Kam na výlet s dětmi Boží Dar – okres Karlovy Vary

Boží Dar je oblíbeným turistickým cílem pro rodiny s dětmi. Nachází se v okrese Karlovy Vary a nabízí mnoho zajímavých aktivit pro celou rodinu.

Kam vyrazit s dětmi v Božím Daru? Zkuste například projížďku lanovkou, která vás vyveze na vrchol Krušných hor. Zde se můžete projít po naučné stezce a získat zajímavé informace o okolí. Další možností je návštěva blízkého rybníka Přebuz nebo zábavního parku Krušnohorský dětský ráj.

Pro sportovně založené děti je zde k dispozici mnoho cyklostezek a v zimě pak sjezdové lyžování na nedalekých svazích. Pro ty nejmenší pak existují dětské hřiště a venkovní bazén.

Boží Dar je ideálním místem pro rodinný výlet s dětmi, který si určitě oblíbíte.

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Boží Dar – okres Karlovy Vary

Boží Dar – perfektní místo pro rodinný výlet

Když hledáte nezapomenutelné místo pro rodinný výlet v České republice, Boží Dar je určitě jedním z nejlepších možností. Nachází se v okrese Karlovy Vary a nabízí nespočet možností pro dospělé i děti. Podívejme se na některé z nejzajímavějších aktivit, které zde najdete.

Lyžování a snowboarding

Boží Dar je známý svými lyžařskými středisky, které jsou velmi oblíbené mezi lyžaři všech úrovní dovedností. Můžete si pronajmout lyže a další vybavení na místě a užít si den na sjezdovce. Pro děti jsou k dispozici lyžařské školy, kde se naučí základům lyžování a budou mít na starosti zkušení instruktoři.

Krásné procházky v přírodě

Boží Dar se nachází v srdci krásné přírody s množstvím možností pro procházky, turistiku a cyklistiku. Rodiny si mohou vychutnat krásné procházky v okolí a objevit neuvěřitelnou krásu české krajiny. Návštěvníci mohou vidět nádherné horské jezírka, potoky a louky plné květin.

Atrakce pro celou rodinu

Boží Dar nabízí mnoho zajímavých atrakcí pro celou rodinu. Pro děti je k dispozici dětské hřiště a zábavní park s různými atrakcemi. Pro dospělé jsou k dispozici tradiční hospůdky a restaurace, kde se mohou najíst a ochutnat místní speciality. Návštěvníci také mohou navštívit historické památky a místní muzea.

Kde se ubytovat v Božím Daru?

Pokud hledáte ubytování v Božím Daru, doporučujeme zvolit některý z místních penzionů nebo hotelů. Ty nabízejí komfortní a moderní pokoje za přijatelné ceny. Některé penziony mají také vlastní restaurace, což je velkou výhodou při plánování rodinných aktivit.

V Božím Daru si může celá rodina užít nezapomenutelný výlet a objevit krásy české krajiny. Navštivte toto úchvatné místo a poznejte jeho jedinečnou atmosféru.

Pro více inspirace na rodinné výlety navštivte Visit The USA.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Boží Dar – okres Karlovy Vary

Kde se nachází Boží Dar?

Boží Dar je malé horské městečko, které se nachází v okrese Karlovy Vary v Krušných horách.

Jaké jsou zde turistické atrakce pro děti?

V Božím Daru a jeho okolí najdete pro děti spoustu turistických atrakcí. Doporučujeme například návštěvu:

 • horských lanovek a vleků
 • cyklostezek
 • koupání v Aquacentru Agricola nebo vodní nádrži Rolava
 • procházky po značených turistických cestách
 • návštěvu rozhleden, například na Klínovci

Co si vzít s sebou na výlet s dětmi do Božího Daru?

Při výletu s dětmi do Božího Daru nezapomeňte na dostatek pití a svačinu, vhodné oblečení a obuv a přenosné pleny, pokud jsou potřeba. Také nezapomeňte na sluneční brýle a ochranný krém proti slunečnímu záření – v kopcích se může velmi rychle spálit.

Jaké jsou možnosti ubytování s dětmi?

V Božím Daru a jeho okolí najdete celou řadu ubytování, které je vhodné pro rodiny s dětmi. Můžete zvolit ubytování v hotelu, penzionu, apartmánu nebo chalupě. Doporučujeme využít internetových portálů pro porovnání cen a vyhledání ubytování, které splňuje vaše požadavky.

dovolená

Nejlepší místa k výletu s dětmi v Božím Daru – okres Karlovy Vary

Krušnohorské muzeum v Božím Daru

Jedno z nejvíce oceňovaných míst k výletům s dětmi v Božím Daru je krušnohorské muzeum. Toto muzeum nabízí příležitost k prozkoumání jedinečné historie Krušných hor a nabídne lekce o historii těžby stříbra v regionu.

Lyžařské středisko Neklid

Pokud je váš výlet naplánován na zimní období, lyžařské středisko Neklid je ideálním místem pro celou rodinu. V okolí jsou nekonečné sjezdovky a zábava na sněhu, stejně jako mnoho jiných zimních sportů.

Chráněná krajinná oblast Krušné hory

Pokud se vaše děti těší na dobrodružství, chráněná krajinná oblast Krušné hory má co nabídnout. Existuje mnoho míst k horolezectví a pěší turistice, které nabídnou živoucí přírodu, kterou lze pozorovat a zkoumat.

Rozhledna Diana

Rozhledna Diana nabízí panoramatický výhled na celé okolí Božího Daru a Krušných hor. Tato rozhledna je skvělým místem k prozkoumání panoramatických výhledů a průzkumu mnohých zajímavých míst v okolí.

Klikněte sem pro více informací o Božím Daru na Wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi v Božím Daru – okres Karlovy Vary:

 • Lyžařské středisko Boží Dar s dětskou školou lyžování a snowboardingu
 • Lanový park Klínovec pro nejmenší i zkušené děti
 • Království lesů – naučná stezka o lesních zvířatech a rostlinách
 • Naučná stezka Krušnohorským lesům
 • Zlatý fond dřevařského řemesla v Muzeu Božídarského krasu
 • Čertův hřeben – stezka s tajemstvím ohnivých kamenů a skřítků
 • Horolezecká stěna v Hájku
 • Koupání v přírodním koupališti Potůčky
 • Krytý bazén v Horním Blatném
 • Procházka po vodopádech Bílého potoka a okolních lesích
 • Obdivování výhledů z rozhledny Diana na Klínovci

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJak si vybrat správnou plyšovou hračku pro terapii osob s mentálním postižením
Další článekUžijte si rodinnou dovolenou na Kapverdách u moře☀️
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno