Jaké jsou klíčové dovednosti, které by mělo mít 7měsíční miminko?

Mělo by se očekávat, že 7měsíční miminko začne rozvíjet některé důležité dovednosti. Následující klíčové oblasti jsou pro toto věkové období zvláště důležité:

 • Motorické dovednosti: V této fázi by miminko mělo být schopné udržovat vzpřímenou pozici a sedět bez podpory. Také by se mělo začít otáčet, plazit či se lezce pohybovat kolem. V některých případech již může mít miminko možnost samostatně sedat a dokonce i vzpírat se na nohách podporované nábytkem.
 • Sociální dovednosti: Miminko v tomto věku vyjadřuje své emoce a začíná rozpoznávat lidi a připojovat se k nim. Může se objevit smích, reakce na jiné lidi a snaha dostat se blíže k nim.
 • Jazykové dovednosti: Miminko by mělo začít produkovat různé zvuky a slabiky. Může se objevit první slovo nebo napodobování zvuků, které slyší. Miminko také může začít rozumět jednoduchým pokynům a reagovat na svoje jméno.
 • Rozvoj smyslů: V tomto věku by mělo miminko začít rozpoznávat různé tvary, barvy a textury. Mělo by si být vědomo svého okolí a být schopné se zaměřovat na věci.
 • Dovednosti při jídle: Miminko by mělo být schopné začít ochutnávat různé příchutě a potraviny. Mělo by být schopné jíst piškoty, ovoce a zeleninu, zatímco stále dostává hlavní stravu z mateřského mléka nebo mléčného přípravku.


děti

Jaké jsou klíčové dovednosti, které by mělo mít 7měsíční miminko?

Jaké jsou klíčové dovednosti, které by mělo mít 7měsíční miminko?

Rozvoj motoriky

Miminka ve věku 7 měsíců často začínají posilovat své svaly a zlepšovat svou motoriku. Jejich schopnost udržet hlavičku je lepší, umí se posadit s podporou a některé se už dokonce dokáží přetočit ze zad na bříško a zpět.

Pokud si přejete více informací o vývoji motoriky u 7měsíčního dítěte, můžete si přečíst tento článek.

Rozvoj komunikace

V této fázi se miminka začínají učit komunikovat s okolím. Řečový vývoj sice teprve začíná, ale mohou již vydávat různé zvuky, pár slabik nebo se pobrukovat. Kromě toho jsou také schopna reagovat na hlasitý zvuk nebo se otáčet směrem k zdroji zvuku.

Pokud vás zajímá více informací o rozvoji komunikace u 7měsíčního miminka, navštivte prosím tento odkaz.

Počátky krmení

V 7 měsících mohou rodiče začít s postupným zaváděním pevné stravy do jídelníčku svého dítěte. I když stále dostává mateřské nebo umělé mléko jako základní potravu, je vhodné postupně přidávat jemně rozmixované potraviny, které jsou vhodné pro výživu v tomto věku.

Zde najdete užitečné informace o zahájení příkrmy u 7měsíčního miminka: Klikněte sem.


NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️FAQs

Jaké jsou klíčové dovednosti, které by mělo mít 7měsíční miminko?

Miminka ve věku 7 měsíců vykazují různý stupeň vývoje a dovedností, které pomáhají jejich fyzickému a emočnímu růstu. Některé z klíčových dovedností, které by mělo 7měsíční miminko vykazovat, zahrnují:

 • Schopnost udržovat vzpřímený postoj a sedět bez podpory
 • Schopnost plazit se a vytahovat se na nohy
 • Probíhající vývoj jemné motoriky, umožňující manipulaci s předměty, například držení hraček
 • Interakce s okolím, například usmívání se, ukazování prstem na věci
 • Zvýšená schopnost chápat řeč a reagovat na zvuky
 • První pokusy o mluvení, například vydávání slabik nebo zvuků
 • Zlepšená koordinace očí a rukou, například přeskakování očima mezi předměty

Pamatujte si, že každé dítě se vyvíjí individuálně, a tak se mohou dovednosti u miminek mírně lišit. Je důležité podporovat jejich vývoj prostřednictvím vhodných her, aktivit a stimulace.


žena
Miminko 7 měsíců

Miminko 7 měsíců

Vývoj miminka ve 7 měsících

V sedmém měsíci se miminko nachází ve fázi rychlého vývoje. Je zde mnoho důležitých změn, které ovlivňují jeho fyzický i mentální růst.

Ve věku 7 měsíců začíná miminko aktivně a plně mluvitlesdjkoeoedkowekdmeojfdk eeeei du’iwdlwieofioue eieoiwflkw fioefio

Miminko v této fázi začíná lépe rozpoznávat tváře blízkých osob a reaguje na své jméno. Také se začíná pokoušet plazit nebo dokonce sedět bez podpory.

Zdraví a výživa

Ve 7 měsících je miminko vhodné zařadit do jeho stravy pevnou stravu. Je vhodné konzultovat s pediatrem, jaké potraviny zařadit a jaké zatím vynechat.

Důležité je také dbát na dostatečný příjem tekutin a zajistit dostatečnou hydrataci. Miminko by mělo mít také dostatek spánku a odpocinku pro správný růst a vývoj.

Více informací o vývoji miminka v 7 měsících najdete na stránce: Vývoj miminka


pro děti

Jaké jsou klíčové dovednosti, které by mělo mít 7měsíční miminko?

 • Dovednost udržet hlavu vzpřímenou
 • Podpora rukama a nohama
 • Mimika a smích
 • Hmatové vnímání
 • Posazování se a částečné opětovné sedání
 • Odplivování potravy a začátek krmení příkrmů
 • Zkoušení prvních pohybů a plazení

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekZlepšujeme poslušnost staršího psa: Jak používat pozitivní zpětnou vazbu
Další článekVelká šlapací motokára jako alternativa k elektronickým herním konzolím: Proč je to skvělá volba pro rodiny
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno