku 8-11 let
 • 4/4 (celá) kytara: vhodná pro děti ve věku 11 a více let

Velikost dítěte

Dalším faktorem, který je třeba zvážit, je celková velikost dítěte. Pokud je dítě například velmi vysoké a má dlouhé paže, může být potřeba zvolit větší kytaru, než by odpovídalo jeho věku.

Pohodlí a správná pozice hráče

Kromě věku a velikosti dítěte je důležité zvážit také pohodlí při hraní a správnou pozici hráče. Pokud by kytara byla příliš velká nebo malá, mohlo by to vést k nepohodlí při hraní a špatné pozici hráče, což by mohlo mít negativní vliv na techniku hry.

Pro správnou pozici hráče je důležité, aby hráč seděl s kytarou na klíně a aby se náramek kytary nacházel na úrovni hráčova břicha.

Závěr

Výběr správné velikosti dětské kytary pro začátečníka je velmi důležitý pro správnou techniku hry, pohodlí a kvalitu zvuku. Při výběru je třeba zvážit věk dítěte, jeho celkovou velikost a také pohodlí při hraní a správnou pozici hráče.

Pro více informací o výběru velikosti dětské kytary se podívejte na tento článek: For Children: How to Choose the Right Guitar Size.

Hudební nástroje pro děti v AKCI ➡️

Jak zvolit správnou velikost dětské kytary pro začátečníka?

1. Zvažte věk a velikost dítěte

Při výběru dětské kytary je důležité zohlednit věk a velikost dítěte. Existují speciální kytary pro děti různých věkových kategorií a velikostí.

2. Zvažte délku hmatníku

Dalším faktorem, který může ovlivnit výběr kytary, je délka hmatníku. Délka hmatníku by měla být přiměřená rukám dítěte.

3. Testování kytary

Nejlepší způsob, jak zjistit, zda je kytara správné velikosti pro vaše dítě, je ji vyzkoušet. Dítě by mělo mít možnost sednout si s kytarou a zkusit ji hrát.

4. Konzultace s odborníky

Pokud nevíte, jakou velikost kytary zvolit, můžete se poradit s odborníkem. Pokud kupujete kytaru v hudebním obchodě, personál by měl být schopen vám poradit s výběrem správné velikosti.

hudebni nastroje

Vybrání správné velikosti dětské kytary

Malá ruka potřebuje malou kytaru

Velikost dětské kytary hraje velkou roli v tom, jak se dítě bude učit hrát na nástroj. Pokud kytara bude příliš velká, dítě bude mít potíže s pochopením jak ji držet a hrát na ni. Proto bychom měli vybírat kytaru podle velikosti dítěte.

Co je to dětská velikost kytary

Dětské kytary se obvykle vyrábějí v následujících velikostech: 1/4, 1/2, 3/4 a 7/8. Tyto velikosti se vztahují na délku kytary. 1/4 označuje nejmenší velikost kytary a 7/8 představuje největší velikost. Proto by měli rodiče nejprve změřit dítě a porovnat jeho velikost s velikostmi kytar.

Velikost kytary podle věku

Kytary se vyrábějí v různých velikostech, ale mnoho lidí preferuje velikosti dle věku dítěte.

 • 4-6 let : 1/4 kytary
 • 6-9 let : 1/2 kytary
 • 9-12 let : 3/4 kytary
 • 12-14 let : 7/8 kytary
 • 14 let a více : Plnohodnotná kytara

Vybrání nejlepší dětské kytary

Po výběru správné velikosti můžete začít hledat nejlepší dětskou kytaru. Dobrá dětská kytara by měla být lehká a snadno se ladit. Důležité také je, aby měla kvalitní hmatník a pražce. Existuje mnoho značek dětských kytar, které se vyrábějí s ohledem na různé věkové skupiny.

Chcete-li se dozvědět více o výběru dětské kytary, navštivte stránku Kytara na Wikipedii.

pro děti

Jak zvolit správnou velikost dětské kytary pro začátečníka?

 • Změřte výšku dítěte a porovnejte ji s dostupnými velikostmi kytar.
 • Pro nejmenší děti je vhodná 1/4 kytara, pro starší děti a menší adolescenty se hodí 1/2 kytara.
 • Pokud je dítě vysoké a silné, může zvolit 3/4 nebo plnohodnotnou kytaru.
 • Vyberte kytaru s dostatečně nízkou akční výškou a snadno ovladatelnými strunami pro snadné učení se hrát.
 • Při výběru nezapomeňte na pohodlí a ergonomii dětské kytary.

Hudební nástroje pro děti v AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno