Kam na výlet s dětmi Bor – okres Tachov

Pokud hledáte místo pro výlet s dětmi v okrese Tachov, doporučujeme navštívit Bor. Tento malebný kraj se nachází v srdci Českého lesa a nabízí mnoho možností pro zábavu a relaxaci s rodinou.

Lesní hrádek Bor je jedním z nejpopulárnějších cílů pro rodinné výlety. Tento dřevěný domek je postavený uprostřed lesa a nabízí mnoho atrakcí pro děti, včetně lanového parku a netradičních houpaček. K dispozici je také velká plocha pro pikniky a grilování.

Další zajímavostí v Bore je důl Max, který nabízí prohlídky podzemních chodeb a míst, kde se těžil zlato a stříbro. Prohlídky jsou vhodné pro děti od 6 let.

Pro milovníky zvířat je k dispozici rodinná farma Schwarz, kde si děti mohou prohlédnout krávy, ovce, kozy a další domácí zvířata. Na farmě se pořádají i výukové programy a děti se zde mohou naučit například dojit krávu.

Ve městě Tachov, které je jen pár kilometrů od Bora, se nachází také Kouzelný les, který je zaměřený na ekologické vzdělávání. Děti se zde mohou naučit o vodě, rostlinách a zvířatech prostřednictvím zábavných aktivit.

V okolí Bora se také nachází několik cyklostezek a turistických tras, takže si zde můžete užít i aktivní odpočinek v přírodě.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi: Bor – okres Tachov

Kostel Narození Panny Marie

Bor se může pyšnit krásným kostelem Narození Panny Marie, který byl postaven v 18. století a dodnes patří mezi významné památky této oblasti. Určitě stojí za návštěvu, jak pro dospělé tak i pro děti.

Pokud se chcete dozvědět více o historii této krásné stavby, navštivte tento odkaz pro podrobnější informace.

Kamenný labyrint

Určitě byste neměli opomenout navštívit Kamenný labyrint v Boru. Tato turistická atrakce je oblíbená nejen u dětí, ale i u dospělých. Jedná se o speciálně navrženou trasu lemovanou kamennými bloci, která je vhodná pro celou rodinu.

Můžete si vzít piknik a strávit tady celý den učením se nových věcí a užíváním si krásného prostředí. Navštivte tento odkaz pro více informací o této turistické atrakci.

Hrad Bor

Hrad Bor je další turistickou atrakcí, kterou byste určitě neměli opomenout. Na hradě si můžete prohlédnout různé exponáty, ale hlavně si vychutnat nádherný výhled na okolní krajinu.

Navštivte tento odkaz pro více informací o hradě Bor, jeho historii a otevírací doby.

Zámeček Lobec

Pokud máte rádi zámečky a historické budovy, určitě navštivte Zámeček Lobec v Boru. Tento zámeček poskytuje nádherný pohled na okolní krajinu a jeho interiér je opravdu nádherně zařízený.

Navštivte tento odkaz pro více informací o této turistické atrakci.

Závěr

Bor – okres Tachov nabízí mnoho krásných míst, které stojí za návštěvu. Kostel Narození Panny Marie, Kamenný labyrint, hrad Bor a Zámeček Lobec jsou pouze některé z mnoha atrakcí, které můžete navštívit v této oblasti. Nechte se okouzlit krásami Boru a užijte si krásný rodinný výlet.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Bor – okres Tachov

Kde se nachází Bor – okres Tachov?

Bor se nachází v okrese Tachov, který leží v Plzeňském kraji.

Jaké jsou možnosti výletu s dětmi v Borech a okolí?

V Borech a okolí najdete mnoho krásných míst, která jsou vhodná pro výlety s dětmi. Mezi nejoblíbenější patří:

 • Botanická zahrada Bor – návštěva různých rostlinných druhů
 • Zámek Bor – prohlídka historické budovy
 • Tachovský pivovar – prohlídka a ochutnávka piva
 • Zámek Kynžvart – prohlídka zámku a okolního parku
 • Hrad Gutštejn – návštěva ruin hradu s krásným výhledem na okolí
 • Koupaliště Bor – relaxace a zábava v letních měsících

Jsou v Borech a okolí vhodné trasy pro pěší či cyklistické výlety s dětmi?

Ano, v Borech a okolí najdete mnoho tras vhodných pro pěší a cyklistické výlety s dětmi. K zajímavým cílům patří například hrad Gutštejn, zámek Kynžvart či Borová hora, která nabízí krásný výhled na okolní krajinu. Pro cyklisty jsou v okolí připraveny cyklistické trasy různé délky a obtížností.

Kde se dá v Borech a okolí ubytovat?

V Borech a okolí najdete několik penzionů, hotelů, apartmánů a chalup, které nabízejí ubytování pro návštěvníky. Mezi nejznámější patří například Hotel Falkenštejn nebo Chalupa u Jezevce.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Bor – okres Tachov

Zámek Bor a jeho okolí

Zámek Bor se nachází v obci Bor, nedaleko Tachova. Kromě prohlídky interiérů nabízí i krásný park, kde se děti mohou vyřádit na hřišti, nebo si zahrát na minigolfu.

Přehrada Hracholusky

Přehrada Hracholusky je ideálním místem pro rodinný výlet, kde si děti mohou užít koupání, slunění nebo vodní sporty. Okolí přehrady nabízí také turistické stezky a cyklostezky.

Kladrubský klášter

Kladrubský klášter je místem založeným v 13. století a nabízí prohlídku historických interiérů a klášterní zahrady. Pro děti je zde připravena interaktivní expozice o klášterním životě.

Ještědský kraj

Ještědský kraj je malebná oblast nabízející spoustu krásných výletů s dětmi. Můžete navštívit hrad Přimda, kde se každoročně koná středověký jarmark, nebo se vydat na výlet do přírody na Čerchov.

Pro další informace o okrese Tachov navštivte tuto stránku na Wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Bor – okres Tachov:

 • Návštěva zoologické zahrady v Boru
 • Vyhlídková jízda na koni po okolí
 • Prohlídka hradu Švihov s interaktivní expozicí
 • Relaxace a koupání v aquaparku Letní koupaliště Přimda
 • Výlet do přírodního parku Čerchov s rozhlednou a naučnou stezkou
 • Obdivování zámku Kynžvart a jeho rozlehlých parků
 • Navštěva muzea pivovarnictví v Chodové Plané
 • Výlet na horské kolo do okolních lesů a hor

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJaký vliv má hormonální antikoncepce na plodnost a jak ji obnovit
Další článekRodinný plán dovolené v Abú Dhabí: Co zahrnout do itineráře☀️
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno