Jaké jsou nejčastější problémy při plánování těhotenství a jak je řešit

Keyword: plánování těhotenství

Plánování těhotenství může být pro mnoho párů velkou výzvou. Ne vždy se totiž podaří očekávaná gravidita vzniknout na první pokus. Existuje řada různých faktorů, které mohou být příčinou toho, že se těhotenství nedaří absolvovat bez problémů.

Keyword: neplodnost

Nejčastějším problémem bývá neplodnost. Ta postihuje až 10 % párů a může být způsobena mnoha faktory, např. hormonálními poruchami, infekcemi nebo anatomickými problémy, jako jsou uzávěry vejcovodu apod.

Keyword: zdravotní rizika

Dalším problémem, který se může při plánování těhotenství objevit, jsou různé zdravotní rizika. Zvláště pokud jde o nastávající matku, je třeba být velmi opatrný. Kromě těhotenské cukrovky nebo hypertenze se může jednat i o některé genetické nemoci, zvláště v případech, kdy jsou tyto nemoci přítomny v rodinné anamnéze.

Keyword: řešení problémů

Pokud se vám nedaří otěhotnět, je důležité nevzdávat se hned po prvním neúspěchu. Existuje řada způsobů, jak problémy řešit. Pokud je příčinou neplodnosti nějaká konkrétní anatomická odchylka, může pomoci řešení chirurgické. Pokud jde o hormonální poruchy, lze zvažovat hormonální substituční terapii. Existují i přípravky pomáhající zlepšit kvalitu spermií.

V případě různých zdravotních rizik se doporučuje konzultovat problém s lékařem, který je schopen posoudit rizika pro dítě i pro matku a navrhnout vhodná opatření.

Plánování těhotenství není vždy snadné, ale existuje řada způsobů, jak se s problémy vyrovnat. Důležité je nevzdávat se snů o dítěti a najít si kvalifikované odborníky, kteří vám s řešením vašich potíží rádi pomohou.

děti
Jaké jsou nejčastější problémy při plánování těhotenství a jak je řešit

Nejčastější problémy při plánování těhotenství

Nepravidelný menstruační cyklus

Ženy se setkávají s nepravidelným menstruačním cyklem z různých důvodů. To způsobuje obtíže při plánování těhotenství, protože těžko odhadneme plodné dny v období nepravidelných cyklů. Existují různé způsoby, jak tento problém řešit.

 • Vedení menstruačního kalendáře
 • Používání ovulačních testů
 • Navštívit lékaře pro vyloučení jakýchkoliv komplikací

Nedostatečný produkce vajíček

Některé ženy mohou mít nedostatečnou produkci vajíček, což může být dalším proplem při plánování těhotenství. To může být způsobeno věkem, hormonálním nerovnováhou a dalšími faktory.

Existují různé možnosti pro řešení tohoto problému:

 • Hormonální terapie
 • In vitro fertilizace (IVF)
 • Užívání doplňků stravy s folsavou a dalšími zdravými živinami pro podporu plodnosti

Vyšší věk

S postupujícím věkem se snižuje pravděpodobnost těhotenství. Když jdou ženy do pozdních 30. a 40. let svého života, je pravděpodobné, že se budou setkávat s obtížemi v plánování těhotenství.

Existuje několik možností, jak řešit tento problém:

 • Zkuste omezit stres v životě, což může pomoci zlepšit plodnost
 • Navštivte specialistu v plánování těhotenství pro další doporučení
 • Zvažte adoptování nebo využití spermií a vajíček dárců

Shrnutí

Plánování těhotenství může být pro mnoho žen velmi náročné. Nicméně existují různé způsoby, jak řešit nejčastější problémy.

Zatímco některé z těchto problémů mohou vyžadovat lékařskou pomoc, existují i jiné možnosti, jak ženy mohou zlepšit svou šanci na úspěšné těhotenství.

Zdroj: U.S. Department of Health & Human Services: Trouble Getting Pregnant


NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️

Jaké jsou nejčastější problémy při plánování těhotenství a jak je řešit

Nepodařené otěhotnění

Jedním z nejčastějších problémů při plánování těhotenství je nepodařené otěhotnění. Řešením může být navštívit lékaře a projít preventivními vyšetřeními. Dále může pomoct sledování ovulace a správného času pohlavního styku.

Nedostatečné zdraví

Dalším problémem může být nedostatečné zdraví. Řešením může být zlepšení životního stylu, jako je snížení stresu, zdravá a vyvážená strava a pravidelná fyzická aktivita.

Věk

Věk může být také faktorem ovlivňujícím plánování těhotenství. Řešením může být konzultace s lékařem a případné vyšetření oplodnitelnosti.

Zdravotní problémy

Zdravotní problémy mohou také představovat překážku při plánování těhotenství. Řešením může být konzultace s lékařem a pravidelné sledování nemocí.

Nadměrná konzumace alkoholu a kouření

Nadměrná konzumace alkoholu a kouření mohou mít negativní vliv na plodnost. Řešením je omezit nebo přestat s těmito zlozvyky.

Tyto jsou jen některé z možných problémů při plánování těhotenství. Doporučuje se konzultace s lékařem a pravidelné sledování zdravotního stavu.

žena

Jak udělat dítě: Návod pro případné budoucí rodiče

Přemýšlejte o svém zdraví

Před tím, než začnete plánovat miminko, je důležité zamyslet se nad svým zdravím. Zdraví vás obou budoucích rodičů je klíčové pro úspěšné početí dítěte. Dbejte na správnou výživu, dostatečný pohyb a užívání důležitých vitamínů. Pokud máte nějaké zdravotní potíže, konzultujte s lékařem, zda je pro vás vhodné otěhotnět.

Plánování ovulace

Početí dítěte je nejpravděpodobnější během ovulace. Pokud chcete zvýšit své šance na početí, sledujte svou ovulaci. Existuje mnoho aplikací, které vám pomohou ovulaci sledovat a spočítat nejlepší dny pro početí.

Zdravý životní styl

Kromě zdravé výživy a pravidelného pohybu je pro úspěšné početí důležité vést zdravý životní styl. Zdravotní stav obou rodičů, stres a další faktory mohou mít vliv na pravděpodobnost otěhotnění. Proto se snažte co nejvíce eliminovat stresové situace a věnujte se svým blízkým.

Pokud máte jakékoli další dotazy ohledně plánování dítěte, doporučujeme navštívit stránky Wikipedie na téma „plodnost“. Zde naleznete ucelené informace a další užitečné tipy.

pro děti

Nejčastější problémy při plánování těhotenství a jak je řešit:

 • Nedostatečná péče o zdraví matky – Je důležité vést zdravý životní styl, zbavit se špatných návyků a sledovat své zdravotní problémy.
 • Nepodceňování vlivu věku na těhotenství – Čím je žena starší, tím jsou nižší šance na otěhotnění.
 • Nízká kvalita spermatu – Muž by měl dbát na své zdraví a snažit se minimalizovat faktory, které mohou kvalitu spermatu snížit.
 • Problémy s ovulací – Je třeba sledovat ovulační cyklus a případně používat ovulační testy.
 • Stres – Stres může mít negativní vliv na plodnost. Je důležité najít cesty, jak stres minimalizovat.

NEJLEPŠÍ DIETA V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekVyzkoušejte si strategickou fantasy deskovku s přáteli
Další článekRhodos pro rodiny: Nejlepší hotely a ubytování☀️
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno