Kam na výlet s dětmi Choceň – okres Ústí nad Orlicí

Pokud hledáte ideální místo na výlet s dětmi v okrese Ústí nad Orlicí, doporučujeme navštívit město Choceň a jeho okolí. Zde najdete spoustu krásných a zábavných aktivit pro celou rodinu.

Jednou z největších atrakcí města je muzeum PAPÍRNY Choceň, které potěší nejen děti, ale i dospělé. Prohlédnout si zde můžete nejen historii výroby papíru, ale také vidět papírové modely různých staveb či si vyzkoušet, jak se papír vyrábí.

Další zajímavou aktivitou pro děti i rodiče je návštěva ZOO Dvůr Králové nad Labem, která se nachází v nedaleké blízkosti Choceňska. ZOO nabízí nejen prohlídku mnoha druhů zvířat, ale také různé aktivity pro děti, jako například hřiště či malování na obličej.

Pokud máte rádi přírodu a procházky, určitě si nenechte ujít projížďku historickým vlakem po trati z Žamberka do Vamberka. Cestou uvidíte krásné výhledy na okolní krajinu a můžete vystoupit na několika zastávkách a podívat se na památky, které se v okolí nacházejí.

Tak neváhejte a vydejte se na výlet s dětmi do Choceňska. Určitě si zde užijete spoustu zábavy a zážitků pro celou rodinu!

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Choceň – okres Ústí nad Orlicí

Kam na výlet s dětmi Choceň – okres Ústí nad Orlicí

1. Zámek Choceň

Navštivte zámek Choceň, který se nachází v centru města. Zámek je obklopen krásným parkem s překrásným výhledem na město. Dnes si můžete prohlédnout velké množství obrazů, soubory nábytku, porcelánu a mnoho dalšího. Určitě neváhejte navštívit také zrcadlovou síň a pokoj se štukovými klenbami.

2. Kamenný most v Zámrsku

Kamenný most ve Zámrsku je jednou z nejhezčích a nejzachovalejších památek v Ústí nad Orlicí. most byl postaven v 19. století a pravděpodobně nahradil ranější dřevěný most. Most překonává řeku Orlici a je dobře vidět z mostu pro pěší v nejbližším okolí. Okolí mostu je příjemné a klidné, perfektní pro piknik s rodinou.

3. Zemská brána a Lanškroun

Zemská brána je jedinečná událost, která se děje na hranicích řeky Labe, Moravy a Slezska. Výhledy jsou naprosto fantastické, a lyžařské středisko se nachází v krásném prostředí ve středu závěru, uprostřed řeky Labe. V Lanškrouně můžete navštívit také mnoho kulturních památek, jako např. kostel Povýšení sv. Kříže, divadlo a mnoho dalšího

4. Přehrada Pastviny

Přehrada Pastviny je největší umělé jezero v okolí Ústí nad Orlicí. Na vodní ploše se nachází velké množství sportovních a rekreačních aktivit, jako např. plachtění, windsurfing, rybaření, ale také cyklistika, turistika a běh. V okolí jezera také najde mnoho míst k odpočinku a relaxaci.

5. Zámek Pardubice

Zámek Pardubice je unikátní památkou, která stojí v centru města. Zámek byl postaven v 16. století a je obklopen krásným parkem s rybníčkem a překrásnou alejí. Zámek je dnes veřejnosti přístupný a nabízí kompletní prohlídku s průvodcem. Ve zbytku zámku najdete krásné stropy a zachovalé fresky na stěnách a živě barevné stropy.

Pro více informací o regionu a jeho zajímavých místech navštivte nás na https://www.visitczechrepublic.com/

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Choceň – okres Ústí nad Orlicí

Co navštívit v Choceňském kraji s dětmi?

Pokud hledáte místa, kam si zajít s dětmi v Choceňském kraji, doporučujeme navštívit:

 • Zámecký park v Nové Pace
 • Hrad Potštejn
 • Muzeum a galerie výtvarného umění v Chrudimi
 • Akvapark Vamberk
 • Zámek Lanškroun
 • Zoo Dvůr Králové nad Labem

Kde strávit aktivní den s dětmi v okolí Choceňe?

Pokud máte rádi aktivní odpočinek a chcete ho strávit s dětmi v okolí Choceňe, můžete si vybrat z mnoha možností:

 • horská turistika v Orlických horách
 • cykloturistika Počáteckou stezkou
 • rybaření na řece Divoká Orlice
 • zážitkový park Buková hora v Letohradu

dovolená

Kam na výlet s dětmi Choceň – okres Ústí nad Orlicí

Skalní město Adršpašsko-teplických skal

Pokud hledáte zajímavý výlet s dětmi, navštivte Skalní město Adršpašsko-teplických skal. Jedná se o unikátní skály a soutěsky, které jsou ideální pro rodinný výlet. Více informací o Adršpašsko-teplických skalách najdete na Wikipedii.

Zámek Hradec nad Moravicí

Zámek Hradec nad Moravicí je dalším možným cílem výletu s dětmi. Nabízí prohlídku působivého zámku, ale také možnost navštívit přilehlý park. Více informací o zámku najdete na Wikipedii.

Skutečská přehrada

Pokud hledáte výlet s vodními atrakcemi, navštivte Skutečskou přehradu. Nabízí koupání, vodní sporty a okolní příroda je ideální k rodinnému pikniku. Více informací o Skutečské přehradě najdete na Wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Choceň – okres Ústí nad Orlicí

 • Navštivte dětský koutek v Kamenných Žehrovicích
 • Zapojte se do projektu Hledání pokladu v Deštném v Orlických horách
 • Navštivte zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou
 • Prozkoumejte ZOO Dvůr Králové s africkými zvířaty
 • Vydejte se na prohlídku zříceniny hradu Lanšperk v Lanškrouně

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno