Kam na výlet s dětmi Abertamy – okres Karlovy Vary

Pokud hledáte ideální místo pro rodinný výlet, Abertamy v okrese Karlovy Vary jsou tou správnou volbou! Abertamy a jeho okolí nabízí mnoho aktivit pro děti i dospělé, a to jak v zimě, tak v létě.

Zimní aktivity
V zimě mohou děti užívat na sjezdovkách a běžeckých tratích. Oblíbenými středisky jsou například Skiareál Pernink nebo Klínovec. Pro ty nejmenší je zde i dětský park s vlekem.

Létání
V létě zase určitě nenechte ujít návštěvu na letišti Abertamy, kde si mohou děti prohlédnout historické letouny a třeba se i projížďkou v letadle nebo vrtulníku.

Muzea
Rodinný výlet můžete také spojit s návštěvou místních muzeí. V Abertamech se nachází muzeum hornictví a geologie se stálou expozicí minerálů a fosilií, a také muzeum stavebnic Merkur.

Tak neváhejte a s dětmi se vydejte na prozkoumání Abertam a okolí!

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Abertamy – okres Karlovy Vary

Kam na výlet s dětmi Abertamy – okres Karlovy Vary

Abertamy jsou malebné město v okrese Karlovy Vary, kde se skrývají spousty zajímavých míst a aktivit pro celou rodinu.

1. Sklářský průmysl

Abertamy jsou známé svým sklářstvím. Doporučuji zajít do místní sklářské dílny, kde se můžete podívat, jak se zpracovává sklo. Vaše děti si zde mohou dokonce i vyrobit svůj vlastní předmět ze skla, například vázičku.

2. Kostel sv. Mikuláše

Tento barokní kostel je kulturní památkou a jistě zaujme nejen váš zrak, ale i vaši představivost. Kostel stojí na vrcholu kopce a nabízí krásný rozhled na okolní krajinu.

3. Přírodní koupaliště

V létě si můžete s dětmi užít koupání v přírodním koupališti Údolanka. Kromě koupání nabízí i další aktivity, jako například skákací hrady, houpačky a pískoviště.

4. In-line dráha

Pokud máte rádi adrenalínové sporty, určitě oceníte in-line dráhu, která se nachází v Abertamech. Dráha je dlouhá až tři kilometry a bude se vám na ní skvěle jezdit.

5. Naučná stezka Bílá stopa

Pokud chcete strávit čas v přírodě, vydali se na naučnou stezku Bílá stopa. Tato stezka je dlouhá asi 9 kilometrů a vede vám krásným krajem Krušných hor. Na stezce se můžete dozvědět spoustu zajímavostí o této oblasti a užít si klidnou procházku v přírodě.

Toto jsou pouze některé z mnoha aktivit, které můžete v Abertamech s dětmi podniknout.

Pokud vás zajímají další tipy na výlety s dětmi, navštivte některý z těchto článků na amerických webových stránkách:


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v okrese Karlovy Vary?

Abertamy

Abertamy jsou skvělým cílem pro výlet s dětmi. V zimě můžete vyrazit na lyžovačku na nedaleký Klínovec, nebo se projet na bobové dráze přímo v Abertamech. V létě si můžete užít krásnou přírodu Krušných hor jak při pěších výletech, tak při cyklovýletech. Nejmladší zase potěší zábavní park pro děti.

Také můžete navštívit nedaleké Jáchymov, kde se dá projet lanovkou na Klínovec, nebo se projít po naučné stezce Jáchymovské doly. V oblasti se také nachází mnoho dalších zajímavých míst, jako například muzeum hornictví v Krásném, skanzen v Božích Daru nebo zámek ve Vykmanově.

Jiné možnosti v okrese Karlovy Vary

Kromě Abertamů a okolí nabízí okres Karlovy Vary řadu dalších možností pro výlety s dětmi. Můžete navštívit například:

  • Divokou ZOO v Karlových Varech
  • Krytý bazén Aquaforum v Lázních Bohdaneč
  • Klášter Teplá se zahradami, arboretem a naučnou stezkou pro děti
  • Skalní město Loket s hradem a muzeem čokolády

dovolená

Kam na výlet s dětmi Abertamy – okres Karlovy Vary

Kde zažít adrenalinovou zábavu

Abertamy nabízejí výborné příležitosti pro adrenalinovou zábavu pro dospělé i děti. Jednou z nejzajímavějších aktivit jsou lanové parky, jako například Lanový park Klíny, který je vzdálen necelých 20 kilometrů. Na výběr jsou také paintballová hřiště, horolezecké centrum či bungee jumping.

Kde se podívat na zvířata

Pro milovníky zvířat je v okolí Abertam k dispozici mnoho možností. Oblíbeným cílem rodin s dětmi je Medvědí park Monitoring v nejbližších Jáchymově. Děti se zde nebudou nudit ani v Zoo Plasy, která je cca 70 kilometrů vzdálena.

Kde se projít a užít si přírodu

V okolí Abertam se nachází mnoho turistických stezek, které nabízejí pěkné výhledy na šumavskou krajinu a krásné přírodní scenérie. Určitě stojí za návštěvu turistické cíle jako například poutní místo Mariánská Týnice či kaňon Studeného potoka.

Neváhejte a vydejte se na výlet s dětmi do okolí Abertam. Nabízí se zde mnoho aktivit a zážitků pro celou rodinu.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Abertamy – okres Karlovy Vary

  • Navštivte Skiareál Plešivec, kde si mohou vaše děti užít zábavu na sjezdovkách a v dětském parku
  • Vydejte se na procházku přírodou a navštivte rozhlednu Bublák s nádherným výhledem na okolní krajinu
  • Prozkoumejte muzeum Starý Hory, kde se děti mohou dozvědět zajímavosti o historii města a regionu
  • Návštěvu aquaparku v Karlových Varech si užijí všichni, kteří milují vodní radovánky
  • Pokud milujete zvířata, určitě nevynechejte návštěvu farmy Medardus v Boží Dar, kde vaše děti mohou pozdravit koně, ovce a kozy

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekKrkonošská psí škola pro štěňata: 5 způsobů jak zajistit zdravý a radostný růst vašeho psa
Další článekKočky jako skvělí společníci pro děti: Přínosy pro jejich vývoj a pohodu
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno