Kam na výlet s dětmi: Bečov nad Teplou – okres Karlovy Vary

Plánujete rodinný výlet a hledáte zajímavé místo pro děti? Navštivte Bečov nad Teplou v okrese Karlovy Vary.

Toto město nabízí mnoho možností pro zábavu a poznávání. Jedno z největších lákadel pro děti je zámek Bečov nad Teplou. Zahrada u zámku nabízí procházky v přírodě, děti si mohou hrát na hřišti nebo pozorovat živou zvěř a ptáky v loveckém pavilonu. V zámku samotném najdou děti velké expozice, které pro ně budou určitě zajímavé.

Další tip na výlet s dětmi v Bečově nad Teplou je procházka po naučné stezce „Bečovské skály“, kde se děti dozví mnoho zajímavostí o životě našich předků. Stezka nabízí i krásné výhledy na okolí.

Pro malé i velké dobrodruhy by mohl být zajímavý i vodácký výlet po řece Teplé. Není potřeba vlastních lodí, na místě si můžete půjčit vše potřebné včetně oblečení a obuvi. Pokud máte raději suchou zábavu, můžete se vydat na kole či na procházku do okolních lesů.

Bečov nad Teplou je skvělé místo na výlet s celou rodinou. Určitě si zde každý najde něco, co ho zaujme a co si bude pamatovat dlouho do budoucna.

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Bečov nad Teplou – okres Karlovy Vary

O Bečov nad Teplou

Bečov nad Teplou je malebné městečko, které se nachází v okrese Karlovy Vary. Je známé především díky svému krásnému hradu a mnoha historickým památkám. Je ideálním místem pro výlety s rodinou, protože nabízí mnoho zábavy pro děti i dospělé.

Co vidět v Bečově nad Teplou

Hrad Bečov nad Teplou

Hrad Bečov nad Teplou je jednou z nejvýznamnějších památek ve městě. Patří mezi nejromantičtější hrady v Česku a je otevřené pro veřejnost. Můžete si prohlédnout exponáty v muzeu, které se nachází v hradu, nebo se projít po krásných zahradách, které se rozkládají kolem hradu.

Zámek Bečov

Zámek Bečov byl postaven v 18. století a je umístěný v centru města. Je to skvělé místo pro rodinný výlet, protože nabízí mnoho zábavy pro děti. Můžete se projít po zámecké zahradě nebo si prohlédnout expozici v hradním muzeu.

Kostel sv. Jiří

Kostel sv. Jiří je krásná historická památka, kterou byste v Bečově neměli vynechat. Nachází se v blízkosti hradu a je to jeden z nejstarších kostelů v Česku. Uvnitř kostela se nacházejí cenné umělecké klenoty a sochy.

Historické vlaky

Pro děti a pro milovníky historie jsou ideálním místem historické vlaky. Můžete se projet starými parními lokomotivami nebo se projít po historickém nádraží.

Tipy na výlety s dětmi

Aquaparky v okolí

V okolí Bečova nad Teplou najdete několik skvělých aquaparků, které jsou ideálním místem pro celodenní rodinný výlet. Například v Karlových Varech se nachází Aquadream, který nabízí celoroční zábavu pro děti i dospělé.

Skály Klínovec

Skály Klínovec jsou jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů v okolí Bečova. Jsou ideálním místem pro rodinný výlet, protože nabízí krásný výhled na okolní krajinu. Můžete se tam vydat pěšky nebo na kole.

Závěr

Bečov nad Teplou je skvělým místem pro rodinné výlety. Nabízí mnoho zajímavých památek a zábavy pro děti i dospělé. Pokud plánujete navštívit Bečov nad Teplou, určitě byste neměli opomenout navštívit hrad, zámek a kostel sv. Jiří.

Pokud hledáte další tipy na rodinné výlety, doporučujeme nahlédnout na tento článek.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Bečov nad Teplou – okres Karlovy Vary

Jaké jsou nejlepší atrakce pro děti v Bečově nad Teplou?

V Bečově nad Teplou najdete několik zajímavých atrakcí pro děti. Největší hit je určitě prohlídka Bečovského zámku, kde se mohou děti projít zámeckým parkem a vyzkoušet si oblékání do historických kostýmů. Další skvělou atrakcí je naučná stezka pro děti, která prochází přírodním parkem Svatošské skály. Zajímavé jsou také cyklotrasy a pěší túry v okolí Bečova nad Teplou.

Kde se dá najíst s dětmi v Bečově nad Teplou?

V centru Bečova nad Teplou najdete několik restaurací a hospůdek, které nabízejí jídlo pro děti. Doporučujeme restauraci Hotel Purkyně, která má dětskou hernu a nabízí kvalitní jídlo za příznivé ceny. Další možností je restaurace U Dvou Sester, která je také oblíbená pro své dětské hřiště.

Jaké aktivity se dají podniknout s dětmi v okolí Bečova nad Teplou?

V okolí Bečova nad Teplou najdete mnoho dalších aktivit pro děti. Doporučujeme například návštěvu Karlovarského dětského světa, který nabízí různé zážitky pro děti, jako jsou třeba bazény s vlnobitím, skluzavky nebo vodní běhací dráha. Pro milovníky zvířat je tu pak možnost návštěvy Zoologické zahrady u Karlových Varů, kde děti mohou vidět zvířata ze všech koutů světa. Další možností je skvělý rodinný výlet do přírodní rezervace SOOS, kde si děti mohou prohlédnout rašeliniště a unikátní geologické útvary.

dovolená

Kam na výlet s dětmi: Bečov nad Teplou v okrese Karlovy Vary

Bečov nad Teplou – zámek a jeho poklady

Pokud máte rádi historii a zároveň chcete zaujmout své děti, můžete vyrazit do Bečova nad Teplou, kde se nachází krásný zámek s unikátním pokladem. Rodinná procházka zámek a jeho poklady nabízí podrobné informace o historii sídla i o pokladu, který byl objeven až v roce 1985. Celá prohlídka je vhodná i pro děti, kterým určitě zaujme příběh o skrytém pokladu.

Studánka přátelství

Při procházce městem rozhodně nesmíte vynechat navštívení Studánky přátelství. Tato studánka patří mezi nejznámější studánky v Česku a má krásnou historii. V minulosti se údajně stalo, že zde utonulo dítě, které plavalo v nedovoleném místě, a od té doby zde každoročně probíhá křest dětí.

Lázeňské město Karlovy Vary

Bečov nad Teplou se nachází v blízkosti lázeňského města Karlovy Vary, které rozhodně stojí za návštěvu. I pro děti se zde najde mnoho zajímavých aktivit, jako například lanové centrum Sunny Sky Park či Karlovarský dům dětí a mládeže.

Více informací o Bečově nad Teplou a jeho okolí najdete na Wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Bečov nad Teplou – okres Karlovy Vary

  • Navštivte hrad Bečov nad Teplou, který je známý svým renesančním arkádovým dvorem a unikátní mozaikou z 13. století.
  • Rozhledna Diana je ideální pro rodinný výlet. Z vrcholu rozhledny se nabízí nádherný výhled na Bečov nad Teplou a okolí.
  • Koupání a relaxaci nabízí největší lázeňské město v České republice: Karlovy Vary. Můžete se projet po lázeňských kolonádách nebo navštívit termální koupaliště.
  • Do Fojtovického údolí se dostanete z Bečova nad Teplou pěšky nebo na kole. V údolí najdete romantické rybníky a krásné výhledy.
  • Zajímavou a interaktivní prohlídku skla můžete absolvovat v nedalekých sklárnách Moser ve městě Karlovy Vary.

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekProč jsou plyšové hračky vhodné pro terapii dětí s autismem
Další článekRozšíření pro Star Wars deskovou hru: Nové možnosti a výzvy
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno