Kam na výlet s dětmi Chomutov

Kam na výlet s dětmi Chomutov

Hledáte tipy na výlet s dětmi v Chomutově a okolí? Máme pro vás několik skvělých nápadů.

 • Aquacentrum Chomutov – moderní aquapark s tobogány, bazény a dalšími atrakcemi pro malé i velké vodní nadšence.
 • Letní koupaliště Chomutov – ideální pro rodiny s dětmi, nabízí mnoho různých vodních atrakcí, plavecké bazény a dětské brouzdaliště.
 • Chomutovský zámek – krásný barokní zámek s rozsáhlým parkem, který nabízí prohlídky, ale i spoustu místa pro pikniky a hry s dětmi.
 • Zábavní park v Klášterci nad Ohří – nepřeberné množství atrakcí pro děti i dospělé, jako jsou horské dráhy, lanové centrum, horská dráha na kole a vůbec se tam nenudíte.

Tak co už čekáte? Vydejte se s dětmi na výlet a užijte si spoustu zábavy a adrenalinu v Chomutově a okolí!


děti výlet

Kam na výlet s dětmi Chomutov

Krušnohorský technický skanzen

Pokud máte rádi historii a techniku, určitě nevynechte návštěvu Krušnohorského technického skanzenu v Chomutově. Skanzen nabízí prohlídku unikátních technických památek z hornické minulosti Krušných hor. Pro děti je určitě zajímavý pohled na těžkou mechanizaci, kterou si mohou i vyzkoušet.

Stará radnice a muzeum Chomutov

Stará radnice v Chomutově nabízí pohled na krásnou historickou budovu s věží, z níž je výhled na celé okolí. V budově je také muzeum Chomutov, které představuje historii a kulturu města. Pro děti jsou určitě zajímavé exponáty související s městským životem a tradičními řemesly.

Chomutovský zámek

Chomutovský zámek je další zajímavou památkou města. Zámek je otevřený pro veřejnost a nabízí prohlídku zámeckých sálů, galerií a muzea porcelánu. Pro děti může být zajímavé vyzkoušet si různé porcelánové techniky a vytvořit si vlastní suvenýr.

Kopecký rybník

Pokud hledáte správný odpočinek v přírodě, můžete se vydat na procházku k Kopeckému rybníku. Rybník se nachází jen pár kilometrů od Chomutova a nabízí krásnou přírodní scenérii a možnost koupání. Pro děti je určitě zajímavé pozorovat vodní ptactvo a hledat v rybníce žáby.

Chomutov nabízí mnoho zajímavých aktivit a památek pro rodiny s dětmi. Pokud hledáte další tipy na výlety s dětmi, můžete zkusit například Visit The USA, kde najdete mnoho inspirace na výlety v USA.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v Chomutově?

 • Chomutovská zoo

  Chomutovská zoo je skvělou zábavou pro děti i dospělé. Nabízí návštěvníkům možnost vidět zvířata z celého světa, jako jsou lvy, opice, krokodýli nebo pandy. Kromě kochání se zvířecí říší, mohou děti v zoo navštívit i dětské hřiště a zahrát si na něm různé hry.

 • Botanická zahrada a arboretum Chomutov

  Botanická zahrada a arboretum Chomutov je ideální výletní místem pro milovníky přírody. Návštěvníci zde mohou vidět na 8 hektarech rozsáhlou sbírku dřevin, květin i bylin. Navíc se zde konají zajímavé vzdělávací programy pro děti i dospělé.

 • Jezero Komáří vížka

  Jezero Komáří vížka je ideálním místem pro rodinný výlet s dětmi. Zde si mohou zapůjčit lodě, kajaky a paddleboardy, projet se na horských kolech nebo si zahrát na dětském hřišti. Okolí jezera je také vhodné pro procházky a pikniky.

 • Chomutovská hala

  Chomutovská hala nabízí různé sportovní aktivity pro děti, jako jsou bruslení, badminton nebo squash. Kromě toho zde najdou děti i zábavné atrakce, jako je trampolína nebo stěna na lezení.

dovolená

Letní výlety s dětmi v Chomutově

Chomutov a jeho okolí jsou plné skvělých míst, která stojí za návštěvu s celou rodinou. Pokud hledáte tipy na výlety, přinášíme vám pár nápadů.

1. Zoologická zahrada Chomutov

Jednoznačně nejpopulárnější volbou pro výlet s dětmi v Chomutově je místní zoologická zahrada. Najdete zde více než 100 druhů zvířat, a to včetně ohrožených druhů, jako jsou bílí lvi. Pro děti jsou připraveny zajímavé programy a interaktivní expozice. Více informací o zoologické zahradě najdete na Wikipedii.

2. Hrad Hasištejn

Přibližně 15 kilometrů od Chomutova leží malebný hrad Hasištejn. Pro děti jsou k dispozici edukativní programy, jako například žonglování, lukostřelba nebo maďarský tanec. Prohlídky jsou možné v různých jazycích, včetně češtiny a angličtiny. Více informací o hradu najdete na Wikipedii.

3. Naučná stezka Radyně

Pokud chcete strávit den v přírodě, můžete zkusit naučnou stezku na Radyni. Stezka je vhodná i pro děti a nabízí pozoruhodné výhledy na okolní krajinu. Na trase najdete informační panely s popisem okolních rostlin a zvířat a také pozůstatky středověkého hradu Radyně. Více informací o naučné stezce najdete na Wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Chomutov

 • Návštěva Dinoparku – děti si prohlédnou pohyblivé modely dinosaurů a mimo jiné se naučí o jejich životě
 • Zoo Chomutov – bude zábavné vidět zvířata z celého světa, jako třeba lvíčky a opičky
 • Koupání v aquaparku – ideální zábava pro horké letní dny, s tobogány a dalšími atrakcemi
 • Navštívit zámek Hřebenec – děti budou fascinovány historickou budovou a naučí se o životě v minulosti
 • Přírodní koupaliště Chomutov – bude to skvělý způsob, jak strávit den s rodinou, poté co se nasají trochu slunečního světla a ochlazení ve vodě

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekkolik deti se narodi denne
Další článekDětské alergie a křečci: Myty a fakta; které byste měli znát
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno