Kam na výlet s dětmi České Budějovice

Pokud se plánujete vydat na výlet s dětmi v Českých Budějovicích, máte na výběr hned několik možností. Mezi nejpopulárnější patří návštěva ZOO, která se nachází v blízkosti centra města. Zde si vaše děti mohou prohlédnout mnoho druhů zvířat, včetně exotických.

Další možností je výlet do Krčínského parku, který se nachází asi 15 km od Českých Budějovic. Park je perfektní pro pikniky a procházky v krásné přírodě.

Pokud vaše děti preferují adrenalinové zážitky, můžete navštívit Funpark, který se nachází přímo v centru města. Zde si mohou vaše děti zahrát na různých atrakcích a projít si dobrodružnou dráhu.

Další zajímavou možností je koupání v Aquaparku, který nabízí kromě bazénů také skluzavky a další atrakce.

Kamkoliv se rozhodnete jet, nezapomeňte na dostatek jídla a nápojů, abyste si celý den mohli užít naplno.

děti výlet


Kam na výlet s dětmi České Budějovice

Kam na výlet s dětmi České Budějovice

Zoo České Budějovice

Prevence nedostatečného cvičení vede k většímu riziku onemocnění srdce, diabetes a nadváhy. Nenechte své děti sedět u počítače, ale dejte přednost zábavným a aktivním výletům. Využijte charakteristické zvuky ZOO České Budějovice, kde vaše děti spatří velké množství zvířat z celého světa. Pro přepravu do ZOO můžete využít linku městské hromadné dopravy č. 10. Více informací najdete na zoobudweis.cz.

Vodní nádrž Rozmberk

Pro rodiny s dětmi, kteří milují vodu, je ideální výlet k vodní nádrži Rozmberk. Můžete si pronajmout vodní kolo, člun, surfování na vlně, šlapadlo po vodě. Vstup zdarma, ceny pronájmu začínají na 50 Kč za hodinu. Dojedete sem autem nebo autobusem ze Schwarzenbergovy aleje, přesněji na zastávku „Vodní nádrž Rozmberk“. Více informací najdete na nadrz-rozmberk.cz.

Kino Kotva České Budějovice

Konečně, další aktivitou, ke které může rodina vyrazit, je kino Kotva České Budějovice. Je zde široká nabídka filmů pro celou rodinu, a to s možností výběru z sedmi sálů. Můžete si koupit popcorn, čerstvé nápoje a utopence na procházku zábavným a nezapomenutelným poznáním. Vstupné se pohybuje okolo 100 Kč, v závislosti na filmu a dni v týdnu. Více informací najdete na cinemacity.cz.

Tipy na ubytování v Českých Budějovicích

Pokud hledáte ubytování v Českých Budějovicích, doporučujeme vám zvolit rodinný hotel nebo penzion, který nabízí dostatek prostoru pro celou rodinu. Doporučujeme např. rodinný hotel Alexander nebo penzion Maják. Oba jsou vhodné pro rodiny s dětmi, nabízí moderní a prostorné pokoje s veškerým vybavením, jako jsou postýlky a dětské židličky.

Závěr

České Budějovice nabízí mnoho aktivit a zábavných aktivit pro celou rodinu. Navštivte ZOO, vodní nádrž Rozmberk, nebo si užijte film v kině Kotva. Ať už hledáte relaxaci nebo akční výlet, zde najdete vše, co potřebujete pro nezapomenutelný den s rodinou.

Tento blog je inspirován návštěvou visitceskebudejovice.cz. Navštivte tento web pro více informací o Českých Budějovicích a okolí.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v Českých Budějovicích?

Rybářské MUSEUM ČESKÉ BUDĚJOVICE

Pro rodiny s dětmi je ideálním místem pro výlet Rybářské muzeum v Českých Budějovicích, které se nachází v historické budově na břehu řeky Vltavy. Expozice představuje historii a současnost českého rybářství. V muzeu si můžete prohlédnout unikátní sbírku rybářských nástrojů a vybavení, historické fotografie, pruty a mnoho dalšího.

ZOO ČESKÉ BUDĚJOVICE

Dalším skvělým cílem pro rodinný výlet je ZOO České Budějovice, která se rozkládá na ploše větší než 32 hektarů v krásném přírodním prostředí na kraji města. ZOO nabízí návštěvníkům vzácné druhy zvířat, hřiště a atrakce, které jsou vhodné nejen pro děti, ale i pro dospělé. K dispozici jsou naučné stezky, vyhlídkové věže a možnost prohlídky depozit.

BUDĚJOVICKÉ MINIATURNÍ MĚSTO

Budějovické miniaturní město je pro děti velice zajímavou atrakcí. Nachází se zde přes 200 modelů budov z Českých Budějovic a okolí v měřítku 1:300. Návštěvníci mohou vidět např. gotickou radnici, barokní kostely, historické městské věže nebo části renesančního zámku.

ROZHLEDNA KÁŽOVEC

Rozhledna Kážovec se nachází nedaleko Českých Budějovic a nabízí nádherný výhled na celé město s okolím. Na rozhledně se nachází několik vyhlídkových plošin s rozmanitými pohledy na krajinu. Pro děti jsou zde připraveny různé hry a soutěže, naučné stezky a akce s turistickou tématikou.

dovolená

Kam na výlet s dětmi v Českých Budějovicích?

Žijete v Českých Budějovicích a hledáte ideální destinaci na rodinný výlet s dětmi? Nabízí se mnoho možností jak v okolí města, tak i přímo v samotných Budějovicích. Pojďme se podívat na několik tipů na zajímavá místa, kam můžete vyrazit.

Zážitkové centrum Science World

Jste rodič, který se zajímá o vzdělávání svých dětí? Potom není nic lepšího, než navštívit Science World v Českých Budějovicích. Toto interaktivní centrum nabízí mnoho vědeckých experimentů, které potěší nejen děti, ale i dospělé. Určitě navštivte gigantickou kouli, kde se děti mohou těšit na vizuální efekty a také na interaktivní hry.

ZOO Ohrada

Patříte mezi rodiny, které si oblíbily návštěvy zoologických zahrad? Potom určitě neváhejte a vydejte se do ZOO Ohrada. Toto malebné prostředí nabízí mnoho druhů zvířat, jako jsou opice, lvy, tygři nebo třeba krokodýli. Děti má během prohlídky možnost poznat nové druhy zvířat a naučit se o nich mnoho nového.

Toulavá kamera

Chcete se podívat i na méně typická místa v Českých Budějovicích? Potom určitě zvažte návštěvu Toulavé kamery. Tato turistická atrakce nabízí originální zážitek pro celou rodinu. Prostřednictvím fotoaparátů vás totiž provází průvodce, který vám ukazuje místa i zákoutí města, kam byste se jinak nedostali.

Neváhejte a vyrazte s rodinou na výlet do Českých Budějovic. S těmito tipy na zajímavá místa budete mít jistotu, že se nebudete nudit.

Zjistěte více o Českých Budějovicích na Wikipedii

pro děti

Kam na výlet s dětmi České Budějovice

  • Rybářský park
  • ZOO
  • Přehrada Římov
  • Baterie Hůrka
  • Zámek Hluboká nad Vltavou (5 km od Č. Budějovic)

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJak podpořit vývoj 10 měsíčního miminka
Další článekZážitkové rodinné dovolené u moře: Nejlepší nabídky pro rok 2023☀️
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno