Kam na výlet s dětmi Dašice – okres Pardubice

Pokud hledáte vhodné místo pro výlet s dětmi v okrese Pardubice, můžeme vám doporučit návštěvu v obci Dašice. Tato malebná obec se nachází v blízkosti Pardubic a nabízí mnoho zajímavých aktivit jak pro dospělé, tak i pro děti.

Mezi největší atrakce patří například návštěva zoologické zahrady, kterou péči o zvířata a přírodu věnují místní obyvatelé s velkou láskou. V zahradě můžete vidět mnoho druhů domácích zvířat, ale také exotické druhy, jako jsou například lemurové, australské pštrosy, papoušci a mnoho dalších.

Další zajímavou aktivitou je návštěva místního hřbitova k pietě bývalých vrchnostenských rodin. Tento hřbitov se vyznačuje krásnou architekturou a výjimečnou atmosférou, která tam vládne.

Pokud máte rádi sport, můžete navštívit místní tenisové kurty nebo se vydat na procházku cyklostezkou kolem řeky Labe. V Dašicích najdete také několik krásných parků a zahrad, ve kterých si můžete odpočinout a užít si krásu přírody.

Kromě těchto atrakcí najdete v obci mnoho dalších zajímavých míst, které určitě stojí za návštěvu. Tak neváhejte a vydejte se na výlet s dětmi do Dašic!

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Dašice – okres Pardubice

Přírodní park Východolabská tabule

Pokud máte rádi přírodu, určitě navštivte Přírodní park Východolabská tabule. Najdete zde krásnou krajinu plnou lesů, luk a polí, které určitě potěší nejen děti, ale i dospělé. Navíc v parku najdete i řadu naučných stezek a cyklostezek, které se hodí především pro rodiny s dětmi.

Zámek Dašice

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je zámek Dašice. Nachází se zde krásný park a zámek samotný. Děti určitě rády projdou parkem, vyzkouší si různé hry a na zámecké terase si užijí krásný výhled. Navíc si mohou prohlédnout i expozice na zámku a poznat historii tohoto místa.

Sokolovy hory

Pokud máte rádi sport, určitě navštivte Sokolovy hory. Ty nabízejí řadu turistických tras, které jsou vhodné i pro rodiny s dětmi. Na vrcholu hory se nachází rozhledna, odkud je krásný výhled na okolní krajinu.

Hrad Drahotuše

Dalším místem, které by se vám s dětmi určitě líbilo, je hrad Drahotuše. Nalézá se v blízkosti Dašic a jeho historie sahá až do 13. století. Dětem se určitě budou líbit opevnění a zbytky hradu, které najdete v této oblasti.

Spousta dalších zajímavých míst v okolí Dašic čeká na objevení. Pokud hledáte pohodový výlet s rodinou, určitě byste měli zvážit návštěvu tohoto okresu v Pardubicích.

Pro více informací o turistických trasách a aktivitách s dětmi v okolí Dašic doporučuji navštívit TripSavvy.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v Dašicích a okolí

1. Zámek Kunětická hora

Zámek Kunětická hora se nachází nedaleko Dašic a nabízí prohlídky několika jedinečných expozic, zahrnující například lovecký salonek nebo zbrojnice. Na zámeckých zahradách si mohou děti zahrát na bývalou střelnici a pozorovat tamní zvířata.

2. Zoopark Chleby

Zoopark Chleby je ideálním místem pro rodinný výlet, kde si děti mohou prohlédnout a nakrmit mnoho druhů zvířat, jako jsou lamy, alpaky, prasata, koně a další. Kromě toho zde najdete i dětské hřiště a minigolf.

3. Muzeum historických motocyklů

Muzeum historických motocyklů v Přelouči je skvělým místem pro milovníky dvoukolových strojů. Zde si děti mohou prohlédnout staré motocykly, skútry a moped a učit se o historii motocyklů.

4. Koupaliště Dašice

Když se potřebujete zchladit v horkých letních dnech, můžete navštívit místní koupaliště v Dašicích. Zde najdete bazény s vodními atrakcemi, dětský bazén a skluzavky. K dispozici je také zázemí s občerstvením a posezením.

5. Hrad Litomyšl

Kousek od Dašic se nachází krásný hrad v Litomyšli. Prohlédnout si můžete expozici o historii hradu a okolí, navštívit galerii moderního umění nebo se projít po nádherných zahradách. Děti si mohou zahrát na hradním dvoře.

Těšíme se na vaši návštěvu!

dovolená

Kam na výlet s dětmi v Dašicích – okres Pardubice

Rozhledna Vartovna

Jedním z nejzajímavějších míst pro výlet s dětmi v Dašicích je rozhledna Vartovna. Nachází se v nadmořské výšce 481 metrů a nabízí nádherný výhled na Dašice a jejich okolí. Pod rozhlednou se nachází dětské hřiště s pískovištěm, houpačkami a dalšími atraktivními prvky pro děti.

Zámek Dašice

Zámek Dašice je nejvýznamnější kulturní památkou nalezenou v tomto městě. Pro děti je zde k dispozici expozice o barokním životě a zázemí zámeckého parku, která nabízí mnoho zábavy a hraní.
Na zámecké zahradě bývají i kulturní akce, jako např. tradiční romantická noc na zámku či vánoční trhy.

Zoo Pardubice

Nedaleko od Dašic se nachází Zoo Pardubice. Je to skvělé místo pro výlet s dětmi, kde se mohou setkat s mnoha druhy zvířat a naučit se o nich nové věci. V areálu se nachází hřiště, pískoviště, atrakce s vodou a další možnosti pro dětskou zábavu.

Neváhejte strávit krásný den v Dašicích s Vašimi dětmi! Více informací o městě a jeho okolí najdete na této stránce: Wikipedie – Dašice.

pro děti

Kam na výlet s dětmi v Dašicích – okres Pardubice

  • Navštivte zámek a zámecký park Dašice
  • Projděte se po naučné stezce Okolo Dašíckých tůní
  • Vydejte se na vycházku k místu s přírodní památkou Lipový les
  • Navštivte interaktivní expozici výtvarné umění pro děti Zahrada Noemi
  • Užijte si den v aquaparku Východní Čechy
  • Vydejte se na výlet do okolí, například do města Pardubic nebo na zámek Kunětická hora
  • Pro milovníky zvířat se nabízí návštěva falconerie v nedalekých Starých Čívicích

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekRežim miminka v šestinedělí: Jak se připravit na návrat do normálního života
Další článekKam vyrazit na rodinnou dovolenou v březnu☀️
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno