Jaké jsou vaše práva, pokud jde o kojení na veřejnosti?

Kojení na veřejnosti je v mnoha zemích přirozenou a běžnou součástí mateřství. Pokud jste rozhodnuty kojit své dítě na veřejnosti, měli byste znát svá práva, aby vám nikdo nemohl vadit. Zde jsou některá základní práva, které vám náleží:

  • Právo na kojení kdekoliv: Pokud máte právo být na veřejnosti, máte také právo na kojení. To zahrnuje veřejné prostranství, jako jsou parky, náměstí, pláže a další.
  • Právo na soukromí: Pokud se cítíte více pohodlně, můžete kojit své dítě v soukromí. Pokud jde o veřejnosti, měli byste mít k dispozici základní soukromí, jako je například přepravní box pro kojící matky.
  • Právo na nediskriminaci: Nemělo by být diskriminace pro kojící matky, ať už z hlediska genderu, věku nebo jakýchkoli jiných okolností.
  • Právo na podporu: Pokud se setkáte s obtížemi, měli byste být schopni najít podporu od zdravotnických pracovníků nebo skupin pro kojící matky.

Pamatujte si, že kojení na veřejnosti je přirozená a běžná součást mateřství. Pokud máte pocit, že byla vaše práva porušena, měli byste se poradit s právním poradcem nebo poradit se s organizacemi na ochranu práv kojících matek.

děti

Kojící polštáře v AKCI ➡️

Jaké jsou vaše práva, pokud jde o kojení na veřejnosti?

kojení na veřejnosti

1. Kojení na veřejnosti je povolené a chráněné zákonem

Kojení na veřejnosti je v mnoha zemích, včetně České republiky, přirozenou a běžnou součástí mateřství. Pokud se k tomuto způsobu kojení rozhodne matka, měla by mít zaručeno své právo kojit své dítě na veřejných místech bez jakýchkoliv diskriminačních prvků. Český zákon č. 117/1995 Sb., o ochraně zdraví, v §18 říká: „Matka kojící dítě má právo kojit dítě na veřejnosti, pokud to dítě vyžaduje“.

2. Neexistuje zákonný požadavek na zakrývání při kojení

Matkám, které se rozhodnou kojit své dítě na veřejnosti, se v České republice nenutí, aby své dítě zakrývaly. Nikde v zákoně není uvedeno, že by měly mít matky obavy o své kojící prso nebo zakrývat svá prsa šátkem nebo jiným krytem.

3. Nekomentujte kojení na veřejnosti

Kojení na veřejnosti není pro mnoho lidí zvykem, takže je to pro ně často neobvyklé. Pokud se někdo nechová v souladu s obvyklým způsobem chování, nemělo by být kritizováno. Pokud vidíte matku, která kojí své dítě, můžete chválit, ale také můžete zůstat tiše a pokračovat v pohybu.

4. Pokud se stanete obětí diskriminace, máte právo na ochranu

Kojení na veřejnosti nesmí být důvodem pro diskriminaci žen. Pokud matka kojí své dítě na veřejnosti a někdo ji za to napadne nebo komentuje, jedná se o diskriminační chování. Pokud byste se stali obětí diskriminace, můžete se obrátit na veřejné orgány, které vás ochrání a pomohou vám získat náhradu za utrpěné škody.

V USA existuje velké množství organizací a webových stránek věnovaných kojení na veřejnosti. Pokud byste chtěli získat více informací o kojení na veřejnosti v USA, doporučujeme navštívit stránku La Leche League USA (anglicky).


Doufáme, že vám tento přehled pomohl získat potřebné informace ohledně vašich práv při kojení na veřejnosti.

Tento článek byl vytvořen firmou XXX pro poskytnutí informací a neručíme za jeho správnost a komplexnost. Pokud máte další otázky ohledně kojení na veřejnosti, obraťte se prosím na svého lékaře nebo na místní organizace zaměřené na kojení.

Kojící polštáře v AKCI ➡️

Jaké jsou vaše práva, pokud jde o kojení na veřejnosti?

1. Máte právo kojit na veřejnosti

Podle zákona můžete kojit své dítě za veřejnosti kdekoli, kdykoli a jakkoli chcete. Nikdo by vás za to neměl odsuzovat, kritizovat nebo vám znemožnit kojení v místnosti, ve které se nacházíte.

2. Nemusíte se stydět nebo zakrývat

Máte právo kojit bez zbytečného stydění nebo zakrývání. Pokud se cítíte pohodlněji přikrytím, můžete si přinést šátek nebo speciální pokrývku, ale není to povinné.

3. Nesmí vám být bráněno v přístupu ke službám

Když kojíte, měli byste mít stejnou přístupnost ke službám jako ostatní. Pokud vám někdo nesprávně brání vstup nebo se na vás obrací kvůli kojení, můžete podat stížnost na diskriminaci.

4. Nemůže vás z nějakého místa vykázat

Může se stát, že vám někdo bude chtít zakázat kojení na veřejnosti. Pokud ale kojíte v místě, kde máte právo být, nemůže vás z tohoto místa vykázat. Pokud vás někdo obtěžuje kvůli kojení, obraťte se na policii nebo na organizace, které se zabývají právem matek kojit na veřejnosti.

jak děti

Jak kojit na veřejnosti

Kojení má mnoho zdravotních a výživových výhod pro dítě i matku. Nicméně, většina matek si kladou otázku, zda mohou kojit své dítě na veřejnosti. Zde jsou některé tipy, jak kojit na veřejnosti:

Zvolte vhodné oblečení

Je dobré zvolit si oblečení, které usnadní kojení na veřejnosti. Měli byste si vybrat oblečení, které umožňuje snadný a diskrétní přístup k prsu. Existuje mnoho speciálních kojících triček a šatů, které usnadňují tento proces.

Připravte se na reakce

I když kojení na veřejnosti je zcela přirozené, může vyvolat nespokojenost nebo dokonce pohoršení u jiných lidí. Pamatujte si však, že máte právo kojit své dítě a nemusíte se před ním skrývat. Připravte se na případné reakce a buďte připraveni na to, že některé osoby mohou být k této situaci citliví.

Podnikněte kroky k ochraně vašeho soukromí a soukromí vašeho dítěte, ale zároveň mějte na paměti, že kojení na veřejnosti není ničím špatným a je důležité kvůli zdraví vašeho dítěte.

Pokud máte zájem o další informace o tématu kojení na veřejnosti, navštivte prosím následující odkaz na Wikipedia.

pro děti

Jaké jsou vaše práva, pokud jde o kojení na veřejnosti?

  • Máte právo kojit své dítě kdekoli na veřejnosti.
  • Nemusíte se bát diskriminace za kojení na veřejnosti.
  • Nemusíte mít při kojení zakrytou hlavu nebo prsa, pokud nechcete.
  • Nemusíte se obávat pokuty za kojení na veřejnosti.
  • Nemůže vám být zakázáno kojit dítě kvůli jeho věku nebo míře hlasitosti pláče.

Kojící polštáře v AKCI ➡️

Kategorie – Miminka

Předchozí článekRecenze nejoblíbenějších panenek pro dívky i chlapce🧸
Další článekKreativní hračky pro kluky: stavění, modelování a konstruování
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno