Jaký film nebo seriál si pustit s dětmi, když venku prší

Venku prší a děti zůstávají doma? Co takhle si pustit nějaký kvalitní film nebo seriál, který bude děti bavit a zároveň bude prospěšný pro jejich vývoj?

Existuje mnoho možností, jak vybrat ten správný obsah pro vaše děti. Pokud preferujete animované filmy, určitě byste neměli minout klasické filmy od Disneyho nebo Pixaru jako Toy Story, Ratatouille nebo Nemo. Tyto filmy jsou nejen zábavné, ale také podporují dětskou fantazii a učí je důležité životní lekce jako třeba hodnotu přátelství nebo důležitost snění.

Pokud se vaše děti zajímají o vědu, existuje mnoho vědeckých dokumentů nebo seriálů, které mohou být pro ně velmi inspirativní. Mezi ně patří třeba seriál Cosmos od Neila deGrasse Tysona nebo dokumenty od Davida Attenborougha, jako třeba planety.

Nezapomeňte také brát v úvahu věkovou kategorii a zájmy vašich dětí, aby si opravdu užívali sledování a učili se něco nového.

děti

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jaký film nebo seriál si pustit s dětmi, když venku prší

Filmy pro děti

Když se venku s řádí déšť a venku nehrozí žádná zábava, co dělat s dětmi? Co takhle se posadit a podívat se společně na nějaký pěkný film? My jsme pro vás připravili seznam nejlepších filmů pro ty nejmenší.

1. Kniha džunglí

Kluk Mowgli, kterého vychovávala smečka vlků, se musí naučit přežít a bojovat jak s dravci, tak s dalšími nepřáteli. Tento klenot Disneyovské koruny se vyznačuje nezapomenutelnými písněmi, zábavnými dialogy a roztomilými postavami.

2. Toy Story

Dnes už legendární film od Pixaru získal srdce mnoha diváků. Oživlá hračka Woody se snaží ubránit svého pána Andyho před novou hračkou, hrdinou vesmírných dobrodružství Buzzem Lightyearm. Tento film baví nejen děti, ale rozhodně i dospělé.

3. Popelka

Krásná a skromná Popelka, terč šikany své kmotřenky a jejích ošklivých dcer, je oceněna svou dobrotou a štěstím a získává srdce prince. Jednoduchý příběh, ale nezapomenutelný pro milióny diváků Disneyových klasik.

Seriály pro děti

Pokud máte rádi déle trvající filmy, nebo si prostě užíváte sledování sérií, můžeme vám prozradit, které jsou pro děti nejlepší.

1. Spongebob v kalhotách

Světle Žlutá, mořská houba Spongebob, pracuje jako grilovač v restauraci Krusty Krab a pravidelně se dostává do různých situací v podmořském světě Bikini Bottom. Hlavní přednosti seriálu jsou jeho úplná odlehlost od reality, vtipné hlášky a roztomilé postavičky.

2. Princezna Sofia

Když se její matka vdá za krále, tak se obyčejná Sofie stane princeznou. Její nové kouzelné dobrodružství se odehrává v Království, kde potkává různé zvířecí i lidské přátele a kouzelné bytosti. Tento seriál se vyznačuje pěknou animací, pěknou hudbou a inspirativními, lákavými postavami.

3. Futurama

Tento animovaný sci-fi seriál nemusí být tak roztomilý jako ostatní. Potkáme se tu s posádkou jedné vesmírné lodi a sledujeme její vtipné a bizarní dobrodružství v budoucnosti. Futurama se vyznačuje nápaditými postavami, skvělým humorem a sci-fi příběhy.

Pokud máte nějaký další tip, podělte se s námi v komentářích níže.

Zdroj

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Jaký film nebo seriál si pustit s dětmi, když venku prší?

Filmy pro děti

Pokud hledáte film pro menší děti, doporučujeme například:

 • Království ledové
 • Autíčka
 • Ozvěny z pekla
 • Kačer Donald a jeho přátelé
 • Masinka Tomáš

Filmy pro starší děti

Pro starší děti jsou vhodné například tyto filmy:

 • Harry Potter
 • Piráti z Karibiku
 • Král lev
 • Indiana Jones
 • Star Wars

Seriály pro děti

Pokud dáváte přednost seriálům, zvažte následující:

 • Sponbob v kalhotách
 • Peppa Prase
 • Myšák Mickey
 • Přátelé
 • Tak jde čas

Při výběru filmu nebo seriálu nezapomínejte na věkovou kategorii vašich dětí a zachovávejte zdravý nadhled. Dovolte dětem ponořit se do fantazie a nechte je užít si společný čas u televize.

hudebni nastroje

Co s dětmi když prší

Nápady na program v deštivý den

Když se venku nechtějí děti moc proběhnout, můžete si spolu zahrát hry deskové nebo karetní hry, vyrobit spolu něco nového, jako třeba koláže, modely nebo origami. Můžete s nimi také zpívat karaoke nebo se společně dívat na filmy, samozřejmě s popcornem jako malým bonusovým prvkem!

Návštěva muzeí a galerií

Deštivý den může být ideální příležitostí k tomu, zajít s dětmi do muzea nebo galerie. V interaktivních expozicích se mohou učit o přírodě, vědě, historii nebo umění. Navíc jim to ušetří především odrážení od deště a zanechá je příjemně unavené.

Být kreativní

Pokud máte doma netradiční nástroje, jako třeba čajové sáčky nebo nýtovače, můžete s nimi spolu s dětmi tvořit. Také vyrobení mýdla, dárkových krabiček nebo šperků bývá velmi oblíbené. Vyberte si něco, co je bude bavit a co bude chtít uložit třeba i na památku.

Link: Seznam muzeí a galerií v Česku

pro děti

Jaký film nebo seriál si pustit s dětmi, když venku prší

 • Animované filmy a seriály jsou vždy dobrým výběrem pro děti
 • Disney klasiky jako Kniha džunglí nebo Leví král jsou ideální pro zábavu celé rodiny
 • Pokud hledáte něco zábavného a vzdělávacího, zkuste například seriál Příběhy z zahrady hogvorts nebo Planeta přírody
 • Pro starší děti by mohly být zajímavé filmy jako Harry Potter nebo Jurský park
 • Pokud se vaše děti zajímají o hudbu, můžete jim pustit například muzikál Annie nebo filmovou adaptaci Hairspray

KREATIVNÍ HRAČKY V AKCI ➡️

Kategorie – Hračky

Předchozí článekPřekvapivá témata otěhotnění – existují rizika spojená s menstruací?
Další článekJak začít učit děti hrát na kytaru: Základní postupy a tipy pro rodiče
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno