Kam na výlet s dětmi v Bohumíně?

Obyvatelé Bohumína mohou být pyšní na to, že žijí v blízkosti mnoha zajímavých turistických atrakcí. Pokud tedy nevíte, kam se vydat na rodinný výlet s dětmi, přinášíme vám pár tipů.

První zastávkou by mohlo být Národní kulturní památník oblasti Těšínska, kde se můžete projít po naučné stezce pro děti a navštívit expozice mapující historii a kulturu oblasti. Další možností je zajet do ZOO Ostrava – vzdálená jen krátkou cestou, kde se děti budou moci potkat s řadou zvířat a pozorovat je pouze z několika kroků.

Příznivci adrenalinových sportů mohou navštívit Junglepark, kde si mohou vyzkoušet lanové překážky a zároveň si užít čerstvého vzduchu. Pokud vás zajímá natura, neopomeňte navštívit přírodní rezervaci Rejvíz, kde se můžete projít po atraktivních turistických trasách, nebo se v zimě projet na běžkách.

Bohumín nabízí mnoho možností, jak strávit příjemný výlet s dětmi. Tak co na to zkusit a vyrazit na rodinný výlet, který si užijete všichni?

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Bohumín

Bohumín – ideální místo pro rodinný výlet

Bohumín je malebné město na severovýchodě Moravy, které se nachází na hranicích s Polskem. Je to skvělé místo pro rodinný výlet s mnoha zajímavostmi pro dospělé i děti. V tomto článku vám přinášíme nejzajímavější tipy na výlet v Bohumíně s dětmi.

Zámek Fryštát

Zámek Fryštát se nachází na samém okraji města. Nabízí prohlídku expozice o historii zámku i celého regionu. Děti si určitě oblíbí velkou zahradu a park s mnoha odrůdami stromů. Pro rodiny s dětmi je k dispozici i kavárna a občerstvení.

Bohumínský hrad

Bohumínský hrad se nachází v centru města a je oblíbenou turistickou atrakcí. Hrad byl postaven v 13. století a dnes nabízí výstavu hrnčířských výrobků a archeologických nálezů. Děti se mohou zapojit do různých dětských programů a aktivit.

Koupaliště Riviéra

Když hřeje slunce, není nic lepšího než navštívit koupaliště. V Bohumíně je k dispozici koupaliště Riviéra. Kromě bazénu a tobogánu jsou zde i velké plochy trávy pro piknik a odpočinek. K dispozici jsou také dětské brouzdaliště a skluzavky.

Bikepark Bohumín

Pro rodiny s dětmi, které mají rády dobrodružství a adrenalin, je ideální místo Bikepark Bohumín. Ten je vybaven různými sjezdovými tratěmi pro různou úroveň jezdců. Kromě toho je zde i pump track a dětské hřiště. Bikepark navíc nabízí i pronájem vybavení.

Závěr

Bohumín je skvělým místem pro rodinný výlet s mnoha zajímavostmi pro dospělé i děti. Zámek Fryštát a Bohumínský hrad nabízejí pohled do historie, koupaliště Riviéra nabízí odpočinek a zábavu na slunci a Bikepark Bohumín nabízí dobrodružství a adrenalin. Určitě zde najdete vhodné místo pro výlet s celou rodinou.

Pokud hledáte další tipy na výlet s rodinou, můžete navštívit tuto stránku s tipy na rodinné výlety z USA.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v Bohumíně

Koupání a sportování

V Bohumíně se nachází sportovní areál Dukla s krytým bazénem a tenisovými kurty. Pokud preferujete přírodní koupání, doporučujeme vyrazit k Mstě, kde se nachází písečná pláž, dětské hřiště a sportovní areál s fotbalovými hřišti a plážovým volejbalem.

Kultura a zábava

Pro děti je ideální návštěva Muzea a naučné stezky v přírodním parku Žumberk. Zajímavá je také návštěva Labyrintu, interaktivního muzea výtvarných umění. Pro milovníky filmového průmyslu je v Bohumíně také kino Svět, kde se během prázdnin promítají speciální dětské filmy.

Příroda a výlety

V okolí Bohumína nabízí příroda mnoho krásných míst. Doporučujeme rodinnou procházku k rybníku Žermanice nebo na vyhlídku Pečný vrch, odkud je krásný výhled na oblast Slezskoostravského kraje.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Bohumín: Prozkoumejte krásy města se svými nejmenšími úplně novým způsobem!

Projděte se po nábřeží Odry

Jestli se chcete projít s rodinou a zároveň užít krásy přírody, vydejte se na nábřeží Odry. Nachází se zde veřejné hřiště, kde si děti mohou bezpečně hrát. Procházka pěšky nebo na kole je zároveň ideální pro uklidnění myslí a vypnutí od stresového života.

Navštivte ZOO Ohrada

V Bohumíně se nachází ZOO Ohrada, která je ideální destinací na rodinný výlet s dětmi. Zde můžete pozorovat zvířata a učit se více o nich. Děti budou nadšené, když uvidí zpívající papoušky nebo rozmazlené kočky.

Navštivte krásné sportovní a rekreační centrum

Pokud máte rádi sport a zábavu, nejlepší místo pro vás a vaše děti je rekreační centrum Sportpark Bohumín. Zde najdete bazén, wellness centrum, vnitřní i venkovní hřiště a mnoho dalšího. Pro rodiny s dětmi jsou zde dostupné speciální zóny a atrakce, jako například vodní skluzavky a prosklená atrium s areál s písčitým pláží.

Za dalšími nápady na výlet s dětmi v Bohumíně se můžete podívat na Wikipedia stránku o Bohumín.

pro děti

H2: Kam na výlet s dětmi Bohumín

– Návštěva zábavního parku Lanová dráha Karolinka
– Prohlídka Muzea Těšínska s expozicí o historii regionu
– Výlet do přírody s návštěvou Jeskyně Na Špičáku
– Koupání a relaxace v aquaparku Bohumín
– Poznávání živočichů v Zoo Ostrava
– Setkání s roztomilými alpakami v Alpaka farmě
– Procházka podél řeky Ostravice s krásným výhledem
– Návštěva tajuplného zámku Slezský Těšín s rozmanitými expozicemi.

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekjak odnaucit deti kousat nehty
Další článekOslavte svátky s dětmi v Egyptě: jak trávit Vánoce a další svátky na dovolené s rodinou.☀️
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno