Kam na výlet s dětmi – Andělská Hora

Pokud hledáte zajímavý výlet s dětmi, určitě navštivte Andělskou Horu v okrese Bruntál. Toto malebné městečko leží v Jeseníkách a nabízí spoustu aktivit pro celou rodinu.

Zřícenina hradu Andělská Hora je ideálním místem pro procházku s dětmi. Kromě krásného výhledu na okolí se tu děti mohou vyblbnout na hradních zříceninách.

Skiareál Andělská Hora je také skvělou volbou, pokud hledáte zimní aktivitu s dětmi. Pro rodiny s dětmi jsou určena speciální zóny s vlekem a sjezdovkou.

Další tip na výlet s dětmi je Akvapark Andělská Hora, který nabízí velké bazény, skluzavky a vodní atrakce.

Pro milovníky přírody je ideální procházka kolem Andělského jezírka. Zde si děti užijí přírodu a rodiče si odpočinou od ruchu města.

Andělská Hora také nabízí spoustu restaurací a hospůdek, kde si po výletu můžete dát k obědu či večeři tradiční moravské speciality.

Tak co tedy čekáte? Kam na výlet s dětmi? Andělská Hora je vaše odpověď!

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Andělská Hora – okres Bruntál

Andělská Hora

Andělská Hora

Andělská Hora se nachází v okrese Bruntál a patří mezi nejkrásnější místa Jeseníků. Je to vyhaslá sopka, která je tvořena bazalty a čediči. Na vrcholu sopky se nachází kostel Nanebevzetí Panny Marie a poznávací znak Andělské Hory – socha archanděla Michaela.

Přírodní krásy

Andělská Hora je obklopena přírodními krásami, jako jsou vodopády, rozeklané skály a pozoruhodná vegetace. Jednou z nejkrásnějších přírodních památek je vodopád Bílé Labe, který se nachází pouhých 2 km od Andělské Hory. Dále je zde možnost sledovat nádherné rostlinné druhy, jako jsou lekníny, masožravé rostliny a orchideje.

Historické památky

Kromě přírodních krás je Andělská Hora také bohatá na historické památky. V samotném kostele Nanebevzetí Panny Marie se nachází dřevěná socha Madony, která je datována do 18. století. Dále je zde možnost navštívit expozici obrazů a sochařských děl v kapli Svatého Václava nebo barokní kapli svatého Rocha.

Zábava pro děti

Pro děti je Andělská Hora ideální místem na výlet. Kromě krásné přírody a historických památek zde najdete také dětské hřiště s pískovištěm, lanovým centrem a houpačkami. Dále je zde možnost navštívit zábavní park Andělský Dvůr, kde se děti mohou projet na lanovce, prolézt si skulinami ve skalách nebo sjet na skluzavce. V letních měsících se zde konají také různé kulturní akce a festivaly pro děti.

Ubytování

Pokud se rozhodnete zůstat na Andělské Hoře přes noc, nabízí se zde několik možností ubytování. V blízkosti Andělské Hory se nachází například horský hotel Andělka nebo penzion U potůčku. Pro milovníky turistiky je ideální možností ubytování chatová osada Anděla.

Závěr

Andělská Hora je krásné místo, které stojí za návštěvu. Kromě úchvatné přírody a historických památek zde najdete také spoustu zábavy pro děti. Pokud se rozhodnete zůstat přes noc, nabízí se zde několik možností ubytování. Doporučuji navštívit Andělský Dvůr, kde se konají různé kulturní akce a festivaly pro děti.

Zdroj:https://www.travelpoint.cz/andelska-hora-bruntal/


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

FAQs: Kam na výlet s dětmi Andělská Hora – okres Bruntál

Jaký je nejlepší čas na návštěvu Andělské Hory s dětmi?

Ideální sezónou pro výlet na Andělskou Horu s dětmi je jaro, léto a počátek podzimu. V těchto obdobích je k dispozici širší škála aktivit, jako například sjezdové dráhy, turistické trasy nebo jízda na koni.

Jaké aktivity jsou na Andělské Hoře pro děti k dispozici?

Na Andělské Hoře si děti mohou užít například zábavní park s lanovým centrem, dětské hřiště s pískovištěm nebo jízdu na horských kolech. Dále je zde aquapark nebo jízda na koni.

Co si mohou na Andělské Hoře prohlédnout děti a dospělí?

Andělská Hora nabízí mimořádně zajímavou rozhlednu, z níž je možno vidět celé okolí včetně Králického Sněžníku. Pro milovníky historie je zde Muzeum Keltů a Krajina sudů.

Jaké jsou možnosti stravování na Andělské Hoře?

Na Andělské Hoře se nachází několik restaurací a bufetů, které nabízí širokou škálu jídel a nápojů. Pro milovníky grilování a pikniku je zde k dispozici několik ohnišť a grilů.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Andělská Hora – okres Bruntál

Andělská Hora

Pokud hledáte výlet s dětmi v okrese Bruntál, může být Andělská Hora tou správnou volbou. Tento malebný kraj v Jeseníkách nabízí mnoho možností pro zábavu i odpočinek.

Zámek Andělská Hora

Návštěva zámku Andělská Hora by mohla být vhodným výletním cílem pro celou rodinu. Kromě krásných zámeckých zahrad mají návštěvníci možnost shlédnout interaktivní výstavu.

Lyžařský areál Andělská Hora

Jestliže hledáte adrenalinový zážitek, můžete vyrazit do lyžařského areálu Andělská Hora. Areál nabízí sjezdovky různé obtížnosti, snowpark i možnost skvělého občerstvení.

Outbound link: Andělská Hora

pro děti

Kam na výlet s dětmi Andělská Hora – okres Bruntál

  • Návštěva andělského kostela
  • Prohlídka expozice betlémů a historických exponátů
  • Možnost jízdy na koni a projížďky kočárem v okolí
  • Zábava na dětském hřišti s trampolínou a lanovým parkem
  • Koupání a relaxace v přírodním koupališti s vodními atrakcemi
  • Výlety do okolí – návštěva hrádku Zámeček, Přírodní rezervace Žebračka, či muzea a galerie v okolních městech

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekDěti; kočky a společné zážitky: Jak vytvářet nezapomenutelné vzpomínky
Další článekUložení plyšového zvířátka: Co dělat, aby se neutrhlo
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno